задруга

По страшните трагедии во Србија, прекинато емитувањето на Задруга на Пинк телевизија

Реалното шоу „Задруга“ веќе не се емитува на „Пинк“ телевизија по страшните трагедии кои изминатиот период ја погодија земјата. На социјалните мрежи се објавени и …

По страшните трагедии во Србија, прекинато емитувањето на Задруга на Пинк телевизија Прочитај повеќе »

Зошто ме споменуваат мене, јас никого не сум убил, се огласи Кристијан Голубовиќ по траедиите во Белград

Србија во последните три дена ја потресоа неколку траедии. По крвавиот масакр во училиштето во Врачар, каде 13 годишно момче уби девет лица, уште една …

Зошто ме споменуваат мене, јас никого не сум убил, се огласи Кристијан Голубовиќ по траедиите во Белград Прочитај повеќе »

Дарко Лазиќ влегува во „Задруга“, му требаат пари за долговите

Пејачот Дарко Лазиќ би можел наскоро да влезе во шоуто „Задруга“, пренесуваат српските медиуми. Ваквата одлука ја донел затоа што му се потребни пари за …

Дарко Лазиќ влегува во „Задруга“, му требаат пари за долговите Прочитај повеќе »

Шабан јавно ја посрамоти победничката во шоуто „Задруга“ Кија Коцкар

Еден од најголемите фолк-пејачи на овие простори, Шабан Шаулиќ проговори што навистина мисли за шоута од типот на „Задруга“. Пејачот не се штедеше ни во критиките …

Шабан јавно ја посрамоти победничката во шоуто „Задруга“ Кија Коцкар Прочитај повеќе »

На Зорица и Кемиш им нудат 100 000 евра да влезат „Задруга“

Српската фолк-пејачка Зорица Брунцлиќ и нејзиниот маж, хармоникашот Мирољуб Аранѓеловиќ – Кемиш, добиле понуда од 100 000 евра за да влезат во втората сезона на …

На Зорица и Кемиш им нудат 100 000 евра да влезат „Задруга“ Прочитај повеќе »

Лазукиќ ќе ги открие сите мрачни тајни на Беквалац за 50.000 евра?

Лука Лазукиќ би можел да стане ријалити ѕвезда, откако дури две продуцентски куќи се заинтересирани со него да преговараат за влез во проект. Како што …

Лазукиќ ќе ги открие сите мрачни тајни на Беквалац за 50.000 евра? Прочитај повеќе »

Социјалното се обиде им ја одземе ќерката на Дивна и Марко, ѕвездите од „Задруга“

Социјалните работници дојдоа кај родителите на Дивна и Марко, учесници во реалното шоу „Задруга“, и сакале да им го одземат детето и да го однесат …

Социјалното се обиде им ја одземе ќерката на Дивна и Марко, ѕвездите од „Задруга“ Прочитај повеќе »

Воислав Шешељ влегува во шоуто „Задруга“!

Лидерот на Српската радикална партија ќе учествува во реалното шоу на телевизијата „Пинк“ в сабота. Како што стојат работите, шоуто „Задруга“ ќе биде побогато за …

Воислав Шешељ влегува во шоуто „Задруга“! Прочитај повеќе »

Аца Лукас понуди многу пари за Соња да не влезе во „Задруга“

„Кога дознал дека Жељко и Милица почнале да ја молат неговата поранешна сопруга Соња да учествува во шоуто ‘Задруга’, Аца Лукас полудел и одлучил да …

Аца Лукас понуди многу пари за Соња да не влезе во „Задруга“ Прочитај повеќе »

Ќе добие плата од 5000 евра? – Оваа секс бомба ќе го води новото шоу „Задруга“

„Милица и Жељко Митровиќ немаа никаква дилема кога се одлучија кој да го води нивното ново шоу“, изјави извор близок до оваа шоу програма. Ријалити …

Ќе добие плата од 5000 евра? – Оваа секс бомба ќе го води новото шоу „Задруга“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top