Милица Павловиќ

(Фото) Милица Павловиќ во друштво на фудбалерот Франк Рибери во Дубаи

Српската пејачка Милица Павловиќ отпатува за Дубаи каде ќе настапи во фан зоната на концерт организиран по повод Светското првенство во фудбал. Таа во Дубаи …

(Фото) Милица Павловиќ во друштво на фудбалерот Франк Рибери во Дубаи Прочитај повеќе »

(Видео) Пејачката Милица Павловиќ му беше партнерка на матурант од Бања Лука

Српската пејачка Милица Павловиќ му беше партнерка за матура на матурантот Срѓан Адамовиќ од Бања Лука. Милица беше облечена во раскошен фустан со крем боја од …

(Видео) Пејачката Милица Павловиќ му беше партнерка на матурант од Бања Лука Прочитај повеќе »

Пејачката Милица Павловиќ призна: „Девет години не сум била со маж“

Српската пејачка Милица Павловиќ, која важи за една од најатрактивните во регионот, во интервју во емисијата „Пулс Србија“ призна дека девет години не била со …

Пејачката Милица Павловиќ призна: „Девет години не сум била со маж“ Прочитај повеќе »

(Фото) Милица Павловиќ на почетоците од кариерата

Српската пејачка Милица Павловиќ објави фотографија од почетоците на нејзината музичка кариера. На фотографијата од првите проби со микрофонот на прв поглед не може да …

(Фото) Милица Павловиќ на почетоците од кариерата Прочитај повеќе »

(Видео) Милица и Аца Лукас приредија шоу во „Ѕвездите на Гранд“

Публиката на „Ѕвездите на Гранд“ неделава можеа да ужуваат во настапот на Милица Павловиќ и Аца Лукас со нивната нова песна „Кидаш ме“. Музичкото дуо …

(Видео) Милица и Аца Лукас приредија шоу во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Милица проговори за наводната афера со Лукас во шоуто на Амиџи

Милица Павловиќ и Аца Лукас по повод новата снимена песна „Кидаш ме“ и спотот за неа гостуваа во емисијата „Амиџи шоу“. Нивниот домаќин Огњен ги …

Милица проговори за наводната афера со Лукас во шоуто на Амиџи Прочитај повеќе »

Милица Павловиќ и Аца Лукас во друштво на грчкиот композитор Фивос

Милица Павловиќ и Аца Лукас објавија фотографии од студиото во Белград, каде што работат на новата песна. На двајцата им се придружил и грчкиот композитор …

Милица Павловиќ и Аца Лукас во друштво на грчкиот композитор Фивос Прочитај повеќе »

Аца Лукас и Милица Павловиќ снимија дует

Милица Павловиќ и Аца Лукас снимиле дует „Кидаш ме“. И Аца Лукас и Милица Павловиќ проговорија за своите односи и признаа дека ваквиот однос може да прерасне во …

Аца Лукас и Милица Павловиќ снимија дует Прочитај повеќе »