Шакира

Шакира прославува роденден, ќе објави нова песна за Пике

Колумбиската пејачка Шакира денеска прославува роденден. Таа инспирирана од пејачката Мајли Сајрус, која на 46-от роденден на бившиот сопруг Лијам Хемсворт му ја псовети песната …

Шакира прославува роденден, ќе објави нова песна за Пике Прочитај повеќе »

Го обвинија дека ја изневерил и новата девојка, па Пике ги замолча со фотографија со Клара

Фановите го обвинија Џерард Пике дека по Шакира ја изневерил и новата девојка, младата студентка Клара Чио Марти. Прв кој зборуваше за аферата е шпанскиот …

Го обвинија дека ја изневерил и новата девојка, па Пике ги замолча со фотографија со Клара Прочитај повеќе »

(Видео) Снимени мајката на Пике и Шакира, видеото ги разочара фановите

Мајката на Џерард Пике, Монтсерат Бернабеу и Шакира се снимени на улица, а фудбалерот стои мирно на страна. Видеото кое било направено додека беа заедно …

(Видео) Снимени мајката на Пике и Шакира, видеото ги разочара фановите Прочитај повеќе »

(Фото) Пике дојде кај Шакира на роденденот на синот и излезе од споредниот влез

Шакира го покани бившиот Џерард Пике на десетиот роденден на нивниот син Милан. Новинарите го снимија фудбалерот како излегува од споредниот влез. Пејачката периодов ја …

(Фото) Пике дојде кај Шакира на роденденот на синот и излезе од споредниот влез Прочитај повеќе »

(Видео) Откако ја изневери Шакира, Пике замина во Париз каде се сликаше со Ирина Шаек

Откако ја изневери Шакира со двојно помлада девојка, Пике замина во Париз да го гледа НБА натпреварот меѓу Детроит и Чикаго. Таму е виден со …

(Видео) Откако ја изневери Шакира, Пике замина во Париз каде се сликаше со Ирина Шаек Прочитај повеќе »

Песната на Шакира направи проблеми во врската на Пике и Клара, коментираат фановите

Новата песна на Шакира во која го исмеа бившиот ги влоши односите меѓу Пике и новата девојка Клара. Пејачката минатата недела ја издаде BZRP Music …

Песната на Шакира направи проблеми во врската на Пике и Клара, коментираат фановите Прочитај повеќе »

Бивши фудбалер на Барселона дојде на забава кај Шакира да ја поддржи по разаделбата од Пике

Бившиот фудбалер на Барселона, Патрик Клајверт, дојде на забавата на Шакира која ја организираше откако му раскина на Пике. Многумина во соседството каде живее Колумбијката …

Бивши фудбалер на Барселона дојде на забава кај Шакира да ја поддржи по разаделбата од Пике Прочитај повеќе »

Тегла со џем го издаде Пике дека ја изневерил Шакира

Тегла со џем го издала Пике дека ја изневерува бившата партнерка Шакира, пишуваат шпанските медиуми. Пејачката, наводно се посомневала кога се вратила од патување и …

Тегла со џем го издаде Пике дека ја изневерил Шакира Прочитај повеќе »

(Фото) Пике продолжи да ја провоцира Шакира, прво носеше часовник Касио, а сега на работа дојде со Твинго

Бившиот фудбалер на Барселона, Џерард Пике, пак ја провоцираше поранешната партнерка Шакира. Прво во емисијата The Kings League рече дека почнал да носи часовник „Касио“ …

(Фото) Пике продолжи да ја провоцира Шакира, прво носеше часовник Касио, а сега на работа дојде со Твинго Прочитај повеќе »

(Видео) Пике го погоди новата песна на Шакира, мисли дека е циркус

Џерард Пике реагираше на новата песна на Шакира. Пејачката неодамна го промовираше спотот во кој му порача дека заменил „ферари“ за „твинго“, а тој ѝ …

(Видео) Пике го погоди новата песна на Шакира, мисли дека е циркус Прочитај повеќе »

Шлаканицата на Вил Смит на Оскарите, разводот меѓу Џони Деп и Амбер Херд и предвремената пензија на Брус Вилис од Холивуд, скандали кои ја одбележаа 2022 година

Голем број скандали ја одбележаа минатата 2022 година. Некои од светските ѕвезди не се однесуваа примерно во светот на забавната индустрија. Судења, шлаканици, плукања, отсуството …

Шлаканицата на Вил Смит на Оскарите, разводот меѓу Џони Деп и Амбер Херд и предвремената пензија на Брус Вилис од Холивуд, скандали кои ја одбележаа 2022 година Прочитај повеќе »

Пике ја однесе новата девојка на романтична вечера во јапонски ресторан набргу по разводот од Шакира

Фудбалерот Жерар Пике фотографиран е како се држи за рака и си разменуваат нежности со неговата нова девојка Чиа Марти, само неколку дека откако официјално …

Пике ја однесе новата девојка на романтична вечера во јапонски ресторан набргу по разводот од Шакира Прочитај повеќе »

Шакира и Пике потпишаа договор за старателство, пејачката со синовите се сели во Мајами

Познатата пејачка Шакира и фудбалерот Жерар Пике потпишаа договор за старателство на нивните две деца во Барселона, со што ставија крај на нивната 11-годишна врска. …

Шакира и Пике потпишаа договор за старателство, пејачката со синовите се сели во Мајами Прочитај повеќе »

(Видео) Пике се бакнува со новата девојка на трибините на „Камп ноу“

Фудбалерот Жерар Пике виден е во друштво на 23-годишната девојка Клара Чиа Марти како се гушкаат и бакнуваат на трибините на „Камп ноу“ по неговиот …

(Видео) Пике се бакнува со новата девојка на трибините на „Камп ноу“ Прочитај повеќе »

Пике виден кај Шакира дома првпат откако се разделија

Џерард Пике бил виден кај Шакира дома, првпат откако се разделија. Двајцата сè уште се борат околу старателството за децата. Фудбалерот пристигна со „поршето“, а …

Пике виден кај Шакира дома првпат откако се разделија Прочитај повеќе »

(Фото) Пике во иднина ќе носи дрес со името на Шакира на него

Шпанскиот фудбалер Џерард Пике, наскоор би можел да го облече и да игра во дресот на Барселона, но со името на неговата бивша партнерка Шакира, …

(Фото) Пике во иднина ќе носи дрес со името на Шакира на него Прочитај повеќе »

Ја жртвував мојата кариера за тој да игра фудбал, Шакира првпат проговори за разделбата со Пике

Колумбиската пејачка Шакира првпат јавно проговори за разделбата со фудбалерот Жерар Пике. Таа за магазинот „Elle“ раскажа дека и е тешко да зборуваа во живо, …

Ја жртвував мојата кариера за тој да игра фудбал, Шакира првпат проговори за разделбата со Пике Прочитај повеќе »

Пике ја однесе новата девојка во омилениот ресторан на Шакира во Барселона

Пике и неговата девојка Клара Киа Марти фотографирани се во Барселона како одат на омиленото место на Шакира. Фудбалерот ја однесе новата девојка на место …

Пике ја однесе новата девојка во омилениот ресторан на Шакира во Барселона Прочитај повеќе »

Пике ќе поднесе тужба до медиумите оти пишувале за неговиот приватен живот

Откако беа објавени првите фотографии од него со новата девојка Клара Чиа, шпанскиот фудбалер Жерар Пике најави дека ќе поднесе тужба против оние кои го …

Пике ќе поднесе тужба до медиумите оти пишувале за неговиот приватен живот Прочитај повеќе »