Тамара

Тамара со емотивни фотографии ја сподели роденденската честитка за синот

Синот на Тамара Тодевска, Дарен наполни 4 години. Пејачката објави колаж фотографии од Дарен кога бил бебе и ги стави во емотивно видео кое го …

Тамара со емотивни фотографии ја сподели роденденската честитка за синот Прочитај повеќе »

„На гробот ти ја пуштив омилената песна и плачев“: Тамара емотивна на годишнината од смртта на Влатко

Поп-пејачката Тамара Toдевска, која му беше најдобра другарка на пејачот Влатко Илиевски, на годишнината од неговата смрт го посети неговиот гроб. На гробот Тамара ја …

„На гробот ти ја пуштив омилената песна и плачев“: Тамара емотивна на годишнината од смртта на Влатко Прочитај повеќе »

Само три македонски пејачки ќе настапат во чест на Тоше

На 2 ноември во ВИП Арената „Борис Трајковски“ ќе се одржи концертот во чест на Тоше Проески. Концертот почнува во 20 часот.  Каролина Гочева и сестрите …

Само три македонски пејачки ќе настапат во чест на Тоше Прочитај повеќе »

Глуви телефони ми го прекрстија бебето, реагира Тамара

Откако вчера беше објавена веста дека синот на Тамара ќе се вика Дарент,  се јави пејачката да каже дека не била добро разбрана.  Всушност второто …

Глуви телефони ми го прекрстија бебето, реагира Тамара Прочитај повеќе »

(Фото) Хана запеа на концерт со Тамара

Поп-пејачката Тамара Тодевска викендов одржа концерт на фестивалот „Струмица опен“. Пред крајот на концертот, на сцената со неа се качи нејзината ќерка Хана, која веднаш …

(Фото) Хана запеа на концерт со Тамара Прочитај повеќе »

Бајага ја откри тајната која се крие зад Русинката во баладата Тамара

Момчило Бајагиќ Бајага во интервју за српските медиуми, проговорил за тајните во своите песни, музиката, инспирацијата, но открива и некои работи за себе кои се …

Бајага ја откри тајната која се крие зад Русинката во баладата Тамара Прочитај повеќе »

Бајага откри дека во песната „Тамара“ има грешка

Спрскиот музичар Момчило Бајагиќ – Бајага, во интервју за српски „Телеграф“ призна дека песната „Тамара“ има голема грешка која луѓето и не ја забележале. „Кога …

Бајага откри дека во песната „Тамара“ има грешка Прочитај повеќе »

(Фото) Тамара на турски ѓеврек во Истанбул

Поп-пејачката Тамара Тодевска и нејзиниот маж Александар се на романтично патување во Турција. Тие деновиве уживаат во Истанбул без ќерката Хана. Пејачката на своите социјални …

(Фото) Тамара на турски ѓеврек во Истанбул Прочитај повеќе »

(ФОТО) Тамара кафето го замени со трчање по Хана

Поп-пејачката Тамара Тодевска убавото време денес го искористи за да се прошета со ќерка си Хана. Таа беше во Градскиот парк, каде кафето го замени …

(ФОТО) Тамара кафето го замени со трчање по Хана Прочитај повеќе »

Со парите од министерство ни струја не може да се плати во студио

Министерството за култура ѝ одобри 80.000 денари на поп пејачката Тамара Тодевска за нејзиниот трет студиски албум кој треба да го промовира годинава. Тамара е …

Со парите од министерство ни струја не може да се плати во студио Прочитај повеќе »

Тамара по породувањето телото го доведе до перфекција

Македонската пејачка Тамара Тодевска, по само неколку месеци по донесувањето на свет на малата Хана, повторно ја врати формата на своето тело речиси до совршеност. …

Тамара по породувањето телото го доведе до перфекција Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Тамара не промашува кога пука од пушка!

Поранешната учесничка на „Фарма“, објави снимка на која им го покажа на луѓето својот талент. Тамара често предизвикува внимание, меѓу останатото и благодарение на својот …

(ВИДЕО) Тамара не промашува кога пука од пушка! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Тамара Ѓуриќ ПИШТОЛ ГОЛА пред огледало!

Тамара направи селфи во доцните ноќни часови и ги почести мажите кои исто така се подготвуваа да си легнат. Иако често интригира со провокативни фотки …

(ФОТО) Тамара Ѓуриќ ПИШТОЛ ГОЛА пред огледало! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Поранешниот на Тамара се соблече и ја покажа тетоважата – Сите се прашуваат што држи во раката

Дејан Палиќ Макарона, како и Тамара, веќе некое време уживаат на црногорското крајбрежје. Поранешниот дечко на Тамара, бизнисменот Дејан, и понатаму престојува во Црна Гора, …

(ФОТО) Поранешниот на Тамара се соблече и ја покажа тетоважата – Сите се прашуваат што држи во раката Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Тамара и Макарон уживаа на јахтата во Црна Гора – А кога се соблече бизнисменот…

Бизнисменот ужива на црногорското крајбрежје со Тамара со која го минува речиси секој ден. Таа и Дејан Палиќ одамна ја завршија својата врска, но како …

(ВИДЕО) Тамара и Макарон уживаа на јахтата во Црна Гора – А кога се соблече бизнисменот… Прочитај повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Тамара ги собра сите погледи во Охрид!

Пејачката Тамара Тодевска периодов престојува и се одмора во Охрид, па секојдневно ги известува од таму обожавателите со најнови фотографии. Најмногу ужива нејзината ќеркичка Хана, …

(ФОТО) Ќерката на Тамара ги собра сите погледи во Охрид! Прочитај повеќе »