целата

Ватикан смета дека Исус Христос воскреснал за целата вселена

Научниците се блиску до одговорот на прашањето дали постојат вонземни облици на живот. Какви последици би можело да има тоа врз светската религија? Интересно е …

Ватикан смета дека Исус Христос воскреснал за целата вселена Прочитај повеќе »

Речиси целата сириска територија е слободна, вклучително и христијанските подрачја

Речиси цела територија на Сирија, вклучувајќи ги и историски христијанските региони, се ослободени од терористите, изјави претседателот на Русија, Владимир Путин. Тој ја нагласи важноста …

Речиси целата сириска територија е слободна, вклучително и христијанските подрачја Прочитај повеќе »

Банката за малку ќе ѝ ја земеше целата заштеда само поради нејзината боја на кожа

Во Америка почна безбедносна проверка на сметките во банките во случаи кога кај вработените ќе се појави сомнеж дека чекот е лажен или клиентот не …

Банката за малку ќе ѝ ја земеше целата заштеда само поради нејзината боја на кожа Прочитај повеќе »

Цеца во кожена облека стигна на забавата на Маријана Матеус – Сите се чудеа колку ослабела

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ во опуштено издание се појави на забавата на својата креаторка Маријана Матеус, сопруга на легендарниот германски фудбалер Лотар Матеус. Маријана синоќа …

Цеца во кожена облека стигна на забавата на Маријана Матеус – Сите се чудеа колку ослабела Прочитај повеќе »

Машките се залепија за екраните – Шакира целата испотена

Музичката ѕвезда на Твитер постави снимка од тренингот.Шакира е една од најпосакуваните жени на светот. Каде и да се појави, секогаш максимално е средена и …

Машките се залепија за екраните – Шакира целата испотена Прочитај повеќе »

Преживеала во шума десет дена – Целата била со рани и ослабела 22 килограми

  „Лиса Терис (25) од Луивил во Кентаки, преживеала нешто помалку од месец дена, целосно сама, во шума. Како што се наведува, јадела печкурки и …

Преживеала во шума десет дена – Целата била со рани и ослабела 22 килограми Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Брутално го нападна полицаецот па смирено си замина – Целата главата му беше крвава

На снимката се гледа како полицаецот претрпе повреди по рацете. Неодамна една снимка на еден брутален напад ги шокираше корисниците на социјалните мрежи. Имено, на …

(ВИДЕО) Брутално го нападна полицаецот па смирено си замина – Целата главата му беше крвава Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Отвори се земјо: Дупки низ целата земја – ДАЛИ Е ХААРП?

Од каде доаѓаат џиновските понори и дупки? Се разбира, тие отсекогаш постоеле, но во изминатите неколку години се чини како да нивниот број драматично се …

(ВИДЕО) Отвори се земјо: Дупки низ целата земја – ДАЛИ Е ХААРП? Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Ги става децата во кеса и ги влече преку реката – Но тоа не е целата вистина за оваа снимка

Не е се така како што изгледа! Во едно село во Виетнам, еден човек секој ден ги става децата во големи пластични кеси, кои потоа …

(ВИДЕО) Ги става децата во кеса и ги влече преку реката – Но тоа не е целата вистина за оваа снимка Прочитај повеќе »