ниш

(Фото) Маж се врза со ланци за тезгата на пазарот во Ниш ѝ не дозволи да му ја срушат

Еден од дуќанџиите на тезга на маркетот „Бошко Буха“ во Ниш, Зоран Николиќ се врза со синџири  ѝ не дозволи да му ја срушат. Се …

(Фото) Маж се врза со ланци за тезгата на пазарот во Ниш ѝ не дозволи да му ја срушат Прочитај повеќе »

Жена донираше бубрег на ќерката за да ѝ го спаси животот

Златица од Ниш донираше бубрег на ќерката за да ѝ го спаси животот. Трансплатацијата се случи минатата недела и е трета на Клиниката за кардиохирургија …

Жена донираше бубрег на ќерката за да ѝ го спаси животот Прочитај повеќе »

Лекари од Ниш прогласени за витези на медицината

Доцент доктор Милан Лазаревиќ, доктор Александар Каменов и асистент доктор Владимир Стојиљковиќ, добија признание од општина Чајетина за витези на медицината. Признаинието го добија за …

Лекари од Ниш прогласени за витези на медицината Прочитај повеќе »

Кардиохирурзите од Ниш работеа 12 викенди по ред за повеќе да нема листа на чекање

Кардиохирурзите од Ниш работеа 12 викенди постојано за пациентите да не мора да бидат ставани на листа на чекање. По речиси 100 дена работа и 12 …

Кардиохирурзите од Ниш работеа 12 викенди по ред за повеќе да нема листа на чекање Прочитај повеќе »

(Видео) Студент од Србија паралелно студира на 2 факултети и сите му се десетки, вели дека прави баланс и има време и за учење и излегување

Вук Бибиќ од Ниш успешно студира на два факултети истовремено. Тој го завршил Природно-математичкиот факултет, кој трае 3 години, а сега го завршува и Факултетот …

(Видео) Студент од Србија паралелно студира на 2 факултети и сите му се десетки, вели дека прави баланс и има време и за учење и излегување Прочитај повеќе »

На Бјелогрлиќ му се заканува казна затвор од шест месеци до пет години

Откако вчера го претепа својот колега, режисерот Предраг Антонијевиќ, полицијата во Ниш утрово го пренела познатиот српски актер, продуцент и режисер Драган Бјелогрлиќ пред обвинителството, каде …

На Бјелогрлиќ му се заканува казна затвор од шест месеци до пет години Прочитај повеќе »

(Видео) Докторка игра пред огледалото на песна од Бритни Спирс

Томислава Петручиќ, докторка по физикална медицина, вработена во болница во Ниш, се снимила себе си во својата работна канцеларија додека игра пред огледалото на музика …

(Видео) Докторка игра пред огледалото на песна од Бритни Спирс Прочитај повеќе »

Годишнина од смртта на Велимир Бата Живојиновќ

Пред четири години почина Велимир Бата Живојиновиќ, еден од најпопуларните и најголеми југословенски и српски глумец. Живојиновиќ во текот на 60-годишната кариера е рекорден по …

Годишнина од смртта на Велимир Бата Живојиновќ Прочитај повеќе »

Scroll to Top