Кралот Чарлс

Кралот Чарлс го избрка брат му Ендру од Бакингемската палата

Кралот Чарлс Трети го избркал војводата од Јорк Ендру од Бакингемската палата. На персоналот им наредил да му земат работите за време на реновирањето на …

Кралот Чарлс го избрка брат му Ендру од Бакингемската палата Прочитај повеќе »

Од Бакингемската палата го открија датумот за роденденската парада за кралот Чарлс

Бакингемската палата откри дека роденденската парада на кралот Чарлс III, позната како Trooping the Colour, ќе се одржи на 17 јуни во центарот на Лондон. …

Од Бакингемската палата го открија датумот за роденденската парада за кралот Чарлс Прочитај повеќе »

Бакингемската палата ја објави првата божиќна и новогодишна честитка на кралот Чарлс Трети како монарх

Бакингемската палата во неделата објави фотографија од првата божиќна честитка на кралот Чарлс Трети како монарх. Фотографијата е направена во Шкотска, а на неа е …

Бакингемската палата ја објави првата божиќна и новогодишна честитка на кралот Чарлс Трети како монарх Прочитај повеќе »

Кралот Чарлс повторно го погодија со јајце

Кралот Чарлс Трети повторно се најде во незгодна ситуација откако беше погоден со јајце. Британскиот крал го погодија за време на неговата прошетка во трговскиот …

Кралот Чарлс повторно го погодија со јајце Прочитај повеќе »

Кралот Чарлс му ја скрати титулата на помладиот брат за да ѝ ја даде на принцезата Шарлот

Кралот Чарлс не го има поставено принцот Едвард за војвода од Единбург, затоа што наводно, оваа титула ја чува за принцезата Шарлот, пренесуваат британските медиуми. …

Кралот Чарлс му ја скрати титулата на помладиот брат за да ѝ ја даде на принцезата Шарлот Прочитај повеќе »

Кралот Чарлс и принцот Вилијам го пцуеле Доналд Трамп по коментарите за Кејт Мидлтон

Кралот Чарлс и неговиот син принцот Вилијам, го пцуеле поранешниот американски претседател Доналд Трамп, по коментарите кој тој ги дал за војвотката Кејт Мидлтон. Ова …

Кралот Чарлс и принцот Вилијам го пцуеле Доналд Трамп по коментарите за Кејт Мидлтон Прочитај повеќе »

Кралските експерти: Мемоарите на Хари не можеа да дојдат во полошо време за кралот

Мемоарите на принцот Хари не можеа да дојдат во полошо време, предупредуваат кралските експерти. Неговата книга го прави кралот Чарлс неврозен и тоа во периодот …

Кралските експерти: Мемоарите на Хари не можеа да дојдат во полошо време за кралот Прочитај повеќе »

Уште незавршени деновите на жалост за кралицата, Британците веќе го планираат погребот на Чарлс

Иако не завршија деновите за жалост за починатата кралица Елизабета, Британците веќе го планираат погребот за нејзиниот наследник, кралот Чарлс Трети. Погребот за кралицата се …

Уште незавршени деновите на жалост за кралицата, Британците веќе го планираат погребот на Чарлс Прочитај повеќе »

Ковчегот со телото на кралицата положен во катедралата во Единбург, кралот Чарлс на чело на поворката

Кралот Чарлс Трети ја предводеше поворката со ковчегот на кралицата Елизабета Втора, која се движеше од палатата Холирудхаус до катедралата Свети Џајлс во Единбург во Шкотска. …

Ковчегот со телото на кралицата положен во катедралата во Единбург, кралот Чарлс на чело на поворката Прочитај повеќе »

(Видео) Обожавателка го бакна Чарлс во уста додека кралот се поздравуваше со толпата

Додека кралот Чарлс Трети љубоезно се поздравуваше со толпата народ собрани пред Бакингемската палата, една жена го бакна во уста. Иако овој чин се смета …

(Видео) Обожавателка го бакна Чарлс во уста додека кралот се поздравуваше со толпата Прочитај повеќе »

По смртта на кралицата Елизабета, Чарлс му наредил на Хари да не ја носи Меган во дворецот Балморал

Кралот Чарлс му рекол на принцот Хари да не ја носи сопругата Меган Маркл во дворецот Балморал, додека тој и другите членови на кралското семејство …

По смртта на кралицата Елизабета, Чарлс му наредил на Хари да не ја носи Меган во дворецот Балморал Прочитај повеќе »