Неда Украден

Неда Украден доби награда за животно дело

Пејачката Неда Украден неколку децении доби награда за животно дело како резултат на нејзиниот труд и работа во областа на музиката. Пејачката ја прими наградата …

Неда Украден доби награда за животно дело Прочитај повеќе »

(Видео) Неда Украден ги покажа кулинарските вештини

Пејачката Неда Украден своето слободно време го минува во Црна Гора со своите внуци. Таа не се срами да покаже дека е домаќинка. Објави видео …

(Видео) Неда Украден ги покажа кулинарските вештини Прочитај повеќе »

(Фото) Неда Украден: И на 67 години сум згодна во „купаќи“

Српската пејачка Неда Украден ни во 67. година не се срами да го покажи своето тело и да објави фотографија како изгледа. Пејачката се спремала …

(Фото) Неда Украден: И на 67 години сум згодна во „купаќи“ Прочитај повеќе »

Ја погребав мајка ми, па отидов да пеам  

Познатата српска пејачка Неда Украден неодамна ја изгуби својата мајка. По нејзината смрт, таа јавно проговори за тоа како се чувствува. Таа раскажала дека иако не и …

Ја погребав мајка ми, па отидов да пеам   Прочитај повеќе »