мали

(Видео) Кошаркарки се тепаа на пресот со новинарите

Две кошаркарки на репрезентацијата на Мали се тепаа по поразот од Србија на Светското првенство во Сиднеј. Тие се тепаа за време на пресот со …

(Видео) Кошаркарки се тепаа на пресот со новинарите Прочитај повеќе »

Хана, Ана и Луна се имињата на малите лавици во ЗОО Скопје

Луна, Ана и Хана се имињата што посетителите им ги дадоа на малите бели лавици од скопската Зоолошка градина. Изминативе денови, по објавениот повик, пристигнале …

Хана, Ана и Луна се имињата на малите лавици во ЗОО Скопје Прочитај повеќе »

Додека храбриот мигрант го спасувал неговиот син, таткото играл „Покемон го“ на париските улици

Мигрантот од Мали кој на херојски начин го спаси момчето во Париз деновиве е во фокусот на светската јавност. Мамоду Гасама неверојатно вешто и брзо …

Додека храбриот мигрант го спасувал неговиот син, таткото играл „Покемон го“ на париските улици Прочитај повеќе »

Се искачил на 4. кат за да спаси дете кое висело од балкон

Мигрантот од Мали, Мамоду Гасама, станал херој во Франција откако се качил на четвртиот кат од една зграда во Париз за да спаси дете кое …

Се искачил на 4. кат за да спаси дете кое висело од балкон Прочитај повеќе »

Легија: Државниот удар е приказна за мали деца

Некогашниот командант на единицата за специјални операции, Милорад Улмек – Легија, излезе денеска пред Специјалниот суд во Белград, каде што продолжи судењето за вооружениот бунт …

Легија: Државниот удар е приказна за мали деца Прочитај повеќе »

Школото ги исфрли невакцинираните деца од настава, откако се појавија мали сипаници кај вакцинираните деца

Околу една четвртина од учениците во основно школо во Калифорнија, остнале дома, во период од три недели, затоа што така им наредиле школските службеници, поради …

Школото ги исфрли невакцинираните деца од настава, откако се појавија мали сипаници кај вакцинираните деца Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Мали ежиња останаа без мајка им – Ги посвои мачка, која дури и почна да ги дои

Улогата на мајка ја превзема црна мачка со име Мусја. Неодамна имаше мачиња па и остана уште млеко. Таа ги прифати ежињата како свои деца, …

(ВИДЕО) Мали ежиња останаа без мајка им – Ги посвои мачка, која дури и почна да ги дои Прочитај повеќе »

Scroll to Top