ТОП Слајдер

(Видео) Велешанецот Александар ѝ пееше на Карлеуша „Кило горе, кило долу“

Велешанецот Александар Темелков кој неколкупати се пријавувал на регионалните и домашни музички шоуа, настапи и во „Ѕвездите на Гранд“. Тој на Јелена Карлеуша ѝ пееше …

(Видео) Велешанецот Александар ѝ пееше на Карлеуша „Кило горе, кило долу“ Прочитај повеќе »

Џенифер Гарнер две години не била на љубовен состанок

45-годишната актерка Џенифер Гарнер неодамна се разведе од актерот Бен Афлек. Во едно скорешно интервју таа открила дека откако се разделила од Афлек не излегла …

Џенифер Гарнер две години не била на љубовен состанок Прочитај повеќе »

(Видео) Даниел Данн си најде слатка танчерка

Поп-пејачот Даниел Данн на својот инстаграм-профил објави видео на кое танцува со својата внука, Леона. Двајцата одлично се забавуваат во ритамот на музиката, а Леона, …

(Видео) Даниел Данн си најде слатка танчерка Прочитај повеќе »

Весна Змијанац и Дино Мерлин ќе ја препеат „Јорговани“

Една од најпопуларните песни во поранешна Југославија, „Кад замиришу јорговани“, ќе добие нова верзија. Песната повторно ќе ја испеат Дино Мерлин и Весна Змијанац, но …

Весна Змијанац и Дино Мерлин ќе ја препеат „Јорговани“ Прочитај повеќе »

(Фото) Мадона повторно објави гола фотографија

Поп-ѕвездата Мадона продолужува да предизвикува внимание во свој стил. Таа се сликаше гола, покриена со чантичка и фотографијата ја објави на својот инстаграм-профил. Многумина, сепак …

(Фото) Мадона повторно објави гола фотографија Прочитај повеќе »

(Галерија) Најзгодните познати мајки во Македонија

Голем број мајки во Македонија изгледаат одлично по породувањето и наместо да качуваат килограми и да се дебелеат, се грижат за својот изглед. Ова се …

(Галерија) Најзгодните познати мајки во Македонија Прочитај повеќе »

(Видео) Ал ди Меола одржа два концерта во Скопје

Виртуозот на гитара, Ал ди Меола, вчеравечер одржа два концерта едноподруго во Македонската опера и балет. Пред македонската публика тој се претстави со материјали од …

(Видео) Ал ди Меола одржа два концерта во Скопје Прочитај повеќе »

Џастин е дете на силувачот на неговата мајка

Неодамна во светските медиуми се прошири информацијата дека Пети Милер, мајката на Џастин Бибер била силувана кога имала 17 години. Останала бремена, но решила да …

Џастин е дете на силувачот на неговата мајка Прочитај повеќе »

(Галерија) Највпечатливите фустани на црвениот килим во 2017 година

Црвениот килим на големите филмски, музички или модни случувања секогаш изобилува со висока мода, фустани од кои застанува здивот и кои секоја жена сака да …

(Галерија) Највпечатливите фустани на црвениот килим во 2017 година Прочитај повеќе »

Семејството Исмаили од Тетово живее со волци

Семејството Исмаили од Тетово во својата викендичка во подножјето на Шара се грижи за своите несекојдневни миленици- волците. Алек, Лупо и Луна се послушните волци, …

Семејството Исмаили од Тетово живее со волци Прочитај повеќе »

(Видео) Новак и Луис Фонси се дружеа во Белград

Поранешниот тениски ас број еден, Новак Ѓоковиќ, и сопственикот на најголемиот музички хит за минатата година, Луис Фонси, се дружеа во Белград. Новак признава дека …

(Видео) Новак и Луис Фонси се дружеа во Белград Прочитај повеќе »

Сите концерти на „Таксират“ бесплатни

Фестивалот „Таксират“ една година пред својата 20-годишнина ќе ги почести своите фанови со бесплатни концерти. Оваа година ќе нема класичен „Таксират“ поради уривањето на Скопски …

Сите концерти на „Таксират“ бесплатни Прочитај повеќе »

Scroll to Top