концерт

Ристе ќе ѝ пее на Марија Шерифовиќ

Mинатогодишниот победник на „Ѕвездите на Гранд“, Ристе Ристески, ќе биде специјален гостин на концертот на Марија Шерифовиќ во Скопје. „Периодов работам на повеќе проекти и …

Ристе ќе ѝ пее на Марија Шерифовиќ Прочитај повеќе »

Концерт на Брајан Фери во Македонска филхармонија

Легендарниот музичар Брајан Фери на 9 септември ќе настапи во Скопје, во Македонска филхармонија, објави Авалон продукција. Тој пред македонската публика ќе се претстави со сите …

Концерт на Брајан Фери во Македонска филхармонија Прочитај повеќе »

„Крафтверк“ утре со спектакуларен 3-Д концерт во Скопје

Фестивалот „Таксират“ годинава го прославува својот голем јубилеј и го одбележува своето 20-то издание. По овој повод, првиот во низата ексклузивни настани на Таксират е …

„Крафтверк“ утре со спектакуларен 3-Д концерт во Скопје Прочитај повеќе »

Каролина потсети на времето на чалгиите и љубовната романтика

Вчеравечер во Македонската Опера и Балет поп-ѕвездта Каролина Гочева го одржа првиот концерт на кој го промовираше најновиот музички албум “Извор”.  Во потполна тишна во …

Каролина потсети на времето на чалгиите и љубовната романтика Прочитај повеќе »

Елтон Џон доби удар по глава на концертот во Лас Вегас

Елтон Џон се најде во непријатна ситуација за време на својот концерт во Лас Вегас кога беше погоден од ѓердан. Додека Џон свиреше на клавирот, …

Елтон Џон доби удар по глава на концертот во Лас Вегас Прочитај повеќе »

Вино и опојни жени за Св. Валентин во Неготино

Кристина Арнаудова најави дека по 20 години кариера, првпат ќе одржи концерт во родното Неготино. „Ве очекуваме за Св. Трифун во Неготино, каде што виното …

Вино и опојни жени за Св. Валентин во Неготино Прочитај повеќе »

(Фото) Над 1.500 обожаватели пееја со Лепа Брена во Диселдорф

Во склоп на турнејата со име „Зар е важно дали се пева или пјева“, Лепа Брена во саботата вечерта настапи во Диселдорф и воодушеви повеќе …

(Фото) Над 1.500 обожаватели пееја со Лепа Брена во Диселдорф Прочитај повеќе »

Познат пејач загина неколку часа пред својот концерт

Вчера, во пад на хеликоптер само неколку часа пред концерт, загина светскиот музичар, се наведува во веб страницата на бендот. Хеликоптерот во кој се наоѓашеТрој …

Познат пејач загина неколку часа пред својот концерт Прочитај повеќе »

Се ожени клавијатуристот од бендот на Ристе Ристески

Клавијатуристот од бендот „Маестрал“ на Ристе Ристески, Билбил Емре се ожени со својата избраничка Селма. Ристески на својот Инстаграм профил објави фотографија заедно со Билбил …

Се ожени клавијатуристот од бендот на Ристе Ристески Прочитај повеќе »