Жељко Самарџиќ

(Видео) Го погребав син ми кога имаше три и пол месеци, Жељко Самарџиќ првпат и искрено за семејната трагедија

Пејачот Жељко Самарџиќ веќе неколку децении е на јавната сцена, а во неговата кариера најголема поддршка му е семејството. Пејачот има три ќерки и четири …

(Видео) Го погребав син ми кога имаше три и пол месеци, Жељко Самарџиќ првпат и искрено за семејната трагедија Прочитај повеќе »

(Галерија) Македонски режисер го снима новиот спот на „Црвена јабука“ и Жељко Самарџиќ

Македонскиот режисер Даниел Јовески го снима новиот спот на Жељко Самарџиќ и „Црвена јабука“ за нивната прва заедничка песна „Алеје љубави“. Спотот е снимен на …

(Галерија) Македонски режисер го снима новиот спот на „Црвена јабука“ и Жељко Самарџиќ Прочитај повеќе »

Ги исплашил земјотресот, Жељко Самарџиќ и сопругата избегале од куќата во Црна Гора

Пејачот Жељко Самарџиќ вели дека земјотресот кој се случи минатата недела толку бил силен и ги исплашил, што заедно со сопругата Маја избегале од нивната …

Ги исплашил земјотресот, Жељко Самарџиќ и сопругата избегале од куќата во Црна Гора Прочитај повеќе »

Роквиќ и Самарџиќ војуваа на јавна сцена за бодувањето во „Ѕвездите на Гранд“

Српските пејачи Никола Роквиќ и Жељко Самарџиќ се препукуваа на социјалните мрежи по несогласувањата околу дадените поени на учесниците во финалната вечер во „Ѕвездите на …

Роквиќ и Самарџиќ војуваа на јавна сцена за бодувањето во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Жељко Самарџиќ во месецот на виното ќе пее во Скопје

Популарниот музичар Жељко Самарџиќ на 16 февруари ќе одржи голем концерт во Вип-арената „Борис Трајковски“ во Скопје. Тој за македонската ќе ги испее своите најголеми …

Жељко Самарџиќ во месецот на виното ќе пее во Скопје Прочитај повеќе »

Зетот на Жељко Самарџиќ ќе соработува со Џастин Бибер

Светската музичка ѕвезда Џастин Бибер ќе ги здружи силите со српскиот диџеј Игор Гарниер со кого набргу ќе објави нов сингл. Талентираниот музичар од новобелградските …

Зетот на Жељко Самарџиќ ќе соработува со Џастин Бибер Прочитај повеќе »

Омилената песна од Марина Туцаковиќ го вознемири Жељко Самарџиќ

Српскиот пејач Жељко Самарџиќ во Утринската програма ја пееше песната “Грлица”, напишана од Марина Тукаковиќ. Тој ја отпеа оваа песна и ја искористи можноста да ја поздарви, порачувајчи …

Омилената песна од Марина Туцаковиќ го вознемири Жељко Самарџиќ Прочитај повеќе »

Самарџиќ во поддршка на геј двојките да посвојуваат деца

Во рубриката „Без влакна на јазикот“, од дневниот весник „Ало“, која се занимава со темите за правата на геј паровите, говорел и Жељко Самарџиќ. На …

Самарџиќ во поддршка на геј двојките да посвојуваат деца Прочитај повеќе »

Песните од новиот албум „Мила” на Самарџиќ ќе одекнуваат на Античкиот Театар во Охрид

Еден од најголемите балкански романтичари, извонредниот Жељко Самарџиќ за прв пат ќе настапи на Античкиот Театар во Охрид, со неколкучасовен концерт под отворено небо. Концертот ќе …

Песните од новиот албум „Мила” на Самарџиќ ќе одекнуваат на Античкиот Театар во Охрид Прочитај повеќе »

Најголемиот балкански романтичар Жељко Самарџиќ на 5-ти август во Охрид

Еден од најголемите балкански романтичари, извонредниот Жељко Самарџиќ кој со своите песни знае да допре до срцата на сите генерации, најавува неколкучасовен концерт во Охрид. …

Најголемиот балкански романтичар Жељко Самарџиќ на 5-ти август во Охрид Прочитај повеќе »