малта

Земји што се безбедни доколку избие трета светска војна

Минаа 77 години од последната светска војна, која однесе над десетина милиони жртви и која го уназади животот. Со изјавите на политичките и воените аналитичари кои …

Земји што се безбедни доколку избие трета светска војна Прочитај повеќе »

(Фото) Пак клавам голои како порано, Филе доби третo дете

Познатиот спортски новинар Игор Филевски – Филе стана татко. Со сопругата Ана го добија третото дете Марио. Обајви и фотографии од него од болницата во …

(Фото) Пак клавам голои како порано, Филе доби третo дете Прочитај повеќе »

Дарио Ивановски освои злато на Европското првенство во Малта

Најдобриот македонски атлетичар Дарио Ивановски освои златен медал на Европското првенство за мали земји кое викендов се одржа на Малта. Покрај Ивановски, бронзен медал освои …

Дарио Ивановски освои злато на Европското првенство во Малта Прочитај повеќе »

Уапсени десетина лица кои се обвинети за кражба на 100 милиони долари во биткоини, од познати спортисти и музичари во САД

Европол соопшти дека помогнал во апсењето на десетина лица кои биле осомничени за кражба на криптовалути во вредност од 100 милиони долари, од познати музичари …

Уапсени десетина лица кои се обвинети за кражба на 100 милиони долари во биткоини, од познати спортисти и музичари во САД Прочитај повеќе »

Принцот Џорџ мора да го врати забот од праисториска ајкула, кој му е подарок од Малта

Принцот Џорџ мора да го врати забот од праисториска ајкула, кој претходно го добил подарок од државата Малта. Министерот за култура на земјата, Хосе Херера, објаснил …

Принцот Џорџ мора да го врати забот од праисториска ајкула, кој му е подарок од Малта Прочитај повеќе »

Премиерот на Малта избран за криминалец на годината

Според Агенцијата за известување и откривање организиран криминал и корупција (OCCR), премиерот на Малта, Џозеф Мускат, е „криминалец на годината“. Главните фактори што влијаеле во …

Премиерот на Малта избран за криминалец на годината Прочитај повеќе »

И премиерот на Малта вмешан во убиството на новинарката Дафне Каруан Галиција?

Премиерот на Малта Јозеф Мускат, ги известил своите соработници дека ќе се повлече од функцијата како резултат на политичката и правна криза која била предизвикана …

И премиерот на Малта вмешан во убиството на новинарката Дафне Каруан Галиција? Прочитај повеќе »

(Заговор) Поранешен шеф на кабинет на премиерот вмешан во убиството на новинарката од Малта

Поранешниот шеф на кабинет на премиерот на Малта, Кит Шембри е уапсен од страна на полициските служби во земјата, поради сомнение дека е вмешан во …

(Заговор) Поранешен шеф на кабинет на премиерот вмешан во убиството на новинарката од Малта Прочитај повеќе »

Го загубила бебето затоа што лекарите повеќе биле загрижени како ќе ги плати трошоците

Бебе на српско-романска брачна двојка починало во утробата на мајката, затоа што една од вработените во болницата во Малта, повеќе се грижеле како таткото кој …

Го загубила бебето затоа што лекарите повеќе биле загрижени како ќе ги плати трошоците Прочитај повеќе »

(Видео) Педесетина деца влечат свештеник во „Порше“ низ улиците на Малта

Голем скандал изби во Малта откако во јавноста се појави снимка на која повеќе од педесет деца влечат порше во кое се наоѓал свештеникот по …

(Видео) Педесетина деца влечат свештеник во „Порше“ низ улиците на Малта Прочитај повеќе »

На Македонија ѝ се закануваат катастрофални земјотреси

По четири силни земјотреси во 2017 година, кои биле со сила од 7 степени според Рихтеровата скала, научниците предвидуваат дека оваа година ќе има двојно …

На Македонија ѝ се закануваат катастрофални земјотреси Прочитај повеќе »

Scroll to Top