напад

Деветгодишно девојче нападнато од пума додека кампувало со своите родители

Деветгодишно девојче од Вашингтон преживеало напад од пума, додека си играла криенка со уште две деца додека била на кампување со своите родители во округот …

Деветгодишно девојче нападнато од пума додека кампувало со своите родители Прочитај повеќе »

Скопјанка нападната во автобус на ЈСП

Во текот на вчерашниот ден, 35-годишна скопјанка во полиција пријавила дека била физички нападната додека се возела во градски автобус. Според нејзината пријава, таа околу …

Скопјанка нападната во автобус на ЈСП Прочитај повеќе »

Обвинителството го повлече обвинението портив Роман Полански за сексуален напад

Осумдесет и четиригодишниот режисер и оскаровец Роман Полански се извлече од обвинението за сексуално малтретирање кога истото тоа обвинителството на Лос Анџелес се одлучи да …

Обвинителството го повлече обвинението портив Роман Полански за сексуален напад Прочитај повеќе »

Поради страв од нуклеарен напад, Шведска гради засолништа за да ги заштити сите свои жители

Проектот за заштита на населението од нуклеарен напад, кој го подготвува шведската влада би требало да чини околу 500 милиони долари, а од тие пари, …

Поради страв од нуклеарен напад, Шведска гради засолништа за да ги заштити сите свои жители Прочитај повеќе »

Асанж: ЦИА е одговорна за терористичкиот напад во Њујорк

Основачот на Викиликс, Жулијан Асанж, ја обвини ЦИА дека учествувала во обучувањето и вооружувањето на терористот кој е одговорен за смртта на неколку лица во …

Асанж: ЦИА е одговорна за терористичкиот напад во Њујорк Прочитај повеќе »

Спроведен најголемиот воздухопловен руски напад во кој се убиени 2400 терористи на ИСИС

Русија уби околу 2400 милитанти на ИСИС  во својот најголем воздушен напад извршен против терористичкиот режим. Сред глобалниот медиумски молк, руското Министерство за одбрана потврди …

Спроведен најголемиот воздухопловен руски напад во кој се убиени 2400 терористи на ИСИС Прочитај повеќе »

Трамп подготвува можен напад над Северна Кореја

„Добата на стратешкото трпение со севернокорејскиот режи е при крај“, изјави Трамп. Претседателот Доналд Трамп одржал одвоени телефонски разговори со челниците на Јапонија и Кина. …

Трамп подготвува можен напад над Северна Кореја Прочитај повеќе »

Scroll to Top