ајкула

(Видео) Снимена е ајкула во Грција на 80 метри од брегот

На Инстаграм се споделува уште едно видео од ајкула во Грција. Откако ајкулата беше снимена на околу три километри од брегот на Закинтос, на мрежите …

(Видео) Снимена е ајкула во Грција на 80 метри од брегот Прочитај повеќе »

(Видео) Бела ајкула долга три метри, нападна млад британски лекар

Британскиот лекар Чарли Фрај (25) со тупаница удрил ајкула во носот и на тој начин успеал да се спаси од сигурна смрт. Лекарот кој сурфал …

(Видео) Бела ајкула долга три метри, нападна млад британски лекар Прочитај повеќе »

Ајкула за малку ќе му ја одгризаше неговата машкост

Животното ги зарило забите во неговиот стомак и не сакало да се одвои.На интернет се појави страшна снимка од нуркач на Флорида на кој ајкулата …

Ајкула за малку ќе му ја одгризаше неговата машкост Прочитај повеќе »

Паника во Црна Гора – Уловена ајкула подолга од 2 метри

Вчера на црногорското приморје била уловена ајкула. Овој редок ѕвер долг 2,2 метри е пронајден и убиен на островот Света недела, во Будва. Фотографијата е …

Паника во Црна Гора – Уловена ајкула подолга од 2 метри Прочитај повеќе »

„Јас сум ајкула“ – Кога ќе ја видите Јелена целата мокра, ќе ви биде јасно зошто го кажа тоа!

Водителката и спасителка повторно зададе задача за младите девојки, а попатно ги воодуеви обожавателите на Инстаграм. Јелена Бачиќ-Алимпиќ, неодамна предизвика големо внимание во бикинито, на …

„Јас сум ајкула“ – Кога ќе ја видите Јелена целата мокра, ќе ви биде јасно зошто го кажа тоа! Прочитај повеќе »

Scroll to Top