здрави навики

Витаминска вода за освежување во летните денови од боровинки, лимон, краставица и босилек

Високите температури носат зголемено чувство на жед и потреба за освежување. За да ги ублажите последиците од непријатните високи температури, посегнете по вкусната витаминска вода. …

Витаминска вода за освежување во летните денови од боровинки, лимон, краставица и босилек Прочитај повеќе »

Најлесен рецепт за мус од јагоди од три состојки

Искористете ја сезоната на јагоди и подгответе вкусен десерт. Се прави од само три состојки. Искористете ги јагодите во овој период, бидејќи приближно 90 проценти …

Најлесен рецепт за мус од јагоди од три состојки Прочитај повеќе »

Рецепт за торта со бела чоколада, готова за неколку минути

Доколку барате едноставен рецепт за торта во која ќе уживате тогаш размислете за торта со бела чоколада. Ова е торта кој потсетува на сладолед што го …

Рецепт за торта со бела чоколада, готова за неколку минути Прочитај повеќе »

Рецепт за колач со бозел, кој се подготвува за 10 минути

Љубителите на бозел може да направат колач што се подготвува за 10 минути. Мекиот бисквит во комбинација со ароматичната глазура на сируп од бозел сигурно …

Рецепт за колач со бозел, кој се подготвува за 10 минути Прочитај повеќе »

Диета со лубеница, ослабете три килограми за една недела

Лубеницата може да биде одличен сојузник во слабеењето. Сладок вкус е богат со витамини А, Ц и Б6 и ликопен, како што е создаден за …

Диета со лубеница, ослабете три килограми за една недела Прочитај повеќе »

Тридневна диета со портокал, слабејте секој ден по еден килограм

Тридневната диета со портокали, освен што е рестриктивна и овозможува губење на еден килограм дневно, на природен начин ја намалува и апсорпцијата на мастите и …

Тридневна диета со портокал, слабејте секој ден по еден килограм Прочитај повеќе »

Диета со краставица: брзо и ефикасно слабеење за само 7 дена

Краставицата речиси и да нема калории, па затоа е единствениот зеленчук што може да се конзумира во неограничени количини Краставиците се полни со витамини, минерали …

Диета со краставица: брзо и ефикасно слабеење за само 7 дена Прочитај повеќе »

Рецепт за торта од кокос, морков и портокал

Иако изборот на состојки за колачот со кокос, морков и портокал изгледа како необична комбинација, овој вкусен десерт ќе ве воодушеви. Рецептот е навистина едноставен, …

Рецепт за торта од кокос, морков и портокал Прочитај повеќе »

Напиток од цитрон и рузмарин за детоксикација на организмот

Ладен напиток за жешки денови, а кој може многу лесно да го направите дома. Ова е вистинското време од годината кога треба да преземеме чекори …

Напиток од цитрон и рузмарин за детоксикација на организмот Прочитај повеќе »

Scroll to Top