Цеца Ражнатовиќ

Од Цеца го барам тоа што ми припаѓа од татко ми, но со неа не може да се зборува: вонбрачната ќерка на Аркан сака дел од наследството

Софија Ражнатовиќ, една од ќерките на Жељко Ражнатовиќ Аркан, по повод годишнината од неговата смрт, зборуваше за тешкиот период низ кои поминала од дете, но …

Од Цеца го барам тоа што ми припаѓа од татко ми, но со неа не може да се зборува: вонбрачната ќерка на Аркан сака дел од наследството Прочитај повеќе »

Хонорарите на српските пејачи за Нова година, Цеца и оваа Нова година со рекордна заработка од 100.000 евра

Пејачките Светлана Цеца Ражњатовиќ заработи 100.000 евра за дочекот на Нова година. Пејачката е рекордер по заработката, со настапот на Златибор, пренесе српски „Информер“. На …

Хонорарите на српските пејачи за Нова година, Цеца и оваа Нова година со рекордна заработка од 100.000 евра Прочитај повеќе »

Секс-скандал ја тресе српската репрезентација, вмешан е идниот зет на Цеца

Секс скандал ја тресе српската репрезентација, во кој бил вмешан и идниот зет на Цеца, Немања Гудељ пренесоа српските медиуми. Наводно Гудељ имал афера со …

Секс-скандал ја тресе српската репрезентација, вмешан е идниот зет на Цеца Прочитај повеќе »

(Галерија) Цеца се пофали со реновираната луксузна вила на Кипар во Мајами стил

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ поседува луксузна вила на Кипар која се простира на 600 метри квадратни. Неодамна пејачката изразила желба да ја реновирала и поскала …

(Галерија) Цеца се пофали со реновираната луксузна вила на Кипар во Мајами стил Прочитај повеќе »

(Видео) Цеца ќе стане баба по вторпат, Вељко и Богдана повторно ќе станат родители

Фолк пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца, ќе стане баба по вторпат. Син ѝ Вељко со сопругата Богдана го чекаат своето второ дете. Богдана која е во …

(Видео) Цеца ќе стане баба по вторпат, Вељко и Богдана повторно ќе станат родители Прочитај повеќе »

(Видео) Внукот на Цеца ги обожава песните на Лепа Брена

Внукот на Цеца Ражнатовиќ, Жељко, обожава да пее, а особено му се допаѓаат песните од Лепа Брена. Тетка му Наташа го сними како го пее …

(Видео) Внукот на Цеца ги обожава песните на Лепа Брена Прочитај повеќе »

Диетата на Цеца со која ослабе 5 килограми

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ никогаш немала проблем со вишокот килограми. Таа исто така обожава да јаде разни специјалитети, па  се здебелила  околу пет килограми. „Никогаш …

Диетата на Цеца со која ослабе 5 килограми Прочитај повеќе »

Цеца им подели сапун на членовите од жирито во „Гранд“, а мирисот им пресуди на кандидатите

Цеца Ражнатовиќ која е член на жирито на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ на своите колеги по настапот на кандидатката на која таа и е …

Цеца им подели сапун на членовите од жирито во „Гранд“, а мирисот им пресуди на кандидатите Прочитај повеќе »

(Фото) Базен на катот, соба за масажа, нов мебел, Цеца сака да ја реновира вилата на Кипар

Пејачката Цеца Ражнатовиќ планира да ја реновира вилата на Кипар. Таа во лето често патува во Грција, на море, па сега сака да ја реновира …

(Фото) Базен на катот, соба за масажа, нов мебел, Цеца сака да ја реновира вилата на Кипар Прочитај повеќе »

(Видео) Аца Лукас го ожени синот Лазар, на свадбата му пееја Цеца и Саша Матиќ

Пејачот Аца Лукас вчера во луксузен ресторан во Белград го ожени синот Лазар. На веселбата стигнаа Цеца Ражнатовиќ и Саша Матиќ, а Ацо Пејовиќ иако …

(Видео) Аца Лукас го ожени синот Лазар, на свадбата му пееја Цеца и Саша Матиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Богдан ја однесе Цеца на романтична вечера во Кипар, славната двојка ужива на грчкиот остров

Богдан Срејовиќ ја однесе неговата партнерка, пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца на романтична вечера во Кипар. Двајцата се веќе некое време на одмор на грчкиот остров, …

(Фото) Богдан ја однесе Цеца на романтична вечера во Кипар, славната двојка ужива на грчкиот остров Прочитај повеќе »

(Видео) Кога Цеца пее чашите мора да се полни, келнерите папсаа од нарачки и никому не му е гајле оти има ковид: Фолк-ѕвездата имаше концерт во Охрид

Цеца Ражнатовиќ имаше концерт вчеравечер во Охрид во ноќниот клуб „Егоист“. Таа се појави на сцената во долг елегантен розов фустан со длабок шлиц, но, …

(Видео) Кога Цеца пее чашите мора да се полни, келнерите папсаа од нарачки и никому не му е гајле оти има ковид: Фолк-ѕвездата имаше концерт во Охрид Прочитај повеќе »

(Видео) Џумбус со Цеца за првиот роденден на внукот Жељко

Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ организираше забава за првиот роденден на нејзиниот внук Жељко. Роденденот го прославија во ресторан во Белград, а темата на забавата беше сафари. На …

(Видео) Џумбус со Цеца за првиот роденден на внукот Жељко Прочитај повеќе »

(Фото) Карлеуша одмора од „Гранд“, пејачката со ќерките во Дубаи јаваше камили низ пустина

Пејачката Јелена Карлеуша направи одмор од снимањето во „Ѕвездите на гранд“, и замина во Дубаи со нејзините две ќерки Атина и Ника. Таа објави фотографии …

(Фото) Карлеуша одмора од „Гранд“, пејачката со ќерките во Дубаи јаваше камили низ пустина Прочитај повеќе »

(Видео) Цеца се дружи со внукот Жељко во базен

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ го покажа својот внук Жељко Ражнатовиќ. Таа објави видео од Жељко, додека се капе во базен во семејната вила на Дедиње. „Јас …

(Видео) Цеца се дружи со внукот Жељко во базен Прочитај повеќе »

(Фото) Вељко Ражнатовиќ пред боксерскиот меч заврши на кислород

Синот на пејачката Цеца Ражнатовиќ, Вељко пред боксерскиот меч кој што го очекува на 4 септември во Белград, заврши на кислород. Тој ги изненади своите фанови …

(Фото) Вељко Ражнатовиќ пред боксерскиот меч заврши на кислород Прочитај повеќе »

(Фото) Вељко го преуредува домот на Богдана

Синот на фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ, Вељко, планира да го преуреди домот на неговата сопруга Богдана. Тој во моментов пресотјува во куќата на нејзините покојни …

(Фото) Вељко го преуредува домот на Богдана Прочитај повеќе »

Scroll to Top