актер

Во сообраќајка повредена ќерката на Шенка Колозова

Порди обилните снежни врнежи и нерасчистениот пат, во Ѓоре Петров на самиот мост пред населбата Даме Груев, вчерва се случи сообраќајна незгода при што е …

Во сообраќајка повредена ќерката на Шенка Колозова Прочитај повеќе »

Славниот британски актер Стивен Фрај боледува од рак

Познатиот британски актер Стивен Фрај објави дека боледува од рак на простата, но и дека води жестока борба со болеста. Фрај наведува дека болеста му …

Славниот британски актер Стивен Фрај боледува од рак Прочитај повеќе »

Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка

Актерот Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка. Тој отсега ќе биде во куќен притвор. Ова го одлучил кривичниот совет на скопска Апелација. Јовановски беше …

Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка Прочитај повеќе »

(Фото) Бали-бег на почетокот на кариерата

Еден од најпопуларните турски актери, Бурак Оџевит, се прослави со улогата на Бали-бег во серијата „Величествениот“. Сепак, актерот кого деновиве го гледаме во серијата „Карасевда“ …

(Фото) Бали-бег на почетокот на кариерата Прочитај повеќе »

Откриен тестаментот на Павле Вујисиќ

Српските медиуми деновиве пишуваат за тестаментот на актерот Павле Вујисиќ. Тестаментот бил напишан 1982 година, шест години пред неговата смрт. Документот го чувала неговата сопруга …

Откриен тестаментот на Павле Вујисиќ Прочитај повеќе »

Срѓан Тодоровиќ прогласен за најдобар актер во Србија

Актерот Срѓан Жика Тодоровиќ беше прогласен за најдобар актер во Србија според филмските критичари и новинари во земјата. Наградата ја доби за улогата во филмот „Бесно …

Срѓан Тодоровиќ прогласен за најдобар актер во Србија Прочитај повеќе »

Камерон Дијаз на 46 години ќе стане мајка

Американските таблоиди пишуваат дека холивудската актерка Камерон Дијаз (46) и нејзиниот сопруг, рокерот Беџи Маден, набргу ќе станат родители. Актерката е фотографирана во ЛА, а …

Камерон Дијаз на 46 години ќе стане мајка Прочитај повеќе »

Најплатениот актер на светот, Марк Валберг, Новата година ја мина на Барбадос

Американскиот актер Марк Валберт (46) Новата година ја пречека со своето семејство на Барбадос, а неговите слики од плажата со молскавична брзина го обиколија светот …

Најплатениот актер на светот, Марк Валберг, Новата година ја мина на Барбадос Прочитај повеќе »

Почина славниот пејач и актер Дејвид Кесиди

Американскиот пејач и актер, кој беше најпознат по улогата во серијата The Partridge Family, почина на 67-годишна возраст на Флорида, објави неговиот менаџер.Дејвид неодамна е …

Почина славниот пејач и актер Дејвид Кесиди Прочитај повеќе »

Познатиот порно актер Рон Џереми обвинет за силување

Неколку жени од порно индустријата го обвинија легендарниот актер во филмовите за возрасни Рон Џереми дека сексуално ги малтретирал и силувал и тоа повеќе пати. …

Познатиот порно актер Рон Џереми обвинет за силување Прочитај повеќе »

Мајката на покојниот актер Кори Хајм го откри името на силувачот на нејзиниот син

Џуди Хајм, мајката на Кори Хајм во едно од интервјуата кои ќе бидат прикажани во петок вечер ќе го открие вистинското име на човекот кој …

Мајката на покојниот актер Кори Хајм го откри името на силувачот на нејзиниот син Прочитај повеќе »

ДРАГИ ЉУБИША… – Драган Бјелогрлиќ со овие зборови се прости од легендарниот актер

Веста за смртта на Љубиша Самарџиќ ја потресе јавноста, а последните зборови кон глумецот ги упати Драган Бјелогрлиќ.Од легендата на југословенската и српска кинематографија и …

ДРАГИ ЉУБИША… – Драган Бјелогрлиќ со овие зборови се прости од легендарниот актер Прочитај повеќе »

Убавата Ајшеѓул блескаше како невеста пред разводот со најпосакуваниот турски актер

Убавата Ајшеѓул од хит серијата „Мојот син“, или позната како Бурчин Терзиоглу, неколку години беше во брак со популарниот Саваш, а потоа се разведоа. Еве …

Убавата Ајшеѓул блескаше како невеста пред разводот со најпосакуваниот турски актер Прочитај повеќе »

Да беше жив српскиот актер Маринко, денеска ќе наполнеше 39 години

Обожаваниот српски актер денеска би наполни 39 години, а на неговиот роденден репортерите прво нешто што затекнаа на гробиштата беше неговата свршеница Лана. Доколку не …

Да беше жив српскиот актер Маринко, денеска ќе наполнеше 39 години Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Српскиот свештеник Мел Новак бил актер во филмовите на Брус Ли и Џак Норис

„Обожавам што сум Србин, тоа сите го знаат… Не би сакал да сум роден како некој друг, туку како Србин“, изјави холивудскиот актер Мел Новак.Холивудскиот …

(ВИДЕО) Српскиот свештеник Мел Новак бил актер во филмовите на Брус Ли и Џак Норис Прочитај повеќе »

Scroll to Top