милионер

(Видео) На турски „Милионер“ прашаа: Кое е новото име на Македонија?

Девојка во Турција која се натпреварува во квизот „Кој сака да биде милионер“ одговара на прашањето „Кое е новото име на Македонија?“ Прашањето за 15 …

(Видео) На турски „Милионер“ прашаа: Кое е новото име на Македонија? Прочитај повеќе »

Освоил 140.000 евра во квизот „Милионер“, а одговорот бил местото каде што ја загубил ногата

Натпреварувачот Гарет Кендал ги воодушеви сите кога во квизот „Кој сака да стане милионер?“ освоил 125 илјади фунти одговарајќи точно на прашањето каде се наоѓа …

Освоил 140.000 евра во квизот „Милионер“, а одговорот бил местото каде што ја загубил ногата Прочитај повеќе »

Исчезнал француски милионер, пронајден само неговиот глисер

Мултимилионер и сопственик на познатиот бренд на опрема за сурфање „Квиксилвер“, Пјер Агнес (54), исчезнал на 30 јануари. Истражувачите го пронашле неговиот глисер заринкан на …

Исчезнал француски милионер, пронајден само неговиот глисер Прочитај повеќе »

Италијанскиот милионер Џанлука на песоците во Мајами

Италијанскиот милионер и диџеј Џанлука Ваки деновиве своето слободно време го минува преку „барата“ каде што е забележан како шета на песочните плажи во Мајами. …

Италијанскиот милионер Џанлука на песоците во Мајами Прочитај повеќе »

Како за момент да станете милионер со само 210 евра во џебот?

И вие можете за еден момент во вашите животи да се претставите како човек со многу пари и да бидете дел од богатата елита. За …

Како за момент да станете милионер со само 210 евра во џебот? Прочитај повеќе »

Италијанскиот милионер ги шокираше сите со тоа што го облече на себе

Необичниот стајлинг на Џанлука Вакија привлече внимание на социјалните мрежи.Тој речиси секојдневно е во центарот на вниманието, а овој пат италијанскиот милионер на Инстаграм објави …

Италијанскиот милионер ги шокираше сите со тоа што го облече на себе Прочитај повеќе »

Калиниќ објасни зошто е неспоредливо подобар од италијанскиот милионер Џанлука

Познатиот актер Милан Калиниќ, кој оваа година ќе наполни 45 години, може да се пофали дека има тело кое секој би го посакал. Како што …

Калиниќ објасни зошто е неспоредливо подобар од италијанскиот милионер Џанлука Прочитај повеќе »

На презгодниот италијански милионер му ја запленија јахтата и имотот

Не го загрижуваат долговите… Журката сеуште не е готова за пребогатиот италијански наследник, Џанлука Вакија (50), иако е познато дека е во големи финансиски проблеми …

На презгодниот италијански милионер му ја запленија јахтата и имотот Прочитај повеќе »

На италијанскиот милионер му го конфискуваат имотот, а тој одбива да работи

Му го конфислуваат имотот, а тој одби да работи… Го нарекуваат најсекси дедо на светот, но неговиот бруталниот секси изглед, во моментов не може да …

На италијанскиот милионер му го конфискуваат имотот, а тој одбива да работи Прочитај повеќе »

(ФОТО) Италијански милионер повторно го покажа ЅВЕРОТ!

Џанлука има 49 години, и каде и да се појави прави вистински хаос. Од неколку причини… Тој во моментов е еден од најпознатите Италијани, кој …

(ФОТО) Италијански милионер повторно го покажа ЅВЕРОТ! Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Италијански милионер на јахта ја нагости оваа Србинка

Славниот Џанлука ужива во летото на своја сметка, а на лудата журка ја угости и една девојка од Србија. Италијанскиот бизнисмен Џанлука Ваки, кој пред …

(ВИДЕО) Италијански милионер на јахта ја нагости оваа Србинка Прочитај повеќе »

Е ОВА Е СРЕЌА: Додека чекал за сервис на автомобилот – купил грепка и станал милионер!

Еден жител на Њујорк стана милионер, откако непланирано решил да купи грепка за наградна игра од најблиската продавница. Имено, додека чекал во сервис да му …

Е ОВА Е СРЕЌА: Додека чекал за сервис на автомобилот – купил грепка и станал милионер! Прочитај повеќе »