(Bидео) Возач на градски автобус исфрли патник без маска

By

Строгите ковид-мерки во Русија доведоа до тоа  возачите на градските автобуси понекогаш да бидат принудени да користат и прекумерна сила за да ги дисциплинираат патниците. Таков случај имаше и во градот Воронеж, кога шоферот беше принден да му се закани на патник без маска.

Тој прво викаше на него, а потоа го исфрли од автобусот. Автобусот беше речиси празен така што немаше многу патници да му се спротивстават. Според последните информации, возачот бил подоцна суспендиран, а како оправдување за неговата постапка, тој рекол дека жена го наговорила да употреби сила.

За потсетување, минатата недела се појави видео, исто така од Русија, кога еден од патниците претепа кондуктерка која уредно им даваше и ги замоли патниците да ставаат маски.

(Видео) Маж претепа кондуктерка во автобус која побара од него да стави заштитна маска

Ќе ви се допадне

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

AnimeDao Tokyo Revengers (Dub)

anime streaming Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

AnimeDao My Hero Academia Season 3 Episode 19

free anime online The Rising of the Shield Hero (Dub)