уби

Џеки Кенеди: Американската влада го уби мојот сопруг

Најславната вдовица на светот до крајот на својот живот остана убедена дека нејзиниот сопруг е убиен во атентат што го подготвила група моќници во врвот …

Џеки Кенеди: Американската влада го уби мојот сопруг Прочитај повеќе »

Зараза која за година дена уби повеќе од 15% од светската популација

Јустинијанската чума го добила името по византискиот цар, кој владел во време кога се појавила во средината на VI век, а најмногу пишани извори за …

Зараза која за година дена уби повеќе од 15% од светската популација Прочитај повеќе »

Американската војска уби 45 невини цивили во Сирија

Американската војска усмртила најмалку 45 недолжни цивили во Сирија по спроведените воздушни напади кои беа насочени кон, како што тие велат, al-Touse’eiyah во градот Ал-Рака. …

Американската војска уби 45 невини цивили во Сирија Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Тинејџерка седна зад воланот, и ја уби помалата сестра – Крвавиот судар го пренесе во живо

Калифорниската тинејџерка направи емотивна снимка, од страшната несреќа на Инстаграм, а потоа ја сними нејзината смртно повредена сестра. Обдулија Санчез (18) се сними себе си …

(ВИДЕО) Тинејџерка седна зад воланот, и ја уби помалата сестра – Крвавиот судар го пренесе во живо Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Холистичка лекарка која работела против фармацевската индустрија, ЈА УБИ ПОЛИЦИЈАТА

Австралиската холистичка исцелителка, и поранешна ветеринарка, лекарката Џастин Дамонд, е убиена од страна на американската полиција во градот Минеаполис, додека заедницата на лекари кои сакаат …

(ВИДЕО) Холистичка лекарка која работела против фармацевската индустрија, ЈА УБИ ПОЛИЦИЈАТА Прочитај повеќе »

Хилари Клинтон го уби Сет Рич, откако го откри нејзиниот „валкан веш“ во Викиликс

УБИЕНН ПОД СОМНИТЕЛНИ ОКОЛНОСТИ – СО ДВА КУРШУМИ ВО ГРБ, А ПАРИЧКНИКОТ НЕ МУ Е НИ ДОПРЕН Во Вашингтон, под сомнителни околности е убиен поранешниот …

Хилари Клинтон го уби Сет Рич, откако го откри нејзиниот „валкан веш“ во Викиликс Прочитај повеќе »

Гадафи се обиде да го спречи бранот терор низ Европа, но САД го уби!

Горчливиот критичар на глобалните Влади и поранешниот американски претседателски кандидат, доктор Рон Паул, го проколна Западот поради игнорирантските однесувања, по опомените да не го рушат …

Гадафи се обиде да го спречи бранот терор низ Европа, но САД го уби! Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Во хотелска соба „се уби“ републиканецот кој трагаше по 33.000 мејла на Хилари Клинтон

Наводно извршил самоубиство, но ниту еден доказ не упатува на тоа. Републиканецот и ентузијастот Питер В. Смит (81), кој ја водеше независната истрага поврзана со …

(ВИДЕО) Во хотелска соба „се уби“ републиканецот кој трагаше по 33.000 мејла на Хилари Клинтон Прочитај повеќе »