Најголемиот

(Видео) Го предизвикаа најголемиот колапс на раскрсница

На снимката објавена на следниот линк може да се забележи километарска колона возила формирана поради невниманието на возачите на раскрсницата. Уште поголем проблем е што …

(Видео) Го предизвикаа најголемиот колапс на раскрсница Прочитај повеќе »

(видео) Откриен најголемиот подводен систем на пештери

Групата нуркачи открила две поврзани подводни пештери во источно Мексико, за кои се верува дека го сочинуваат најголемиот систем на поплавени пештери на светот. Ова …

(видео) Откриен најголемиот подводен систем на пештери Прочитај повеќе »

(видео) Најголемиот и најозогласен затвор во Европа има 4000 затвореници

Затворот „Флури Мерожис“ е најголемиот затвор во Европа. Се наоѓа во Франција, во истоимениот град јужно од предградието на Париз. Денеска 123 затвореници одбиле да …

(видео) Најголемиот и најозогласен затвор во Европа има 4000 затвореници Прочитај повеќе »

Отворен најголемиот стаклен мост на светот

Во севернокинеската покраина Хебеи заврши изградбата на најдолгиот стаклен мост на светот и првите посетители имаа можност да прошетаат преку него. Околу 3000 туристи дојдоа …

Отворен најголемиот стаклен мост на светот Прочитај повеќе »

(Видео) Најголемиот авион на светот првпат ќе полета во 2019 година

Најголемиот авион на светот, „стратолонч“, има распон на крила од 117 метри, должина од 73 метри и тежина од 230 тони, а тестиран е на пистата …

(Видео) Најголемиот авион на светот првпат ќе полета во 2019 година Прочитај повеќе »

Најголемиот американски трговски синџир „Валмарт“ обвинет за финансирање на севернокорејската нуклеарна програма

Американската компанија „Валмарт“ е обвинета дека продавала морски плодови и лосос преработени во една кинеска компанија, која вработила Севернокорејци, а сега им забранува на своите …

Најголемиот американски трговски синџир „Валмарт“ обвинет за финансирање на севернокорејската нуклеарна програма Прочитај повеќе »

Спроведен најголемиот воздухопловен руски напад во кој се убиени 2400 терористи на ИСИС

Русија уби околу 2400 милитанти на ИСИС  во својот најголем воздушен напад извршен против терористичкиот режим. Сред глобалниот медиумски молк, руското Министерство за одбрана потврди …

Спроведен најголемиот воздухопловен руски напад во кој се убиени 2400 терористи на ИСИС Прочитај повеќе »

„Не знам како успеа да се одржи“ – Џеј откри кој е најголемиот коцкар на естрадата!

Човекот за кого со децении се зборува дека на коцка го изгубил богатството, вели дека сепак постои еден човек кој го надминал. За неколку децении …

„Не знам како успеа да се одржи“ – Џеј откри кој е најголемиот коцкар на естрадата! Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Стави сапун на веѓите и го реши најголемиот проблем на жените

Се чини дека веѓите се многу важни во светот на модата и убавината. Инстаграм е преполн со трикови и видеа кои покажуваат како да ги …

(ВИДЕО) Стави сапун на веѓите и го реши најголемиот проблем на жените Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) 2CELLOS го преработија најголемиот летен хит „Despacito“

2CELLOS го преработија најголемиот хит во 2017, песната „Despacito“, а во само неколку часа по објавата, видеото стана вирален хит. Дечките се познати по тоа …

(ВИДЕО) 2CELLOS го преработија најголемиот летен хит „Despacito“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top