србин

Србин ги предупредил Американците за нападот на Перл Харбор

Србинот Душко Попов бил човекот кој ги предупредил Американците за нападот Перл Харбор, или Операцијата Хаваи како што ја нарекувале во Царскиот јапонски генерал-штаб. Но, предупредувањата на српскиот …

Србин ги предупредил Американците за нападот на Перл Харбор Прочитај повеќе »

Србин си го запалил автомобилот оти не минал на технички преглед

Маж од Пожега, Србија, го полил автомобилот со бензин и го запалил откако не го минал техничкиот преглед, пренесуваат српските медиуми. Бидејќи не добил потврда …

Србин си го запалил автомобилот оти не минал на технички преглед Прочитај повеќе »

(Видео) Србин се заканува дека ќе се разнесе пред Собранието

Пред домот на Народното собрание на плоштадот „Никола Пашиќ“ околу 13 часот на самиот влез се појавило лицето М.Т. (1855) со своето возило, кое се …

(Видео) Србин се заканува дека ќе се разнесе пред Собранието Прочитај повеќе »

Делеле исто име, презиме и датум на раѓање, но погрешниот завршил во затвор

Наместо осомничениот нарко дилер Иван Божовиќ од Хрватска, италијанската полиција го уапси лицето кое го носи истото негово име и презиме кое потекнува од Србија. …

Делеле исто име, презиме и датум на раѓање, но погрешниот завршил во затвор Прочитај повеќе »

Србин позира на тони запленето турско оружје по Кумановската битка

Балканските војни, кои народите на овој простор се обидуваат да ги оттргнат од заборав и да ги расветлат за пошироката јавност, неправедно се во сенка …

Србин позира на тони запленето турско оружје по Кумановската битка Прочитај повеќе »

Србин кој продава мобилен преку оглас, ја насмеа цела држава

Духовит Белграѓанин, со огласот за продажба на својот телефон, на домашен сајт за купување и продажба, ги насмеал гoлем број на граѓани. Во огласот стои: …

Србин кој продава мобилен преку оглас, ја насмеа цела држава Прочитај повеќе »

Првиот Србин во серијата “Prison Break” – Урош ги открива сите детали во својата улога

Тоа е голема чест и одговорност. Јас за тој човек, кој е координатор на серијата „Prison Break“, работам веќе години наназад, како во Канада така …

Првиот Србин во серијата “Prison Break” – Урош ги открива сите детали во својата улога Прочитај повеќе »

Секој 40 Србин е Јовановиќ, во Бугарија има најмногу Иванов, а кое е најчесто презиме во Македонија?

Јакуб Марин од Чешка објави истражување за најпопуларните презимиња меѓу Словените. Дали некогаш сте се запрашале кое е најпопуларното презиме меѓу Словените? Јакуб Марин од …

Секој 40 Србин е Јовановиќ, во Бугарија има најмногу Иванов, а кое е најчесто презиме во Македонија? Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Тажна љубовна приказна помеѓу Хрватка и Србин го растажи регионот

Исповед на момче кое под песната и спотот на Прљаво Казалиште, „Ту ноч кад си се удавала„ напиша нешто што го „допре„ целиот регион. -На …

(ВИДЕО) Тажна љубовна приказна помеѓу Хрватка и Србин го растажи регионот Прочитај повеќе »

Scroll to Top