Торонто

Александар Темелков пееше за иселениците во Канада, ѕвездата на „Гранд“ ја заврши својата прва турнеја

Поранешната ѕвезда на „Гранд“, Александар Темелков, ја имаше првата турнеја во Канада. Тој за новогодишните празници пееше во Торонто и вели дека е презадоволен од …

Александар Темелков пееше за иселениците во Канада, ѕвездата на „Гранд“ ја заврши својата прва турнеја Прочитај повеќе »

(Видео) Тројца повредени од силен огномет кој експлодира во сала на концерт на Дуа Липа во Торонто

Силен огномет експлодира за време на концерт на Дуа Липа во Scotiabank салата во Торонто. Концертот бил прекинат, а од полицијата соопштија дека тројца се …

(Видео) Тројца повредени од силен огномет кој експлодира во сала на концерт на Дуа Липа во Торонто Прочитај повеќе »

Сакаа да ме уапсат зашто симулирав мастурбација за време на турнеја, Мадона зборуваше за новиот документарец

Поп-пејачката Мадона прозборе за новиот документарец кој ќе се снима за неа. Во главната улога ќе биде Џулија Гарнер, актерката позната како заштитен лик од …

Сакаа да ме уапсат зашто симулирав мастурбација за време на турнеја, Мадона зборуваше за новиот документарец Прочитај повеќе »

(Видео) Првпат со дрон пренесени бели дробови за трансплантација на пациент

За првпат во историјата во медицината дрон бил користен за да се испратат бели дробови од една болница во друга, за трансплантација на пациент. Дронот …

(Видео) Првпат со дрон пренесени бели дробови за трансплантација на пациент Прочитај повеќе »

Дали ни е потребна работна недела од четири дена? – предности и мани од ваквиот начин на работа, кој некои земји сакаат да го воведат

Иако повеќето луѓе во светот се навикнати на систем од пет работни денови и два дена одмор, постојат голем број на иницијативи тоа да се …

Дали ни е потребна работна недела од четири дена? – предности и мани од ваквиот начин на работа, кој некои земји сакаат да го воведат Прочитај повеќе »

Полицијата во Канада убила едногодишно дете кое било киднапирано од неговиот татко

Полицијата во Канада ненамерно убила едногодишно дете, откако истото претходно било киднапирано од страна на неговиот татко, пренесуваат светските медиуми. Во инцидентот кој настанал, полицијата …

Полицијата во Канада убила едногодишно дете кое било киднапирано од неговиот татко Прочитај повеќе »

Саудискиот принц испратил тим на елитни убијци во Канада за да убијат поранешен шпион

Сауискиот престолонаследник и принц Мухамед бил Салман испратил тим на елитни убијци во Канада за да убијат поранешен шпион, пренесуваат светските медиуми. Салман е обвинет дека …

Саудискиот принц испратил тим на елитни убијци во Канада за да убијат поранешен шпион Прочитај повеќе »

(Видео) Џенифер Лопез ќе паднеше од балкон додека ги поздравуваше фановите

Џенифер Лопез можеше да настрада за време на премиерата на новиот филм „Измамничка од Вол Стрит“, на филмскиот фестивал во Торонто. Латино ѕвездата додека ја …

(Видео) Џенифер Лопез ќе паднеше од балкон додека ги поздравуваше фановите Прочитај повеќе »

(Фото) Џенифер Лопез ја исвиркаа и фрлаа со хартии по неа на црвениот тепих

Пејачката Џенифер Лопез се најде среде мега скандал за време на Филмскиот фестивал во Торонто. Латино ѕвездата откако се појавила на црвениот тепих била исфиркана …

(Фото) Џенифер Лопез ја исвиркаа и фрлаа со хартии по неа на црвениот тепих Прочитај повеќе »

Мик Џегер по операцијата на срце подготвен за турнејата

Музичката ѕвезда од „Ролинг Стоунс“ Мик Џегер по направената операција на срцето, вели дека здравјето го служи и дека ќе биде подготвен за летната турнеја …

Мик Џегер по операцијата на срце подготвен за турнејата Прочитај повеќе »

(Фото) Ева Лонгорија ужива во мајчинството

Актерката Ева Лонгорија на социјалните мрежи објави фотографија од нејзиниот син Сантијаго Енрике. Таа го држи во прегратка, а на своите фанови им откри дека …

(Фото) Ева Лонгорија ужива во мајчинството Прочитај повеќе »

Ископан најголемиот дијамант во историјата на Северна Америка

Жолтиот 544-каратен дијамант е откопан во рудник Диавик, сместен на северот на Канада, стотина километри јужно од Артичкиот круг, објавил во саботата весникот „Торонто Стар“. …

Ископан најголемиот дијамант во историјата на Северна Америка Прочитај повеќе »

(Фото) Изеде шницла пред протестантите за права на животните

Шеф на кујна во Торонто сечел месо од елен пред прозорецот на својот ресторан, каде што биле собрани демонстранти кои протестирале за правата на животните. …

(Фото) Изеде шницла пред протестантите за права на животните Прочитај повеќе »

Scroll to Top