раде шербеџија

Раде Шербеџија: Кога Гага умре Милена Дравиќ ми го подари неговиот брод

Глумецот Раде Шербеџија се потсети на времето кога неговиот колега и голем пријател Драган Николиќ почина, а од неговата сопруга Милена Дравиќ, на подарок го …

Раде Шербеџија: Кога Гага умре Милена Дравиќ ми го подари неговиот брод Прочитај повеќе »

Раде Шербеџија предупреди на измама која се шири на „Фејсбук“

Легендарниот хрватски глумец, 74 годишниот Раде Шербеџија, на својот „Фејсбук“ профил ги извести своите пријатели и фанови, дека некој користи лажен профил со неговото име …

Раде Шербеџија предупреди на измама која се шири на „Фејсбук“ Прочитај повеќе »

(Видео) Раде Шербеџија шеширот го добил од Мирослав Крлежа

Хрватскиот глумачки бард Раде Шербеџија, во едно од неговите последни јавувања на социјалните мрежи, од местото каде што се наоѓа во изолација, откри дека, сивиот …

(Видео) Раде Шербеџија шеширот го добил од Мирослав Крлежа Прочитај повеќе »

Раде Шербеџија раскажа за апсењето во Америка

Еден од најуспешните актери на Балканот, Раде Шербеџија, за српските медиуми раскажа што се случило пред шест месеци кога бил уапсен во Америка за возење …

Раде Шербеџија раскажа за апсењето во Америка Прочитај повеќе »

Шербеџија: Милена и Гаги ми беа како брат и сестра

Светски познатиот актер Раде Шербеџија на 23 декември ќе одржи голем концерт во „Комбанк арена“ во Белград. Тој концертот ќе ѝ го посвети на својата …

Шербеџија: Милена и Гаги ми беа како брат и сестра Прочитај повеќе »

Шербеџија не престана да плаче на погребот на Милена Дравиќ

Актерот Раде Шербеџија не престана да плаче на погребот на неговата блиска пријателка, глумицата Милена Дравиќ. Тој бил меѓу најтажните на комеморацијата што се одржа …

Шербеџија не престана да плаче на погребот на Милена Дравиќ Прочитај повеќе »

Раде Шербеџија се прости од Милена Дравиќ

Актерот Раде Шербеџија откри дека многу силно го погодила веста за смртта на Милена Дравиќ. Актеркската легенда на југословенските простори не напушти ноќта на 79 …

Раде Шербеџија се прости од Милена Дравиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Се разголе ќерката на Раде Шербеџија

Милица, ќерката на популарниот глумец Раде Шербеџија на „Инстаграм“ со своите следбеници сподели инстаграм-приказна на која е гола, а со нозете ги сокрива градите. „Можеби …

(Фото) Се разголе ќерката на Раде Шербеџија Прочитај повеќе »

Раде Шербеџија му се врати на морето поради проблемите со грбот

Актерот Раде Шербеџија открива дека поради големиот број ангажмани, има проблеми со грбот. Шербеџија вели дека дека по многу тој сега се бања во море …

Раде Шербеџија му се врати на морето поради проблемите со грбот Прочитај повеќе »

(Фото) Ќерката на Раде Шербеџија топлес со влакна под пазувите

Ќерката на Раде Шербеџија, дваесетгодишната Милица, објави фотографија во топлес-издание на која фановите може да ја видат во нејзиниот природен изглед. 🐢 A post shared …

(Фото) Ќерката на Раде Шербеџија топлес со влакна под пазувите Прочитај повеќе »

Уапсен актерот Раде Шербеџија

Глумецот Раде Шербеџија е уапсен минатата недела во Калифорнија поради возење во пијана состојба, пишува „Ти-ем-зи“. Полицијата го застанала неговото возило откако забележале дека за …

Уапсен актерот Раде Шербеџија Прочитај повеќе »