актер

Глумецот Џејмс Белуши купи плантажа за марихуана и Холивуд го замени со земјоделство

Холивудскиот актер, комичар и музичар Џејмс Белуши има плантажа од 40 хектари во која легално одгледува шест видови марихуана во јужен Орегон, САД. Сè започнало …

Глумецот Џејмс Белуши купи плантажа за марихуана и Холивуд го замени со земјоделство Прочитај повеќе »

Бил Козби ќе поднесе жалба на новата пресуда за силување

Американскиот актер Бил Козби ќе поднесе жалба на пресудата со која е осуден да ѝ плати 500.000 долари на жена што го обвини дека била …

Бил Козби ќе поднесе жалба на новата пресуда за силување Прочитај повеќе »

Чарли Шин ја обвини поранешната сопруга што нивната ќерка се продава на „Онли фанс“

Ќерката на актерот Чарли Шин, Сем Шин, има профил на мрежата „Онли фанс“, каде се пласираат експлицитни содржини за заработка на пари. Актерот смета дека …

Чарли Шин ја обвини поранешната сопруга што нивната ќерка се продава на „Онли фанс“ Прочитај повеќе »

Сашко Коцев е најдобар филмски актер и ја доби наградата „Златна рамка“

Сашко Коцев е добитник на наградата филмски актер, Кирил Спасевски филмски автор, а прзнанието филмски работник му припадна на Бранко Петровски на четвртото издание на …

Сашко Коцев е најдобар филмски актер и ја доби наградата „Златна рамка“ Прочитај повеќе »

Актерот Кевин Спејси обвинет за сексуален напад врз тројца мажи

Холивудскиот актер Кевин Спејси обвинет е за сексуален напад врз тројца мажи, кривичната пријава пртотив актерот е поднесена од американското обвинителство. Тој е обвинет бидејќи …

Актерот Кевин Спејси обвинет за сексуален напад врз тројца мажи Прочитај повеќе »

Во сон почина актерот Реј Лиота, ѕвездата од „Goodfellas“

На 67 годишна возраст почина актерот Реј Лиота, ѕвездата од „Goodfellas“ . Лиота починал во сон, додека престојувал на Карибите каде се снима  „Danger Waters“ …

Во сон почина актерот Реј Лиота, ѕвездата од „Goodfellas“ Прочитај повеќе »

(Видео) Бушав и поспан, ја препеа песната на Констракта – Андрија Милошевиќ пее „Родителот мора да биде буден“

Српскиот актер Андрија Милошевиќ во негов стил ја отпеа песната „In corpore sano“ на српската претставничка на Евровизија, Констракта. Но текстот на Андрија е наменет …

(Видео) Бушав и поспан, ја препеа песната на Констракта – Андрија Милошевиќ пее „Родителот мора да биде буден“ Прочитај повеќе »

(Фото) Синот на Џихан ист како татка си

Актерот Еркан Петекаја неодамна го заврши снимањето на серијата „Парампарче“ и во моментот се одмора и ужива со семејството. Тој неодамна објави неколку фотографии со …

(Фото) Синот на Џихан ист како татка си Прочитај повеќе »

Гол на снимање ги фаќал актерките за гради

Биографијата на актерот Робин Вилијамс која треба да биде објавена во мај оваа година, го привлече вниманието на јавноста после изјавата на неговата колешка Пам …

Гол на снимање ги фаќал актерките за гради Прочитај повеќе »

Во сообраќајка повредена ќерката на Шенка Колозова

Порди обилните снежни врнежи и нерасчистениот пат, во Ѓоре Петров на самиот мост пред населбата Даме Груев, вчерва се случи сообраќајна незгода при што е …

Во сообраќајка повредена ќерката на Шенка Колозова Прочитај повеќе »

Славниот британски актер Стивен Фрај боледува од рак

Познатиот британски актер Стивен Фрај објави дека боледува од рак на простата, но и дека води жестока борба со болеста. Фрај наведува дека болеста му …

Славниот британски актер Стивен Фрај боледува од рак Прочитај повеќе »

Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка

Актерот Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка. Тој отсега ќе биде во куќен притвор. Ова го одлучил кривичниот совет на скопска Апелација. Јовановски беше …

Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка Прочитај повеќе »

(Фото) Бали-бег на почетокот на кариерата

Еден од најпопуларните турски актери, Бурак Оџевит, се прослави со улогата на Бали-бег во серијата „Величествениот“. Сепак, актерот кого деновиве го гледаме во серијата „Карасевда“ …

(Фото) Бали-бег на почетокот на кариерата Прочитај повеќе »

Откриен тестаментот на Павле Вујисиќ

Српските медиуми деновиве пишуваат за тестаментот на актерот Павле Вујисиќ. Тестаментот бил напишан 1982 година, шест години пред неговата смрт. Документот го чувала неговата сопруга …

Откриен тестаментот на Павле Вујисиќ Прочитај повеќе »