Влада

Најсмешните твитови за знамето на Курц

Премиерот Зоран Заев со погрешно знаме го пречека австрискиот канцелар Себастијан Курц утрово пред Владата. Наместо австриското, беше ставено знамето на Латвија. Тоа први го …

Најсмешните твитови за знамето на Курц Прочитај повеќе »

Амди Барјам бара споменик на гробот на Есма

Пратеникот Амди Бајрам на денашната седница за пратенички прашања побара да се изгради споменик на гробот на Есма Реџепова – Теодосиевска. Министерот за култура, Роберт …

Амди Барјам бара споменик на гробот на Есма Прочитај повеќе »

Џеки Кенеди: Американската влада го уби мојот сопруг

Најславната вдовица на светот до крајот на својот живот остана убедена дека нејзиниот сопруг е убиен во атентат што го подготвила група моќници во врвот …

Џеки Кенеди: Американската влада го уби мојот сопруг Прочитај повеќе »

Aмериканската влада престана со работа во 2018 година

За прв пат во скоро пет години, американската влада престана да работи откако Сенатот не успеа да се согласи да ја усвои легислативата за да продолжи со финансирањето …

Aмериканската влада престана со работа во 2018 година Прочитај повеќе »

„Њујорк тајмс“ со сторија за финансирање истражувања за НЛО

Американскиот весник „Њујорк тајмс“ објави сторија поврзана со финансирањето на истражување на УФО во вселената од страна на американското Министерство за одбрана. Ваквото финансирање се …

„Њујорк тајмс“ со сторија за финансирање истражувања за НЛО Прочитај повеќе »

Холандската влада призна за постоењето хемтрејлс

Видеото што се појави во јавноста го разоткри дејствувањето на еден претставник во владата од холандското Министерство за околина, кој јавно призна дека неговите работодавци …

Холандската влада призна за постоењето хемтрејлс Прочитај повеќе »

Ова е новиот премиер на нашиот северозападен сосед – Избрана косовската влада

Според Харадинај, Косово е во тешка економска ситуација, ослабен со недовербата на граѓаните во институциите. Со 62 гласови „за“, избраниците во косовскиот парламент ја избраа …

Ова е новиот премиер на нашиот северозападен сосед – Избрана косовската влада Прочитај повеќе »

Почна светската трговска војна против Русија која ја водат Американските Масони и Влада во сенка!

Овој режим на санкции е калибриран да трае со десетици години и би можел да биде прекинат само ако се случи некое чудо, а ќе …

Почна светската трговска војна против Русија која ја водат Американските Масони и Влада во сенка! Прочитај повеќе »

Стивен Хокинг: Светската владата ќе биде врвот на достигнување на човештвото

Стивен Хокинг повика на воведување на „една светска влада“ и „глобална финансиска влада“, оваа недела, тврдејќи дека „Ние јуришаме со неверојатна брзина кон Новиот светски …

Стивен Хокинг: Светската владата ќе биде врвот на достигнување на човештвото Прочитај повеќе »