вежби

(Видео) Десет вежби за да го намалите целулитот за 14 дена

Повеќето жени, без оглед на дебелината, имаат целулит од кој не можат лесно да се ослободат. И покрај бројните третмани, потребна е здрава исхрана, физичка …

(Видео) Десет вежби за да го намалите целулитот за 14 дена Прочитај повеќе »

Прескокнувањето јаже го затегнува телото и го уништува целулитот

Многу фитнес експерти тврдат дека прескокнувањето јаже е поефикасно од трчањето. Истражувањата потврдуваат дека 10-минутното вежбање со јаже троши калории колку 30-минутно трчање. Предности на оваа активност …

Прескокнувањето јаже го затегнува телото и го уништува целулитот Прочитај повеќе »

(Видео) Вежби за задник како Ким Кардашјан

Британската Кортни Блек пред неколку години се борела со анорексија. Во моментот таа има 20 години и е личен тренер на многу личности. Истовремено, има многубројни …

(Видео) Вежби за задник како Ким Кардашјан Прочитај повеќе »

Како да го одржувате крвниот притисок без лекови

Крвниот притисок треба да се одржува во норми. Тоа е од витално значење. Високиот крвен притисок е предуслов за влошување на општата здравствена состојба, влошување …

Како да го одржувате крвниот притисок без лекови Прочитај повеќе »

Scroll to Top