развод

Шакира и Пике потпишаа договор за старателство, пејачката со синовите се сели во Мајами

Познатата пејачка Шакира и фудбалерот Жерар Пике потпишаа договор за старателство на нивните две деца во Барселона, со што ставија крај на нивната 11-годишна врска. …

Шакира и Пике потпишаа договор за старателство, пејачката со синовите се сели во Мајами Прочитај повеќе »

Се разведе актерот Петар Стругар по две години брак

Познатиот црногорски актер Петар Стугар се разведе од сопругата Оља по две години брак. Иако во јавноста не се знаеше многу за неговиот брак, неименуван …

Се разведе актерот Петар Стругар по две години брак Прочитај повеќе »

Секогаш ќе ја сакам Џенифер, таа е неверојатна жена, Сталоне проговори за разводот со сопругата

Иако веќе подолго време се шпекулираше за проблемите со бракот, помеѓу актерот Силвестер Сталоне и неговата сопруга Џенифер Флавин, нивната одлука стана и официјална. Дејли …

Секогаш ќе ја сакам Џенифер, таа е неверојатна жена, Сталоне проговори за разводот со сопругата Прочитај повеќе »

Во брак мора да има компромиси, а жената најчесто ја витка кичмата и кога не сака, Јелена Карлеуша првпат прозборе за разводот

Српската пејачка Јелена Карлеуша за прв пат даде интервју за српските медиуми откако јавно објави дека по 14 години брак се разведува од нејзиниот сопруг, …

Во брак мора да има компромиси, а жената најчесто ја витка кичмата и кога не сака, Јелена Карлеуша првпат прозборе за разводот Прочитај повеќе »

Се разведовме и заминав на терапија, Џенифер Анистон откри детали за разделбата од Бред Пит

Холивудската актерка Џенифер Анистон во последната емисија на The Ellen Show откри како се чувствувала по разводот со актерот Бред Пит и како ја надминала …

Се разведовме и заминав на терапија, Џенифер Анистон откри детали за разделбата од Бред Пит Прочитај повеќе »

Миев садови бидејќи бев добар во тоа, а сега живеам сам во вила со 18 бањи – Бил Гејтс искрено по разводот со Мелинда

Бизнисменот и еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс, зборуваше за приватните детали од бракот и разводот со поранешната сопруга Мелинда. „Секој брак, како …

Миев садови бидејќи бев добар во тоа, а сега живеам сам во вила со 18 бањи – Бил Гејтс искрено по разводот со Мелинда Прочитај повеќе »

Марија Шерифовиќ: Не ме интересираа моите кога се разведуваа

Марија Шерифовиќ зборуваше за тоа како разводот на нејзините родители влијалел врз неа и како го преживеала тој период. Пејачката рекла дека родителите не може да …

Марија Шерифовиќ: Не ме интересираа моите кога се разведуваа Прочитај повеќе »

(Фото) По 19 години брак, се разведува ѕвездата на „Валканиот танц“

Глумицата Џенифер Греј (60), најпозната по улогата на Бејби во филмот „Валканиот танц“, се разведува од сопругот Кларк Грег по 19 години брак. Тие ја …

(Фото) По 19 години брак, се разведува ѕвездата на „Валканиот танц“ Прочитај повеќе »

Ана и Раста се разведуваат, пејачката бара старателство над ќерката

Пејачката Ана Николиќ повторно се раздели од раперот Стефан Ѓуриќ – Раста. Лани таа поднесе документи за развод, па ги повлече, а според српските медиуми, …

Ана и Раста се разведуваат, пејачката бара старателство над ќерката Прочитај повеќе »

Сопругот на Велевска прозборе за разводот

Откако фолк-пејачката Елена Велевска потврди дека се разведува, конечно во јавноста се јави и нејзиниот сопруг Марјан Мирчески. И тој потврди дека е почната бракоразводна …

Сопругот на Велевска прозборе за разводот Прочитај повеќе »

Емина и Мустафа се сретнаа првпат по разводот

Пејачката Емина Јаховиќ и нејзиниот поранешен маж Мустафа Сандал се сретнаа првпат по разводот. Двајцата музичари неодамна присуствуваа на училишната приредба на нивниот постар син, …

Емина и Мустафа се сретнаа првпат по разводот Прочитај повеќе »

Се разведува актерката Џина Дејвис

Американската актерка Џина Дејвис се разведува од својот сопруг, неврологот Реза Џарахи. Двојката, според порталот „TMZ”, не живее заедно од ноември минатата година. На 62-годишната актерка ова …

Се разведува актерката Џина Дејвис Прочитај повеќе »

Се разведе Марија Килибарда

Само една година откако се омажи, популарната српска водителка Марија Килибарда се разведе. Таа го оставила српскиот кошаркарски репрезентативец Владимир Радмановиќ и се отселила од …

Се разведе Марија Килибарда Прочитај повеќе »

Scroll to Top