крава

(Вознемирувачко видео) Пикап удри во крави со брзина од 180 километри на час

На трката со пикап-возила, што се одржувала во Паркер, Аризона, возачот на еден од пикапите, Кристијан Сурапас, удрил во две крави со брзина од 180 …

(Вознемирувачко видео) Пикап удри во крави со брзина од 180 километри на час Прочитај повеќе »

(Видео) Крава трчаше по камионот со кој го однесоа нејзиното најмило

На снимката може да се види теле што било повредено и онесвестено. Луѓето го ставиле во камин за да го пренесат на место каде што …

(Видео) Крава трчаше по камионот со кој го однесоа нејзиното најмило Прочитај повеќе »

(Видео) Крава спаси муслиманка, чие семејство сакало да ја убие поради честа

Кравата покажа дека има повеќе човечност отколку двете страшни личности што може да се забележат подолу во видеото. Кравата ги нападнала додека го спроведувале убиството …

(Видео) Крава спаси муслиманка, чие семејство сакало да ја убие поради честа Прочитај повеќе »

Прасе, бакнежи, цвеќиња, крава – Весна Ривас стигна кај Змај

Змај ја дочека Весна Ривас како кралица, а на неа и проработеа емоциите.„Прво се сакаа, па се мразеа, па се смируваат, и пак се карааа… …

Прасе, бакнежи, цвеќиња, крава – Весна Ривас стигна кај Змај Прочитај повеќе »

(ФОТО) Света крава! – Ова теле е „плукнато“ Џин Симонс

Сопственичката на оваа фарма наведува дека во моментите на отелувањето, на радио свирел „Kiss“, па можеби Џин е „духовен тетко“, на оваа кравичка.Телето кое дојде …

(ФОТО) Света крава! – Ова теле е „плукнато“ Џин Симонс Прочитај повеќе »

(ФОТО) Му дале со базука да разнесе крава за 100 долари – Кристијан дал отказ и ја почнал авантурата

„Во Камбиоџа ми понудија да со базука ја разнесам кравата за 100 долари. Се разбира дека не го сторив тоа, но не знам каде на …

(ФОТО) Му дале со базука да разнесе крава за 100 долари – Кристијан дал отказ и ја почнал авантурата Прочитај повеќе »

Scroll to Top