Тесла

(Видео) На Американец по шест дена му испадна воланот од новиот автомобил на „Тесла“

Сопственик на автомобил Тесла од Њу Џерски, САД се разочарал од искуството со автомобилот откако по само 6 дена додека возел по автопат воланот му …

(Видео) На Американец по шест дена му испадна воланот од новиот автомобил на „Тесла“ Прочитај повеќе »

(Видео) Илон Маск го претстави роботот кој полева цвеќе и носи кутии

Милијардерот Илон Маск го претстави најновиот прототип на хуманоиден робот развиен од Тесла, кој го поседува. Оптимус се појави на сцената на настан во Силиконската …

(Видео) Илон Маск го претстави роботот кој полева цвеќе и носи кутии Прочитај повеќе »

„Тесла“ повлекува над еден милион возила од пазарот порaди грешка

Повеќе од милион возила на Тесла ќе бидат повлечени од пазарот поради грешки со механизмот на прозорците што може да ги приклешти екстремитетите на патниците во …

„Тесла“ повлекува над еден милион возила од пазарот порaди грешка Прочитај повеќе »

(Видео) Љубител на „Тесла“ си го вградил клучот од автомобилот во раката

Брендон Далали, кој е голем љубител на компанијата и автомобилите на Илон Маск „Тесла“, си го вградил клучот од неговото возило во раката. „Конечно го …

(Видео) Љубител на „Тесла“ си го вградил клучот од автомобилот во раката Прочитај повеќе »

Механичар ја тужел „Тесла“ за неисправен автомобил и добил на суд

Анхел Гаитан е голем обожавател на автомобилите на „Тесла“ од 2013 година, а во септември 2020 година реши да го купи „тесла модел 3“. Набргу …

Механичар ја тужел „Тесла“ за неисправен автомобил и добил на суд Прочитај повеќе »

(Видео) Електричен автомобил се запалил на плац за отпад по три недели откога бил донесен

Електричен возило произведено од компанијата на Илон Маск „Тесла“ моделот S, се запалилo на плац за отпад за автомобили во Сакраменто, три недели откако било …

(Видео) Електричен автомобил се запалил на плац за отпад по три недели откога бил донесен Прочитај повеќе »

Маж го тужи Илон Маск и му бара 258 милијарди долари за рекетирање со криптовалути

Илон Маск и неговите компании „Спејс икс“ и „Тесла“ се тужени за 258 милијарди долари за наводно рекетирање со криптовалути. Кит Џонсон е човекот што …

Маж го тужи Илон Маск и му бара 258 милијарди долари за рекетирање со криптовалути Прочитај повеќе »

Илон Маск нареди враќање на вработените во фабриката на Тесла, ако не ќе им даде отказ

Илон Маск, сопственикот на „Тесла“, им наредил на сите негови вработени во „Тесла“ да се вратат во канцелариите и да работат со полно работно време. …

Илон Маск нареди враќање на вработените во фабриката на Тесла, ако не ќе им даде отказ Прочитај повеќе »

Илон Маск изгуби десет милијарди долари, бил обвинет за сексуално недолично однесување

Основачот и извршен директор на Тесла, Илон Маск, загуби 10 милијарди долари за само еден ден откако се појавија обвинувања за сексуално недолично однесување против …

Илон Маск изгуби десет милијарди долари, бил обвинет за сексуално недолично однесување Прочитај повеќе »

По купувањето на „Твитер“ од страна на Маск, Џеф Безос иницира неколку теории на заговор за кинеското влијание и можноста за цензура

Американскиот милијардер Џеф Безос и вториот најбогат човек на светот, покрена неколку теории на заговор за можното кинеско влијание во САД, преку „Твитер“. Тој се …

По купувањето на „Твитер“ од страна на Маск, Џеф Безос иницира неколку теории на заговор за кинеското влијание и можноста за цензура Прочитај повеќе »

Компанијата „Тесла“ е под истрага затоа што во нивните возила може да се играат игри

Во САД е покрената истрага која опфаќа повеќе од половина милион „Тесла“ автомобили кои се опремени со екрани. Истрагата следела откако еден возач се пожалил …

Компанијата „Тесла“ е под истрага затоа што во нивните возила може да се играат игри Прочитај повеќе »

(Видео) Не сакал да даде дополнителни 20.000 евра за нова батерија, па го разнел својот електричен автомобил „тесла“ со динамит

Еден од незадоволните купци на електрични автомобили од компанијата на Илон Маск, „Тесла“, го разнесол неговиот електричен автомобил модел S со динамит, затоа што не …

(Видео) Не сакал да даде дополнителни 20.000 евра за нова батерија, па го разнел својот електричен автомобил „тесла“ со динамит Прочитај повеќе »

Маск го одржа ветувањето и продаде акции во вредност од 11 милијарди долари

Главниот и извршен директор на „Тесла“, Илон Маск, продаде дел од своите акции што ги имал во компанијата во висина од 11 милијарди долари. Тој …

Маск го одржа ветувањето и продаде акции во вредност од 11 милијарди долари Прочитај повеќе »

Илон Маск ја сели компанијата „Тесла“ од Калифорнија во Тексас

Милијардерот Илон Маск рече дека неговата компанија „Тесла“ ќе ја пресели во Тексас. Компанијата која се занимава со производство на електрични автомобили, во моментов се …

Илон Маск ја сели компанијата „Тесла“ од Калифорнија во Тексас Прочитај повеќе »

Илон Маск отвора синџир ресторани како од педесеттите години

Извршниот директор на компанијата „Тесла“, Илон Маск, е на чекор да отвори синџир ресторани како од педесеттите, пренесува агенцијата „Блумберг“. Како што пренесува агенцијата од …

Илон Маск отвора синџир ресторани како од педесеттите години Прочитај повеќе »

Илон Маск објави дека Американците можат да ги купуваат неговите автомобили „Тесла“ со биткоин

Главниот извршен директор на „Тесла“, Илон Маск, објави дека од сега во САД ќе може да се купуваат автомобили од неговата компанија и со криптовалутата …

Илон Маск објави дека Американците можат да ги купуваат неговите автомобили „Тесла“ со биткоин Прочитај повеќе »

(Видео) Илон Маск им одговори на Кинезите: „Ако користевме возила за шпионирање, ќе не затвореа до сега“

По вестите дека кинеската војска и забрани на компанијата „Тесла“ да работи во нејзини објекти, првиот човек на компанијата Илон маск, изјавил дека неговата компанија …

(Видео) Илон Маск им одговори на Кинезите: „Ако користевме возила за шпионирање, ќе не затвореа до сега“ Прочитај повеќе »

Откако изгуби 6 милијарди долари за еден ден, Илон Маск падна на третото место на листата на најбогати

Основачот на компанијата „Тесла“ и „Спејсикс“, Илон Маск, падна на третото место на листата на „Форбс“ за најбогати луѓе на светот. На прво место и …

Откако изгуби 6 милијарди долари за еден ден, Илон Маск падна на третото место на листата на најбогати Прочитај повеќе »

Илон Маск повеќе не е најбогатиот човек на светот, сопственикот на „Тесла“ изгубил 15 милијарди долари за еден ден

Според процените на агенцијата „Блумберг“, Илон Маск повеќе не е најбогатиот човек на светот, пишува британски „Телеграф“. Сопственикот на „Тесла“ изгубил 15 милијарди долари за …

Илон Маск повеќе не е најбогатиот човек на светот, сопственикот на „Тесла“ изгубил 15 милијарди долари за еден ден Прочитај повеќе »