светски

Македонецот Мартин Саздов и неговиот тим освоија прво место на Светското првенство во Дота 2

Мартин Саздов – Сакса и неговиот тим Тундра Еспортс го освои трофејот на Светското првенство во Дота 2. Професионалниот македонски е -спорт играч во финалето …

Македонецот Мартин Саздов и неговиот тим освоија прво место на Светското првенство во Дота 2 Прочитај повеќе »

Дејвид Бекам со морков во уста, Мадона во зајачки костум: Велигден во домот на славните

Празнувањето на католичкиот Велигден голем број познати ѕвезди го поминаа во кругот на своите најблиски, при што не изоставија да ги споделат нивните среќни моменти …

Дејвид Бекам со морков во уста, Мадона во зајачки костум: Велигден во домот на славните Прочитај повеќе »

Спас во пет држави, ако дојде до економски колапс, светски хаос и нуклеарна војна

На повидок е нова економска криза, војни беснеат во светот, нов бран на миграција ја зафати Европа, а во некои земји е неподносливо  да се …

Спас во пет држави, ако дојде до економски колапс, светски хаос и нуклеарна војна Прочитај повеќе »

Американскиот нов светски поредок и официјално е мртов

Новиот американски поредок официјално е мртов затоа што Кина и Русија го прекинаа движењето на САД во правец на глобалната интеграција, пишува Хал Брандс за …

Американскиот нов светски поредок и официјално е мртов Прочитај повеќе »

Путин го исплати ненамирениот долг кон централните банки

Рускиот претседател Владимир Путин конечно ги подмири долговите кон сите поранешни советски републики и нивните централни банки, нешто што ја направи Русија единствена земја која …

Путин го исплати ненамирениот долг кон централните банки Прочитај повеќе »

(Втор дел) Над илјадници Евреи протестираа против ционистите и создавањето на новиот светски поредок

(Втор дел) Неодамнешните протести во Полска би требало да ги предизвикаат луѓето во целиот свет да се замислат. Меѓутоа, масовните медиуми повторно предизвикаа ваквиот протест …

(Втор дел) Над илјадници Евреи протестираа против ционистите и создавањето на новиот светски поредок Прочитај повеќе »

Над илјадници Евреи протестираа против ционистите и создавање на новиот светски поредок

Лажните Евреи, односно Евреите што тоа не се, веќе лажно пристапуваат на оваа религија, како династијата Ротшилд и Рокфелер, во август годинава се конфронтираа со …

Над илјадници Евреи протестираа против ционистите и создавање на новиот светски поредок Прочитај повеќе »

Кејт Пери веќе ги прегрна Илуминатите и Новиот светски поредок

Марионетка на Илуминатите е и пејачката Кети Пери, која одговорила на радикалниот исламски терористички напад на концертот Ариан Гранде во Манчестер, Велика Британија, повикувајќи ја …

Кејт Пери веќе ги прегрна Илуминатите и Новиот светски поредок Прочитај повеќе »

Путин: Се смешкам затоа што „Новиот светски поредок“ е завршен!

Путин и Трамп и соопштија на челниците на Г-20 во лице: „Новиот светски поред заврши!“ Во американскиот претседател, Путин пронајде сојузник за уништување на Новиот …

Путин: Се смешкам затоа што „Новиот светски поредок“ е завршен! Прочитај повеќе »

Домазет Лошо: Масакрот во Барселона е дел од планот за создавање нов светски поредок

„Гледате дека само пред неколку дена имавме обид за силување во Загреб. Дали Владата се огласи по тој чин? Не, затоа што Пленковиќ не сака …

Домазет Лошо: Масакрот во Барселона е дел од планот за создавање нов светски поредок Прочитај повеќе »

Светски деликатеси на кулинарското шоу во Скопје

На 2 октомври во Скопје започнува кулинарското шоу „Ајс-фестивал 2017“.  Креативен настан кој ќе се одржува во хотелот „Мериот“ и на кој ќе учествуваат готвачи …

Светски деликатеси на кулинарското шоу во Скопје Прочитај повеќе »

Новиот светски поредок ќе се обиде да го убие Доналд Трамп

ТВ-водителот на руската државна телевизија, кој го постави самиот Путин, тврди дека новиот светски поредок планира да го убие Доналд Трамп поради неговата желба да …

Новиот светски поредок ќе се обиде да го убие Доналд Трамп Прочитај повеќе »

Путин: Севернокорејската криза се води под лажното знаме на глобалистите за почеток на Трета светска војна, со која се сее страв

Владимир Путин предупреди дека севернокорејската нуклеарна криза, е оркестирана под „лажно знаме“ од страна на Новиот Светски Поредок, со цел отворање на голем глобален конфликт, …

Путин: Севернокорејската криза се води под лажното знаме на глобалистите за почеток на Трета светска војна, со која се сее страв Прочитај повеќе »

14 начини како да се заштитите себеси, семејството и пријателите од Новиот Светски Поредок

Послушноста кон Новиот светски поредок може да биде многу опасна. Доколку постапите според неговите внимателно осмислени илузии, може да изгубите се, дури и да се …

14 начини како да се заштитите себеси, семејството и пријателите од Новиот Светски Поредок Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Светот во шок! – Почина една од најубавите светски актерки

Француската актерка Жана Моро (89) е пронајдена мртва во својот стан во Париз. Една од најголемите филмски ѕвезди во последните шеесет години, кога многумина ја …

(ВИДЕО) Светот во шок! – Почина една од најубавите светски актерки Прочитај повеќе »

Светот ја занемари Хилари Клинтон и го поддржа Путин во намерата до го уништи Новиот Светски Поредок

За голема жал на Хилари Клинтон, рускиот претседател Владимир Путин, полета во орбитата со популарност, по појавата на листата на светски личности, која е направена …

Светот ја занемари Хилари Клинтон и го поддржа Путин во намерата до го уништи Новиот Светски Поредок Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) За кого навиваат познатите светски личности, политичарите, кралевите?

Познати светски личности и нивните омилени фудбалски клубови. Ова е уште една компилација на дружината на „токспорт“ во која ќе можете да видите кого подржуваат …

(ВИДЕО) За кого навиваат познатите светски личности, политичарите, кралевите? Прочитај повеќе »

СЛУЧАЈНОСТ? – 11 светски ѕвезди кои „умреа“ од лекови на рецепт

Бројните талентирани светски ѕвезди воделе бурен живот, и прерано и трагично го имаат завршено животот. Иако повеќе од нив конзуирале алкохол и илегални дроги, има …

СЛУЧАЈНОСТ? – 11 светски ѕвезди кои „умреа“ од лекови на рецепт Прочитај повеќе »

Најдобриот „EXIT“ досега – Фестивалот на самиот светски врв!

Лиам Галагер: „Публиката беше библиска“; Роисин Марфи: „Сништата навистина се остваруваат!“Впечатоците после Екзит, секоја година се прераскажуваат преку целото лето, а како ова издание донесе …

Најдобриот „EXIT“ досега – Фестивалот на самиот светски врв! Прочитај повеќе »

Scroll to Top