ќумрам

(Видео) Момчиња се туркаа и влечеа кој да го фати крстот во Крива Паланка

Околу 30-тина учесници од Крива Паланка во фрлањето на крстот по повод празникот Богојавление – Водици се влечеле и туркале за крстот, додека свештените лица …

(Видео) Момчиња се туркаа и влечеа кој да го фати крстот во Крива Паланка Прочитај повеќе »

Американец се удавил додека ја барал девојката за жена

Романтичната свршувачка на Американецот Стивен Вебер Џуниор заврши трагично кога на одмор во Танзанија нуркајќи  за да запроси девојка во т.н. подводна соба на одморалиште. …

Американец се удавил додека ја барал девојката за жена Прочитај повеќе »

Стаорци изеле 220 килограми марихуана во Индија

Стаорци во Индија уништиле 220 килограми канабис во Индија запленета од дилер, соопштила индиската полиција. Судот побарал од полицијата да ги предаде залихите како доказ …

Стаорци изеле 220 килограми марихуана во Индија Прочитај повеќе »

(Видео) Младоженецот на свадба го донесоа во ковчег

Младоженец од Америка на сопствената венчавка кумовите го носеле во мртовечки ковчег до олтарот. На Тик-ток се појави бизарна снимка од свадбена церемонија со елементи …

(Видео) Младоженецот на свадба го донесоа во ковчег Прочитај повеќе »

Собарки им ги изеле чоколадите на гостите, па завршиле во болница на Миконос

Пет собарки на грчкиот остров Миконос биле хоспитализирани откако јаделе чоколади и слатки кои останале во фрижидерите по заминувањето на гостите. Слатките најверојатно биле со …

Собарки им ги изеле чоколадите на гостите, па завршиле во болница на Миконос Прочитај повеќе »

Далматинец сè уште го отплаќа долгот од свадбата пред 17 години

Младоженец од Далмација направил свадба пред 17 години и сеуште го исплаќа долгот за веселбата. Бидејќи вечерата во износ од речиси 6 илјади евра никогаш …

Далматинец сè уште го отплаќа долгот од свадбата пред 17 години Прочитај повеќе »

Гробари од целиот Балкан се собраа во Ниш: сечеа торта во форма на ковчег

Во Ниш се одржа 11 -тата „Гробаријада“ која собра околу 200 претставници од 150 погребални компании од Хрватска, Грција, Бугарија, Босна и Херцеговина, Србија и Северна …

Гробари од целиот Балкан се собраа во Ниш: сечеа торта во форма на ковчег Прочитај повеќе »

(Видео) Манекенки се тепаа со боксови пред дискотека во Словачка

Две британски манекенки се тепаа пред ноќен клуб во Словачка. Бет Адамс и нејзината пријателка Кристал Фостер биле ангажирани во една дискотека. Во Братислава пред дикотеката …

(Видео) Манекенки се тепаа со боксови пред дискотека во Словачка Прочитај повеќе »

(Видео) Бик влезе во банка во Израел , вработените не можеа да го извадат

Вработените во банка во централен Израел утрово биле шокирани кога бик влегол во нивната филијала. Тоа се случило во банката Леуми, а видеата објавени на социјалните …

(Видео) Бик влезе во банка во Израел , вработените не можеа да го извадат Прочитај повеќе »

(Видео) Торта голема колку црква на крштевка во Белград

Огромна торта во форма на црква, направена за крштевка во Белград, стана хит на социјалните мрежи. Тортата е во форма на храмот Свети Сава, а …

(Видео) Торта голема колку црква на крштевка во Белград Прочитај повеќе »

Туристи од Австрија одат на море со велосипеди и мртовечки ковчег

Фотографија со возило со австриски таблици, на кое се прикачени неколку велосипеди и мртовечки ковчег се појави на социјалните мрежи. Фотографијата наводно е направена во …

Туристи од Австрија одат на море со велосипеди и мртовечки ковчег Прочитај повеќе »