лос анџелес

(Фото) Џенифер Лопез со модрици на лицето на сетот на новиот филм

Папараците ја снимија Џенифер Лопез додека го снимаше новиот филм во Лос Анџелес. Ја снимија на сетот додека врнеше, а на себе носеше специјален костим …

(Фото) Џенифер Лопез со модрици на лицето на сетот на новиот филм Прочитај повеќе »

(Видео) Само чудо го спаси, моторџија преживеа тешка сообраќајна несреќа во Лос Анџелес

Моторџија преживеа тешка сообраќајка која се случи на раскрсница во Лос Анџелес, пренесе „Дејли Мејл“. Додека чекаше на семафор, од спротивен правец се судрија црн …

(Видео) Само чудо го спаси, моторџија преживеа тешка сообраќајна несреќа во Лос Анџелес Прочитај повеќе »

(Видео) Лејди Гага во неколку ексцентрични костими имаше концерт за паметење во Лос Анџелес пред 52.000 луѓе

Поп-пејачката Лејди Гага подготви вечер за паметење на концерт во Лос Анџелес во рамките на светската турнеја The Chromatica Ball. 36-годишната поп-икона направила вистински спектакл кога …

(Видео) Лејди Гага во неколку ексцентрични костими имаше концерт за паметење во Лос Анџелес пред 52.000 луѓе Прочитај повеќе »

По несреќата, Ен Хеч е под истрага за возење под дејство на алкохол или дрога

Глумицата Ен Хеч која во петокот доживеа тешка сообраќајка, е под истрага за возење под дејство на алкохол или дрога. Хач минатата недела со Мини …

По несреќата, Ен Хеч е под истрага за возење под дејство на алкохол или дрога Прочитај повеќе »

(Фото) По тешката сообраќајна несреќа, Ен Хеч падна во кома ѝ се бори за животот

По тешката сообраќајка која ја доживеа пред неколку дена, глумицата Ен Хеч падна во кома ѝ се бори за живот, рекоа нејзините лекари. Таа доживеа …

(Фото) По тешката сообраќајна несреќа, Ен Хеч падна во кома ѝ се бори за животот Прочитај повеќе »

Патник го врзале во авион откога ги нападнал екипажот и патниците

Екипажот од компанијата „Вирџин Атлантик“, за време на летот од Лондон за Лос Анџелес морале да врзат еден од патниците за седиштето, откако претходно направил …

Патник го врзале во авион откога ги нападнал екипажот и патниците Прочитај повеќе »

(Видео) На фудбалер му се смееја кога сакаше да одглуми фаул

Сакраменто го победи Лос Анџелес Галакси и мина во полуфиналето на купот на МЛС-лигата. Сепак, натпреварот мина во сенка на потегот на напаѓачот на победничкиот …

(Видео) На фудбалер му се смееја кога сакаше да одглуми фаул Прочитај повеќе »

Бредли Купер откри дека имало време кога ниту една девојка не сакала да го погледне

Холивудскиот актер Бредли Куоер, во поткастот Smartless откри за тешкиот период од неговото минато. Тој рече дека имало денови кога целосно бил изгубен и зависен …

Бредли Купер откри дека имало време кога ниту една девојка не сакала да го погледне Прочитај повеќе »

(Фото) Се продава луксузниот стан на Џони Деп и Амбер Херд во Лос Анџелес

Станот на поранешната холивудска двојка Џони Деп и Амбер Херд во центарот на Лос Анџелес во моментов се продава за цена од 1.765.000 долари. Пентхаусот …

(Фото) Се продава луксузниот стан на Џони Деп и Амбер Херд во Лос Анџелес Прочитај повеќе »

Џастин Бибер има корона, пејачот го откажа концертот во Лос Анџелес

Канадскиот пејач Џастин Бибер поради коронавирус мораше да го откаже настапот во Лос Анџелес. Тој објави дека е позитивен на ковид и дека морал да …

Џастин Бибер има корона, пејачот го откажа концертот во Лос Анџелес Прочитај повеќе »

Три лица застрелани на забава на Џастин Бибер во ресторан во Лос Анџелес

Три лица биле застрелани на забава која Џастин Бибер ја организирал во еден реторан во Лос Анџелес по одржувањето на Супербоул. Бибер со сопругата Хејли …

Три лица застрелани на забава на Џастин Бибер во ресторан во Лос Анџелес Прочитај повеќе »

(Видео) Адел, поради короната, рече дека мора да ги откаже концертите во САД

Британката пејачка и текстопиец Адел (33) рече дека мора да ги одложи концертите во Лос Анџелес затоа што половина од нејзиниот тим бил заразен со …

(Видео) Адел, поради короната, рече дека мора да ги откаже концертите во САД Прочитај повеќе »

(Фото) По обвинувањето за силување, полицијата во Лос Анџелес го пребара домот на Мерилин Мансон

По обвинувањата за силување, полицијата во Лос Анџелес го пребарала домот на познатиот музичар Мерилин Менсон. Истражителите ја пребарале темелно неговата вила во Западен Холивуд, …

(Фото) По обвинувањето за силување, полицијата во Лос Анџелес го пребара домот на Мерилин Мансон Прочитај повеќе »

(Видео) Во Лос Анџелес претставен новиот автомобил на Барби

На Салонот за автомобили неделава во Лос Анџелес беше претставен новиот автомобил, електричен кабриолет на Барби. Новата Barbie Extra Car е модификувана верзија на „фиат …

(Видео) Во Лос Анџелес претставен новиот автомобил на Барби Прочитај повеќе »

Семејствата на загинатите во хеликоптерската несреќа, во која настрада и Коби, добија 2,5 милиона долари отштета

Две семејства, чии членови загинаа во хеликоптерската несреќа во која настрада и славниот НБА-кошаркар, Коби Брајант, добија 2,5 милиона долари отштета поради нелегално споделување фотографии …

Семејствата на загинатите во хеликоптерската несреќа, во која настрада и Коби, добија 2,5 милиона долари отштета Прочитај повеќе »

(Фото) Анџелина Џоли на романтична вечера со новото момче

Холивудската глумица Анџелина Џоли, била видена на романтична вечера со нејзиното ново момче во Лос Анџелес. Во јавноста веќе некое време се шпекулира дека таа …

(Фото) Анџелина Џоли на романтична вечера со новото момче Прочитај повеќе »

И посакувам сè најдобро, таткото на Бритни Спирс побара прекин на старателството

Таткото на поп пејачката Бритни Спирс, Џејми, побара од судот во Лос Анџелес прекин на неговото 13 годишно старателство над ќерката, известија медиумите во средата, …

И посакувам сè најдобро, таткото на Бритни Спирс побара прекин на старателството Прочитај повеќе »

(Видео) Жена го спасила синот кој бил нападнат од планински лав во нивниот дом во Калифорнија

Петгодишно момче било нападнато од планински лав во неговиот дом во калифорнискиот град Калабасас, додека си играло во дворот. Мајка му го спасила пресметувајќи се …

(Видео) Жена го спасила синот кој бил нападнат од планински лав во нивниот дом во Калифорнија Прочитај повеќе »

Синот на Софија Вергара ѝ ја уништил куќата на глумицата

Синот на Софија Вергара тврди дека ѝ ја уништил куќата на познатата глумица во Лос Анџелес. Тој го признал делото на полицијата и им кажал …

Синот на Софија Вергара ѝ ја уништил куќата на глумицата Прочитај повеќе »

Татко ми треба да е во затвор, си го сакам животот назад: Бритни Спирс сведочеше за контроверзното старателство

Пејачката Бритни Спирс (39) во средата, пред судијата кој е одговор за надзор на нејзиното контроверзно старателство, рече дека си го сака нејзиниот живот назад …

Татко ми треба да е во затвор, си го сакам животот назад: Бритни Спирс сведочеше за контроверзното старателство Прочитај повеќе »