Миле

(видео) Миле Китиќ со дијамантски накит и аксесоар

Фолк-пејачот Миле Китиќ често е цел на критики поради екстравагантниот начин на живот, кој обично е тематизиран и во неговите спотови и песни, но него …

(видео) Миле Китиќ со дијамантски накит и аксесоар Прочитај повеќе »

Миле Китиќ се пофали со новиот автомобил вреден 100.000 евра

Папараците го фотографираа фолкерот Миле Китиќ по заминувањето од емисијата „Амиџи шоу“ во неговиот нов автомобил.Миле Китиќ ретко се појавува во јавност, а уште помалку …

Миле Китиќ се пофали со новиот автомобил вреден 100.000 евра Прочитај повеќе »

(ФОТО) “Овде лежам јас а читаш ти но…” – Миле ја има најлудата надгробна плоча

Во последно време во Србија се повеќе се појавуваат чудни надгробни споменици кои го привлекуваат медиумското внимание. Па така и споменико на Миле на кој …

(ФОТО) “Овде лежам јас а читаш ти но…” – Миле ја има најлудата надгробна плоча Прочитај повеќе »

Никогаш нема да погодите кое е вистинското име на Миле Китиќ

Пејачот која својата кариера ја започнал кон крајот на деведесеттите години и ден ден е популарен на естрадата. Тој е во брак со пејачката Марта …

Никогаш нема да погодите кое е вистинското име на Миле Китиќ Прочитај повеќе »

Миле Кузмановски вечерва на „Три круши 2017”

Македонската фолк ѕвезда Миле Кузмановски, вечерва, одржa целовечерен концерт во верско рекреативниот центар „Три круши“. Сите вљубеници во македонската народна музика можеа да бидат дел …

Миле Кузмановски вечерва на „Три круши 2017” Прочитај повеќе »

Scroll to Top