србија

Кијану Ривс по Нова Година доаѓа во Србија

Холивудскиот глумец Кијану Ривс доаѓа во посета на Србија. Во Белград ќе пристигне на почетокот на Новата година, а посетата ќе биде од хуманитарен карактер. …

Кијану Ривс по Нова Година доаѓа во Србија Прочитај повеќе »

Секс-скандал ја тресе српската репрезентација, вмешан е идниот зет на Цеца

Секс скандал ја тресе српската репрезентација, во кој бил вмешан и идниот зет на Цеца, Немања Гудељ пренесоа српските медиуми. Наводно Гудељ имал афера со …

Секс-скандал ја тресе српската репрезентација, вмешан е идниот зет на Цеца Прочитај повеќе »

(Видео) Тадиќ го пцуеше Нејмар за фолирање, капитенот на Србија ги изгуби нервите на мечот со Бразил

Капитенот на Србија, Душан Тадиќ, ги изгуби нервите на натпреварот на Светското против Бразил. Тој го пцуеше Нејмар за фолирање на теренот. Српскиот тим изгуби …

(Видео) Тадиќ го пцуеше Нејмар за фолирање, капитенот на Србија ги изгуби нервите на мечот со Бразил Прочитај повеќе »

Адријана Лима, Бјелогрлиќ и Јоксимовиќ на трибините во Катар навиваа за Србија

Репрезентацијата на Србија вчера го имаше првиот настап на Светското првенство во фудбал на Катар 2022 година, против Бразил. Фудбалерите добија поддршка од голем број …

Адријана Лима, Бјелогрлиќ и Јоксимовиќ на трибините во Катар навиваа за Србија Прочитај повеќе »

Вучиќ: На Европското навивавме за Македонија, сега на Светското очекувам Македонците да скокаат за Србија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, очекува голема поддршка од Македонците за Србија на Мундијалот во Катар. Вечерва со почеток од 20:00 часот го играат првиот …

Вучиќ: На Европското навивавме за Македонија, сега на Светското очекувам Македонците да скокаат за Србија Прочитај повеќе »

Фудбалерот Џака се покаја ѝ се извини за двоглавиот орел

Капитенот на Арсенал и еден од најдобрите фудбалери на Швајцарија, Гранит Џака, пред Мундијалот во Катар призна дека се кае за потегот кој го направи …

Фудбалерот Џака се покаја ѝ се извини за двоглавиот орел Прочитај повеќе »

(Фото) Србин почнал да гради дуплекс па соседите ги оставил без кров

Станарите во една зграда во Чугарица,  Србија, со месеци гледаат во небо откако нивниот сосед од мај годинава почнал да гради и да прави дуплекс …

(Фото) Србин почнал да гради дуплекс па соседите ги оставил без кров Прочитај повеќе »

(Фото) Маж давел девојка во автобус поради големиот метеж во Србија

Гужвите во градските автобуси станаа секојдневица за сите кои одат на работа, во школо или на факултет со јавен превоз. Шпицот стана целодневна појава во …

(Фото) Маж давел девојка во автобус поради големиот метеж во Србија Прочитај повеќе »

(Видео) Со рап-песна навивачите ќе ги бодрат српските фудбалери на Светското

„Шампион на светот“ е името на спортската химна со која Србите ќе патуваат на Светско во Катар. Групата „Прти Би Ги“ со Микри Маус и …

(Видео) Со рап-песна навивачите ќе ги бодрат српските фудбалери на Светското Прочитај повеќе »

(Видео) Борко Петровиќ прогласен за најдобар наставник во светот

Наставникот по англиски јазик, Борко Петровиќ од Параќин, Србија е прогласен за најдобар едукатор во светот. Признанието ќе го добие утре во Индија во Њу …

(Видео) Борко Петровиќ прогласен за најдобар наставник во светот Прочитај повеќе »

Компанијата „Виво“ создаде нов телефон што ја менува бојата

Компанијата Vivo почна да експериментира со неколку модели на своите телефони кои сега можат да ја менуваат бојата на куќиштето. Од таму велат дека ако …

Компанијата „Виво“ создаде нов телефон што ја менува бојата Прочитај повеќе »

(Фото) Брус Вилис има двојник во Србија, се вози со автобус во Белград

Фотографија од маж кој многу личи на Брус Вилис се споделува на интернет. Фотографијата е направена во автобус во Белград, а многумина се шегуваа на …

(Фото) Брус Вилис има двојник во Србија, се вози со автобус во Белград Прочитај повеќе »

(Видео) Кошаркарки се тепаа на пресот со новинарите

Две кошаркарки на репрезентацијата на Мали се тепаа по поразот од Србија на Светското првенство во Сиднеј. Тие се тепаа за време на пресот со …

(Видео) Кошаркарки се тепаа на пресот со новинарите Прочитај повеќе »

Швајцарија им забрани на фудбалерите да го покажуваат двоглавиот орел на Светското

Фудбалскиот сојуз на Швајцарија им забрани на фудбалерите да го покажуваат двоглавиот орел на Светското првенство во Катар. Оваа одлука ја донесоа со цел да …

Швајцарија им забрани на фудбалерите да го покажуваат двоглавиот орел на Светското Прочитај повеќе »

(Видео) Тепачка на свадба, гостите кршат во ресторан, па интервенира обезбедувањето

Тепачка се случи викендов во новоотворен ресторан во местото Мионица во Србија. Лица од обезбедувањето на ресторанот се тепаат со гостите, кои кршат чаши и …

(Видео) Тепачка на свадба, гостите кршат во ресторан, па интервенира обезбедувањето Прочитај повеќе »

Киропрактичар во Србија му го скршил вратниот пршлен на пациент, a клиниката во која работел немала лиценца

Киропкратичар од Србија за време на третман му го скршил вратниот пршлен на пациент во клиниката „Баланс медика“ во центарот на Белград. Клиниката ја немала …

Киропрактичар во Србија му го скршил вратниот пршлен на пациент, a клиниката во која работел немала лиценца Прочитај повеќе »

(Фото) По разводот со Душко, Карлеуша ја напушти Србија

Откако Карлеуша објави дека се разведува од фудбалерот Душко Тошиќ, пејачката ја напушти Србија. Таа со ќерките замина во Турција. Папараците ја снимија во хотелот …

(Фото) По разводот со Душко, Карлеуша ја напушти Србија Прочитај повеќе »

Пикси не можеше да одолее, го допре пехарот иако не смееше

Селекторот на Србија Драган Стојковиќ Пикси, иако не смееше го допре и сакаше да го подигне пехарот уште пред да започне Светското првенство во Катар. …

Пикси не можеше да одолее, го допре пехарот иако не смееше Прочитај повеќе »

(Видео) Вучиќ во новата кампања за претседател им излезе од фрижидер на млад брачен пар

Претседателот на Србија Александар Вучиќ на својот Инстаграм профил објави ново предизборно видео. Во спотот излегува од фрижидер на млад брачен пар и ги навде успесите …

(Видео) Вучиќ во новата кампања за претседател им излезе од фрижидер на млад брачен пар Прочитај повеќе »

Со вакцините ви ставаат уред со ИП-адреса, уште една луда теорија на антиваксерите

Од почетокот на пандемијата голем број антиваксери туркаат пропаганди дека вакцините се штетни и дека преку нив се загрозува безбедноста на луѓето. Една таква антиваксерка …

Со вакцините ви ставаат уред со ИП-адреса, уште една луда теорија на антиваксерите Прочитај повеќе »

Scroll to Top