пејачка

Сенида во венчаница го најави новиот спот

Словенската пејачка Сенида на социјалните мрежи објави фотографија на која е облечена во венчаница и напиша „се мажам“. Ова предизвика рекации кај фановите, што дури …

Сенида во венчаница го најави новиот спот Прочитај повеќе »

Почина американската кантри-пејачка Лорета Лин

Легендарната американска кантри пејачка Лорета Лин почина на 90-годишна возраст. „Нашата сакана мајка, Лорета Лин почина мирно во сон во нејзиниот дом на нејзиниот сакан …

Почина американската кантри-пејачка Лорета Лин Прочитај повеќе »

Фолк-пејачката Даниела Темелковска го ожени синот, свекрвата највесела пееше песни од Северина

Фолк пејачката Даниела Темелковска го ожени синот Даниел. Свадбата била во еден скопски ресторан. Според кажувањта на гостите, ова било свадба за паметење оти имало …

Фолк-пејачката Даниела Темелковска го ожени синот, свекрвата највесела пееше песни од Северина Прочитај повеќе »

Се омажи Викторија Лоба, романтична венчавка на Канео во Охрид

Пејачката Викторија Лоба се омажи за нејзиниот долгогодишен партнер, бизнисменот Ѓорѓи Калешов. Тие се венчаа викендов во Охрид во црквата Свети Канео. Таа за венчавката …

Се омажи Викторија Лоба, романтична венчавка на Канео во Охрид Прочитај повеќе »

Тејлор Свифт годинава летала 170 пати со приватен авион, фановите ја критикуваат дека го загадува воздухот

Фановите на пејачката Тејлор Свифт ја критикуваат откако било откриено дека многу често патува со приватен авион. Една неодамнешна студија од Yard, фирма за дигитален …

Тејлор Свифт годинава летала 170 пати со приватен авион, фановите ја критикуваат дека го загадува воздухот Прочитај повеќе »

Шпанските обвинители побараа осум години затвор за Шакира за даночно затајување

Осум години затвор и парична казна од над 23 милиони евра за колумбиската пејачка Шакира, побара обвинителството на Барселона. Пејачката се товари за даночна измама …

Шпанските обвинители побараа осум години затвор за Шакира за даночно затајување Прочитај повеќе »

По аферата дека е во љубов со Џејла, Марија Шерифовиќ проговори за нивниот однос

Марија Шерифовиќ искрено зборуваше за односот со поранешната натпреварувачка во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, Џејла Рамовиќ. Марија вели има пријателски- работен однос и ги замоли …

По аферата дека е во љубов со Џејла, Марија Шерифовиќ проговори за нивниот однос Прочитај повеќе »

Кои се вистинските имиња на српските пајачки

Неколку пејачки во Србија пред почетокот на кариерата ги смениле вистинските имиња со уметнички. Вистинското име на Ана Бекута е Гордана Надежда Полиќ. Пејачка Нада Топчагиќ се вика …

Кои се вистинските имиња на српските пајачки Прочитај повеќе »

Бремена пејачка убиена на семејна прослава

Пакистанската пејачка Самира Синдху е убиена сред настап на семејна прослава зашто еден од гостите сакал таа да стои додека пее. Пејачката била во осмиот месец …

Бремена пејачка убиена на семејна прослава Прочитај повеќе »

(ФОТО) Сопругот ја изненади Симона Поповска  

Поп-пејачката и докторка Симона Поповска го прослави 26. роденден. Таа се пофали и на социјалните мрежи објавувајќи  фотографија. Првите честитки ги доби на Клиника каде …

(ФОТО) Сопругот ја изненади Симона Поповска   Прочитај повеќе »

Некогаш згодната Ријана сега е на мака со килограмите

Ријана кога се појави на музичката сцена, беше згода и тенка. Но, денес е прилично здебелна. Таа постојано качува килограми, а фановите не престануваат да …

Некогаш згодната Ријана сега е на мака со килограмите Прочитај повеќе »

(ФОТО) Тања Савиќ мокра на „Инстаграм“

Српската пејачка од кумановските села Тања Савиќ на својот профил на „Инстаграм“ објави фотографија на која позира во мокра маица, залепена за нејзиното тело. Фотографијата …

(ФОТО) Тања Савиќ мокра на „Инстаграм“ Прочитај повеќе »

Бугарската пејачка Галена ја имитира Елена Велевска

Фолк-пејалката Елена Велевска ѝ послужи како инспирација на младата бугарска пејачка Галена. Бугарката на своите профили на социјалните медиуми објави фотографија слична на онаа што …

Бугарската пејачка Галена ја имитира Елена Велевска Прочитај повеќе »

Ребека организира пливање за лицата со хендикеп

Хуманитарното здружение за лицата со хендикеп „Дајте ни крилја“, предводено од поп-пејачката Ребека, вечера го почна семинарот за халвик методата, односно терапевтско пливање за лица …

Ребека организира пливање за лицата со хендикеп Прочитај повеќе »

Почина сопругот на југословенската евровизиска пејачка Тајчи

Татјана Камерон, која целиот регион ја знае како Тајчи, синоќа објави дека нејзиниот сопруг Метју Камерон починал. Долго време Метју се бореше со рак на …

Почина сопругот на југословенската евровизиска пејачка Тајчи Прочитај повеќе »

Scroll to Top