катар

Ето предвидува победа на Мароко против Франција, досега ги погоди сите кои ги елиминираше па некои мислат дека Светското е наместено

Или Светското е тешка местенка или поранешната фудбалска ѕвезда Самуел Ето е новиот Астрадамус, сметаат заговорниците, откако Камерунцот на шега ги погоди сите успеси на …

Ето предвидува победа на Мароко против Франција, досега ги погоди сите кои ги елиминираше па некои мислат дека Светското е наместено Прочитај повеќе »

(Фото) Ова им е последна фотографија пред развод, Ивана Кнол ги возбуди катарските шеици

Познатата хрватска инфлуенсерка Ивана Кнол, која веќе неколку дена е главна тема на Светското првенство во Катар, повторно стана хит. Овој пат фановите ги насмеа …

(Фото) Ова им е последна фотографија пред развод, Ивана Кнол ги возбуди катарските шеици Прочитај повеќе »

(Видео) Сопругата на шеикот Хамад бин Калиф ги насмеа сите со реакцијата во Катар додека тој ѝ мавташе на згодна Бразилка

Сопругата на шеикот Хамад бин Калиф, Моза бинт Насер, ги насмеа фановите за време на натпреварот меѓу Бразил и Швајцарија, откако нејзиниот сопруг од ложата …

(Видео) Сопругата на шеикот Хамад бин Калиф ги насмеа сите со реакцијата во Катар додека тој ѝ мавташе на згодна Бразилка Прочитај повеќе »

(Видео) Навивач со знаме на виножитото го прекина натпреварот Португалија – Уругвај

Натпревар Португалија- Уругвај вчера беше прекинат во 51. минута, бидејќи навивач истрча на терен со знамето на виножитото. Тој носеше маица со натпис „Почит за …

(Видео) Навивач со знаме на виножитото го прекина натпреварот Португалија – Уругвај Прочитај повеќе »

(Видео) Навивач излезе на терен и со корнер-знаме го удри голманот

Додека во Катар се игра Светското првенство, низ светот продолжија да се одржуваат натпреварите во вторите лиги. На еден од нив во Турција меѓу Гезтепе …

(Видео) Навивач излезе на терен и со корнер-знаме го удри голманот Прочитај повеќе »

Популарна полска навивачка предвидува финале за Франција на Мундијалот во Катар

Марта Барчок, најпопуларната навивачка во Полска, која беше наречена „Мис на Светското првенство“, откри дека нема да присуствува на овогодинешното Светско првенство во Катар поради …

Популарна полска навивачка предвидува финале за Франција на Мундијалот во Катар Прочитај повеќе »

(Видео) Роналдо извади мастика од шорцот на мечот со Гана

Камерите го снимија капитенот на Португалија, Кристијано Роналдо како извади мастика од шорцот на мечот со Гана. Многумина се згрозија од ваквиот потег, но други …

(Видео) Роналдо извади мастика од шорцот на мечот со Гана Прочитај повеќе »

ФИФА забрани витешка облека за англиските навивачи во Катар

ФИФА им забрани на англиските навивачи да носат витешка облека на натпреварот меѓу Англија и САД, што според неа може да биде навредливо за арапските …

ФИФА забрани витешка облека за англиските навивачи во Катар Прочитај повеќе »

Катар ќе заработи речиси 9 милијарди евра од Светското првенство во фудбал

Организацијата на Светското првенство во Катар ќе чини, 220 милијарди евра, што е пет пати повеќе од последните седум турнири заедно. Вкупните трошоци го урнаа …

Катар ќе заработи речиси 9 милијарди евра од Светското првенство во фудбал Прочитај повеќе »

(Видео) Јапонски навивачи го исчистија ѓубрето на трибините што го оставија фановите на Катар и Еквадор

Јапонски навивачи го исчистија ѓубрето на трибините на стадионот „Ал Баит“ што го оставија фановите на репрезентациите на Катар и Еквадор на Светското првенство во …

(Видео) Јапонски навивачи го исчистија ѓубрето на трибините што го оставија фановите на Катар и Еквадор Прочитај повеќе »

Десет репрезентации спремаат пуч против ФИФА, се противат на забраната да носат капитенски ленти со ЛГБТ пораката One Love

Светското првенство во Катар уште на стартот почна со проблеми. Прво од стампедото што изби на улиците и покрај бројните полициски сили, а сега и …

Десет репрезентации спремаат пуч против ФИФА, се противат на забраната да носат капитенски ленти со ЛГБТ пораката One Love Прочитај повеќе »

Катарците измислиле начин за ладење на навивачите и фудбалерите на стадионите за време на Светското првенство

Стадионот Ал Џануб, е едно од осумте места на кои ќе се одржат натпревари на Светското првенство во Катар во 2022 година. Покривот на стадионот …

Катарците измислиле начин за ладење на навивачите и фудбалерите на стадионите за време на Светското првенство Прочитај повеќе »

Почнува Светско првенство во фудбал, Катар потроши рекордни 200 милијарди долари и најави спектакл

Денес почнува светското првенство во фудбал. Мундијалот ќе се игра во Катар, а првиот натпревар ќе го играат домаќинот и Еквадор. Мечот е закажан за …

Почнува Светско првенство во фудбал, Катар потроши рекордни 200 милијарди долари и најави спектакл Прочитај повеќе »

Забранет е секс за навивачите на Мундијалот во Катар

Навивачите што ќе дојдат на Светското првенство во Катар ќе мора да се воздржуваат од секс, освен со партнерот, под услов да се во брачна …

Забранет е секс за навивачите на Мундијалот во Катар Прочитај повеќе »

Финалето на Мундијалот во Катар ќе се игра на златен стадион

Златниот стадион „Лусаил“ во Катар е местото каде што ќе се игра финалето од Мундијалот. Грандиозниот објект е дело на британското архитектонско студио „Фостер+партнерс“. Овој …

Финалето на Мундијалот во Катар ќе се игра на златен стадион Прочитај повеќе »

За покажан среден прст, бакнување во јавност и пијанство ќе завршите во затвор: мундијалот во Катар почнува в недела

Светското првенство на ФИФА започнува во недела и ќе се одржи од 20 ноември до 18 декември 2022 година во Катар. Во случај да се …

За покажан среден прст, бакнување во јавност и пијанство ќе завршите во затвор: мундијалот во Катар почнува в недела Прочитај повеќе »

Дуа Липа одби за пее на отворањето на Мундијалот во Катар

Дуа Липа ги демантираше информациите дека ќе настапи на свеченото отворање на Светското првенство во Катар. 27-годишната пејачка изјавила дека ќе пее во земјата само …

Дуа Липа одби за пее на отворањето на Мундијалот во Катар Прочитај повеќе »

(Видео) Со рап-песна навивачите ќе ги бодрат српските фудбалери на Светското

„Шампион на светот“ е името на спортската химна со која Србите ќе патуваат на Светско во Катар. Групата „Прти Би Ги“ со Микри Маус и …

(Видео) Со рап-песна навивачите ќе ги бодрат српските фудбалери на Светското Прочитај повеќе »

Пиво на Светско во Катар ќе се пие во одредени периоди

Пиење пиво на светското првенство во Катар, но само во одреден период, вака највуваат организаторите. Фановите ќе може да консумираат алкохол на Мундијалот три часа пред …

Пиво на Светско во Катар ќе се пие во одредени периоди Прочитај повеќе »

Бившата принцеза на Катар е пронајдена мртва во нејзиниот стан во Шпанија

Поранешната принцеза на Катар, Касија Галанио е пронајдена мртва во Шпанија. Нејзиното тело го нашла полицијата во нејзиниот стан во местото Марбеља. Нејзините ќерки во …

Бившата принцеза на Катар е пронајдена мртва во нејзиниот стан во Шпанија Прочитај повеќе »