Небојша

Социјалните работници ќе ја земат ќерката на Јелена од семејството на Зоран

Грижата за ќерката на убиената пејачка ја води нејзиниот вујко, со сопругата, а надлежните од Центарот за социјална работа ќе дадат проценка која зависи од …

Социјалните работници ќе ја земат ќерката на Јелена од семејството на Зоран Прочитај повеќе »

(Видео) Небојша Глоговац двапати ја утнал својата сопруга во породилиштето

Небојша Глоговац почина на 9 февруари на 49-годишна возраст, а со фактот дека го нема повеќе не можат да се помират голем број од неговите …

(Видео) Небојша Глоговац двапати ја утнал својата сопруга во породилиштето Прочитај повеќе »

Славата не ме интересира и моето име не ми беше важно на шпицата

Небојша Глоговац, кој на 12 февруари е погребан на Новите гробишта во Белград, беше познат како човек кого славата не го интересира, а можеби најдобро …

Славата не ме интересира и моето име не ми беше важно на шпицата Прочитај повеќе »

Поранешната и сегашната жена на Гологовац неутешни до болка

На комеморацијата на Небојша Гологовац, вчера, во Југословенскиот народен театар, поранешната сопруга на Небојша, актерката Мина Гологовац и неговата сегашна, невенчана сопруга Милица Шчепановиќ, дојдоа …

Поранешната и сегашната жена на Гологовац неутешни до болка Прочитај повеќе »

Писмо оставено на моторот на Небојша Глоговац пред неговата зграда

Пред зградата каде живееше сега веќе починатиот српски актер Небојша Глоговац, стои паркиран мотор, неговата омилена играчка, а минувачите на него оставаа бела ружа, палеа …

Писмо оставено на моторот на Небојша Глоговац пред неговата зграда Прочитај повеќе »

„Се држам“, биле последните зборови на Глоговац на Инстаграм

„Се држам“, напишал српскиот актер Небојша Глоговац на 8 декември на популарната социјална мрежа, со прикладна илустрација. Српскиот актер почина на 48-годишна возраст. Тој кон …

„Се држам“, биле последните зборови на Глоговац на Инстаграм Прочитај повеќе »

Како Небојша Глоговац ја одби Анџелина Џоли во „Земјата на крв и мед“

Во филмот „Во земјата на крв и мед“, во кој главната улога ја имаше актерката Анџелина Џоли, понуда да игра во него доби и српскиот …

Како Небојша Глоговац ја одби Анџелина Џоли во „Земјата на крв и мед“ Прочитај повеќе »

Небојша Глоговац итно префрлен во болница

Познатиот српски актер Небојша Глоговац (48) итно е примен во болница и неговата здравствена состојба е сериозна. Извори блиски до Глоговац велат дека познатиот актер …

Небојша Глоговац итно префрлен во болница Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Рада жестоко удри по Небојша за нападот на Цеца – Го спомена дури и починатиот Бате Живојиновиќ

По интервјуто и силните зборови на српскиот актер на сметка на естрадата, Рада Манојловиќ, прилично на остар начин го даде своето мислење. Интервјуто на Небојша …

(ВИДЕО) Рада жестоко удри по Небојша за нападот на Цеца – Го спомена дури и починатиот Бате Живојиновиќ Прочитај повеќе »

Не и требаше долго – Откако ја „стави во уста“ Небојша, Дара Бубамара се насмеа и му одговори на прозивките

Точно е дека полнам се и сешто, каде и да се појавам, и дека сум ѕвезда“, изјави Дара за српски Телеграф. Интервјуто на Небојша Глоговац, …

Не и требаше долго – Откако ја „стави во уста“ Небојша, Дара Бубамара се насмеа и му одговори на прозивките Прочитај повеќе »

(ФОТО) Небојша жестоко ја НАПАДНА Цеца!

„Оваа личност е последица на повеќедецениско, константно бомбардирање на општеството, со невкус и неморал“, изјави Небоша Глоговац.Во интервјуто за босанскиот магазин „Дани“, Небојша Глоговац, зборуваше …

(ФОТО) Небојша жестоко ја НАПАДНА Цеца! Прочитај повеќе »