Неда Украден

Гадафи се заљубил и се оженил во Сараево на хит на Неда Украден

Поранешниот либиски лидер и полковник, Муамер Гадафи, се заљубил и оженил во Сараево на хитот на Неда Украден „Зора је сванула“. Ова го откри пејачката …

Гадафи се заљубил и се оженил во Сараево на хит на Неда Украден Прочитај повеќе »

(Фото) Внуците ја изненадија Неда Украден со чоколадна торта за 72. роденден

Пејачката Неда Украден го прослави 72. роденден. Забавата ја направи со семејството, нејзината ќерка и зет, а сподели и неколку фотографии со внуците. „Мојата мерка …

(Фото) Внуците ја изненадија Неда Украден со чоколадна торта за 72. роденден Прочитај повеќе »

Аца Лукас ги тужи Неда Украден и жирито за поразот на Беовизија

Аца Лукас ја тужи Неда Украден и останатите членови во жирито поради поразот на Беовизија, пишува српски Блиц. Тој покрај жирито планира да го тужи …

Аца Лукас ги тужи Неда Украден и жирито за поразот на Беовизија Прочитај повеќе »

(Видео) Неда Украден со шампањ и торта го прослави 71 роденден

Пејачката Неда Украден во моментов е во Црна Гора каде заедно со пријателите и семејството го прослави 71 роденден. Таа објави видео со внуците како …

(Видео) Неда Украден со шампањ и торта го прослави 71 роденден Прочитај повеќе »

(Фото) Неда Украден ја прими вакцината против коронавирус

Пејачката Неда Украден објави дека се вакцинирала против коронавирус. Таа сподели фотографии од болницата и им се заблагодари на медицинските работници. „Вакцината е завршена. Браво …

(Фото) Неда Украден ја прими вакцината против коронавирус Прочитај повеќе »

Неда Украден: Не ми паѓа на памет да пеам тајно за 30 луѓе во затворен простор

Пејачката Неда Украден вели дека нема намера да прифати некоја од понудите што стигнале до неа за пречек на Новата година. Таа вели дека не …

Неда Украден: Не ми паѓа на памет да пеам тајно за 30 луѓе во затворен простор Прочитај повеќе »

(Фото) Неда Украден го прослави 70. роденден

Пејачката Неда Украден го прослави својот 70. роденден. Нејзините пријатели и обожаватели на социјалните мрежи и посакаа сè најдобро за роденденот. Сите коментираат дека не …

(Фото) Неда Украден го прослави 70. роденден Прочитај повеќе »

„Провери си го видот“, Неда Украден одговори на навредите дека ставила силикони

Пејачката Неда Украден по објавените последни фотографии на социјалните мрежи, доби критики од нејзините фанови дека ставила силикони. Една нејзина следбеничка, на фотографија на која …

„Провери си го видот“, Неда Украден одговори на навредите дека ставила силикони Прочитај повеќе »

Неда Украден: Лепа Брена е лош пример за другите

Српската пејачка Неда Украден ја прекори нејзината колешка Лепа Брена велејќи дека ја видела во некои портали како излегува од својата куќа за време на …

Неда Украден: Лепа Брена е лош пример за другите Прочитај повеќе »

Неда Украден: Изолацијата ќе ме уништи финансиски

Српската пејачка Неда Украден, која во моментов се наоѓа во изолација во станот на нејзината ќерка Јелана, вели дека поради пандемијата со коронавирусот морала да …

Неда Украден: Изолацијата ќе ме уништи финансиски Прочитај повеќе »

Неда Украден пишува книга додека е во изолација

Српската пејачка Неда Украден додека го поминува времето дома во изолација, поради коронавирусот, почна да пишува книга. Дневникот кој вели дека планира да го објави …

Неда Украден пишува книга додека е во изолација Прочитај повеќе »

Мира Шкориќ ја навредуваше Неда Украден среде емисија

Пејачката Мира Шкориќ ја навредувала колешката Неда Украден за време на снимањето на новогодишната програма на српската телевизија „РТС“. Таа почнала да ѝ вика кога …

Мира Шкориќ ја навредуваше Неда Украден среде емисија Прочитај повеќе »

(Фото) Неда Украден позира во костим за капење

Балканската музичка ѕвезда Неда Украден по серијата провокативни фотографии во костими за капење за нејзиниот роденден, повторно ги провоцира фановите на социјалните мрежи. Пејачката објави …

(Фото) Неда Украден позира во костим за капење Прочитај повеќе »

(Видео) Неда Украден: Имам 69 години, но сè уште сум лавица

Пејачката Неда Украден вели дека не се плаши од староста, а својот младешки изглед е резултат на напорните тренинзи. За себе Неда вели дека е …

(Видео) Неда Украден: Имам 69 години, но сè уште сум лавица Прочитај повеќе »

(Фото) Неда Украден згодна како манекенка на 68 години

Српската пејачка Неда Украден летните денови ги минува на плажите во Црна Гора. На социјалните мрежи таа објави неколку фотографии во костим за капење и …

(Фото) Неда Украден згодна како манекенка на 68 години Прочитај повеќе »

Неда Украден доби награда за животно дело

Српската пејачка Неда Украден доби награда за животно дело на доделувањето на „Оскари на популарноста“ во Бања Лука. Пејачката наградата ја доби за 50 години успешна …

Неда Украден доби награда за животно дело Прочитај повеќе »

Неда Украден: За мене велеа дека сум сираче од Ресен

Пред три години кога се натпреваруваше во шоуто „Твоето лице звучи познато“ Неда Украден изјави дека подолг период ја нема посетено Македонија и дека и …

Неда Украден: За мене велеа дека сум сираче од Ресен Прочитај повеќе »

Неда Украден со два факултета, Северина со основно

Многу естрадни ѕвезди го запоставуваат образованието за да ѝ се посветат на музиката, но повеќето од нив се високообразовани. Во српските медиуми деновиве се пишува …

Неда Украден со два факултета, Северина со основно Прочитај повеќе »

Scroll to Top