мидлтон

(Фото) Керол Мидлтон на кралски настан го облече истиот фустан што Кејт го носеше лани

Мајката на Кејт Мидлтон, Керол Мидлтон, присуствуваше на кралски настан на кој го облече истиот фустан што војвотката го носеше пред една година. Керол Мидлтон …

(Фото) Керол Мидлтон на кралски настан го облече истиот фустан што Кејт го носеше лани Прочитај повеќе »

Војвотката Кетрин Mидлтон во елегантно издание во Лондон

Војвотката Кетрин Мидлтон денеска беше во посета на бесплатното училиште Reach Academy, каде што се појави во сина комбинација, која вклучуваше цветен фустан и палто …

Војвотката Кетрин Mидлтон во елегантно издание во Лондон Прочитај повеќе »

Мистерија на кралското семејство – Зошто Кејт Мидлтон не смее да дава автограми?

Кејт Мидлтон предизвикува внимание каде и да се појави. Луѓето кои ќе ѝ се доближат не смеат да се обидат да добијат ниту мал знак …

Мистерија на кралското семејство – Зошто Кејт Мидлтон не смее да дава автограми? Прочитај повеќе »

Иако се во брак со британските принцови, Мидлтон и Камила воопшто не се принцези

Кејт Мидлтон медиумите често ја нарекуваат принцезата Кејт или Катрин, но таа воопшто не е британска принцеза, иако во брак е со друга по ред …

Иако се во брак со британските принцови, Мидлтон и Камила воопшто не се принцези Прочитај повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон повторно во познатиот бел фустан!

Војвотката од Кембриџ и Принцот Вилијам вчера присуствуваа на церемонијата во Белгија која се одржа во чест на загинатите борци во битката кај Пашендал во …

(ФОТО) Кејт Мидлтон повторно во познатиот бел фустан! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон приреди непријатно изненадување за семејството

Веќе со денови, членовите на кралското семејство и Мидлтонови големо внимание привлекуваат со својата појава на тенискиот турнир Вимблдон. Мечот меѓу Роџер Федерер го следеа …

(ФОТО) Кејт Мидлтон приреди непријатно изненадување за семејството Прочитај повеќе »

(ФОТО) Сите на Вимблдон гледаа во чудниот цвет на секси фустанот на Кејт Мидлтон

Војводтката од Кембриџ блесна на финалето на најпознатиот тениски турнир. Финалето на овогодинешниот Вимблдон, во кое силите ги одмерија тенисерите Роџер Федерер и Марин Чилиќ, …

(ФОТО) Сите на Вимблдон гледаа во чудниот цвет на секси фустанот на Кејт Мидлтон Прочитај повеќе »

Федерер принцот од нејзините сништа – Мајката на Кејт Мидлтон со свој фаворит на Вимблдон

Војвотката од Кембриџ ги изненади сите со коментар за својата мајка Керол, оставајќи ги во шок дури и новинарите.Кејт Мидлтон, пред четири дена блесна на …

Федерер принцот од нејзините сништа – Мајката на Кејт Мидлтон со свој фаворит на Вимблдон Прочитај повеќе »

Збогум на долгата коса – Кејт Мидлтон го воодушеви светот со НОВАТА фризура

Кејт Мидлтон пријатно ги изненади сите кога со новата фризура се појави на Вимблдон, поради што набрзо успеа да стигне на насловните на светските медиуми.Војвотката …

Збогум на долгата коса – Кејт Мидлтон го воодушеви светот со НОВАТА фризура Прочитај повеќе »