Валенсија

Судот во Валенсија го осуди Енис Барди на четири месеци затвор

Судот во Валенсија го осуди македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди на четири месеци затвор и парична казна од 1.920 евра за возење со лажна возачка …

Судот во Валенсија го осуди Енис Барди на четири месеци затвор Прочитај повеќе »

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори, изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар меѓу Аталанта и Валенсија, што се одржа на 19 февруари …

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19 Прочитај повеќе »

(Фото) Само еден навивач на мечот Валенсија и Аталанта

За време на фудбалскиот натпревар во Лигата на шампиони меѓу Валенсија и Аталанта на стадионот „Месталја“ имаше само еден навивач. Станува збор за Висенте Наваро …

(Фото) Само еден навивач на мечот Валенсија и Аталанта Прочитај повеќе »

(Видео) Новинарка се посрамоти, сакајќи да го бакне директорот на клубот

Шпанска новинарка се најде во непријатна ситуација за време на натпреварот од шпанскиот куп меѓу Барселона и Валенсија. Новинарката стана цел на потсмев на социјалните …

(Видео) Новинарка се посрамоти, сакајќи да го бакне директорот на клубот Прочитај повеќе »

(Видео) Тепачка, крвави глави, црвени картони на фудбалски меч

Фудбалерите на Валенсија успеаа да се изборат за полуфинале во Кралскиот куп, со победата над Хетафе од 3:1. Сепак мечот ќе остане запаметен по тепачката …

(Видео) Тепачка, крвави глави, црвени картони на фудбалски меч Прочитај повеќе »

Во соблекувалната ќе слават со шампањ кога Мурињо ќе добие отказ

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед, иритирани од коментарите на португалскиот стратег Жозе Мурињо по ремито со Валенсија во Лига на шампиони, најавија дека ќе слават со …

Во соблекувалната ќе слават со шампањ кога Мурињо ќе добие отказ Прочитај повеќе »

„Ќе платите голема цена за овие солзи“, се закани сестрата на Роналдо

На синоќешниот меч во Лигата на шампиони меѓу Валенсија и Јувентус беше исклучен најдобриот светски фудбалер, Кристијано Роналдо, а на ваквата одлука имуна не остана …

„Ќе платите голема цена за овие солзи“, се закани сестрата на Роналдо Прочитај повеќе »

Scroll to Top