возило

Погребно еколошко возило што се движи на велосипед, нова иновација на улиците во Париз

Мртовечко возило кое се движи со помош на велосипед е забележано во Париз. Целта на ваквото возило е намалување на загадувањето, кое нуди и дискретна …

Погребно еколошко возило што се движи на велосипед, нова иновација на улиците во Париз Прочитај повеќе »

(Видео) Утринска тепачка на двајца возачи сред улица

На социјалните мрежи кружи снимка од двајца мажи кои се тепаат на сред улица, додека возачите од околните автомобили ги набљудуваат. Од непозната причина, мажот …

(Видео) Утринска тепачка на двајца возачи сред улица Прочитај повеќе »

За руското возило „шаман“ не постојат никакви пречки

Руското теренско возило „шаман“ 8×8, на осум тркала навистина изгледа футуристички. Може да се движи по најразлични терени, а особено е интересно што со него …

За руското возило „шаман“ не постојат никакви пречки Прочитај повеќе »

Сакала да го продаде поволното возило за 499 долари, а по само една минута ѝ понудиле 100.000

Една Американка од Калифорнија одлучила да ја продаде својата половна „хонда акорд“ од 1996 година на „Ибеј“ за цена од 499 долари. За да успее …

Сакала да го продаде поволното возило за 499 долари, а по само една минута ѝ понудиле 100.000 Прочитај повеќе »

Омиленото „хипи“ возило се враќа повторно на пазарот – Ќе занемете од неговиот модерен изглед

Минибусот беше омилено возило на хипи генерациите и фановите на старите класици, кои со години чекаа да ова возило повторно се појави на пазарот. Фолксваген …

Омиленото „хипи“ возило се враќа повторно на пазарот – Ќе занемете од неговиот модерен изглед Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Возило кое се движи на сонце и сите можеме да си го дозволиме

Возилото е минијатурно и направено за една личност, а многу потсетува на рикша. Египетски студент по инжинерство направи електричен автомобил на три тркала, кој се …

(ВИДЕО) Возило кое се движи на сонце и сите можеме да си го дозволиме Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Чудо е како се спасија – Седеа на тротоар кога налета возило, нема да верувате

За влакно беше избегната трагедија на Крф, кога автомобил влета во излог, додека тројца млади си седеа на тротоар. Седеле на тротоар пред една продавница …

(ВИДЕО) Чудо е како се спасија – Седеа на тротоар кога налета возило, нема да верувате Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Драматично спасување од запалено возило

На Јутјуб осамна драматичен момент од борба за живот по сообраќајна несреќа, што се случи во Азербејџан. Имено, на автопатот меѓу Ростов и Баку дојде …

(ВИДЕО) Драматично спасување од запалено возило Прочитај повеќе »

(ФОТО) Жешко ви е? – Кога ќе видите што овој човек најде во своето возило, ќе се чувствувате и среќници

Македонија повторно е погодена од топлотен бран, а судејќи според фотките на социјалните мрежи, слична ситуација е насекаде во светот. Корисникот на Твитер, под името …

(ФОТО) Жешко ви е? – Кога ќе видите што овој човек најде во своето возило, ќе се чувствувате и среќници Прочитај повеќе »