актер

На Адам Драјвер не му дозволиле да вози „ферари“ во биографскиот филм за Енцо Ферари

Адам Драјвер, ѕвездата на новиот филм „Ферари“ кој имаше светска премиера на Венецискиот фестивал, откри дека не му било дозволено да вози ниедно тркачко возило …

На Адам Драјвер не му дозволиле да вози „ферари“ во биографскиот филм за Енцо Ферари Прочитај повеќе »

Почина актерот Марк Марголис, ѕвездата од серијата „Брекинг бед“

Почина актерот Марк Марголис по кратко боледување. Тој починал во болницата Мт. Синаи во Њујорк на 83-годишна возраст, јавуваат странските медиуми. Тој имал стотици улоги …

Почина актерот Марк Марголис, ѕвездата од серијата „Брекинг бед“ Прочитај повеќе »

Пронајден мртов Ангус Клауд, ѕвездата од серијата „Еуфорија“, една недела откако почина татко му

Почина Ангус Клауд, 25-годишниот актер во подем, познат по улогата во серијата „Еуфорија“, објави неговото семејство во изјава за „Си-Ен-Ен“. „Со тешко срце се простивме со …

Пронајден мртов Ангус Клауд, ѕвездата од серијата „Еуфорија“, една недела откако почина татко му Прочитај повеќе »

Почина познатиот американски комичар Пол Рубенс

Познатиот американски актер, Пол Рубенс, почина на 70-годишна возраст по борбата со тешката болест. Како што пренесуваат светските медиуми, Рубенс кој светот го познаваше и …

Почина познатиот американски комичар Пол Рубенс Прочитај повеќе »

Стенд-ап комичарот Никола Тодороски сам си купи опрема за да ја смее публиката

Актерот и стенд-ап комичар, Никола Тодороски со нова тонска миксета во раце, подготвен да ја засмејува публиката. Актерот познат е по неговитестенд-ап настапи во Македонија …

Стенд-ап комичарот Никола Тодороски сам си купи опрема за да ја смее публиката Прочитај повеќе »

Почина актерот Мирсад Тука од „Луд, збунет, нормален“

По долго и тешко боледување денеска на 59-годишна возраст почина босанско-херцеговскиот актер Мирсад Тука. Од 1996 година, Мирсад е член на ансамблот Камерен театар 55 …

Почина актерот Мирсад Тука од „Луд, збунет, нормален“ Прочитај повеќе »

Човечките останки пронајдени во планините во Калифорнија се на актерот Џулијан Сендс, потврди судската медицина

Човечките останки пронајдени во планините во Калифорнија се на британскиот актер Џулијан Сендс, кој исчезна додека планинареше во јануари, информира Би-Би-Си. Сендс исчезна во јануари …

Човечките останки пронајдени во планините во Калифорнија се на актерот Џулијан Сендс, потврди судската медицина Прочитај повеќе »

Почина актерот Лу Палтер кој ја глумеше најтрогателната сцена во култниот филм „Титаник“

Почина актерот Лу Палтер од култниот филм „Титаник“, кој сите го паметат по една од најтрогателните сцени. Според неговото семејство, актерот починал по кратко боледување …

Почина актерот Лу Палтер кој ја глумеше најтрогателната сцена во култниот филм „Титаник“ Прочитај повеќе »

Почина актерот Мајк Бетајех од серијата „Брекинг бед“

Познатиот актер Мајк Бетајех, од серијата „Брекинг бед“, почина на 62-годишна возраст. Како што пишува „Дејли мејл“, Мајк доживеал срцев удар и починал во сон …

Почина актерот Мајк Бетајех од серијата „Брекинг бед“ Прочитај повеќе »

Почина актерот Трајче Ѓоргиев основач на ПАНФИС

На 56-годишна возраст почина актерот Трајче Ѓоргиев. Ѓоргиев дипломира на Факултетот за драмски уметности, Скопје, на отсекот за актерска игра, во класата на проф. Љубиша …

Почина актерот Трајче Ѓоргиев основач на ПАНФИС Прочитај повеќе »

Мерт Рамазан Демир од серијата „Женкарот“ еден од најзгодните турски актери

Турскиот актер Мерт Рамазан Демир кој стекна голема популарност по серијата „Женкарот“ која руши рекорди на гледаност во Турција, стана омилен актер и на македонската …

Мерт Рамазан Демир од серијата „Женкарот“ еден од најзгодните турски актери Прочитај повеќе »

(Видео) Телото на познат бразилски актер пронајдено закопано во двор во Рио де Жанеиро

Бразилскиот актер Џеферсон Мачадо (44), кој исчезна пред пет месеци, е пронајден закопан во двор од куќа во Рио де Жанеиро. Веста дека актерот е …

(Видео) Телото на познат бразилски актер пронајдено закопано во двор во Рио де Жанеиро Прочитај повеќе »

Морган Фримен: престанете да го користите терминот „Афроамериканец“ кога зборувате за луѓе од црната раса

Познатиот американски актер Морган Фримен во интервју што го даде за Тајмс се осврна на прашањето за бојата на кожата и го осуди терминот Афроамериканец. …

Морган Фримен: престанете да го користите терминот „Афроамериканец“ кога зборувате за луѓе од црната раса Прочитај повеќе »

Ми беа скршени 35 коски, мојот внук беше сведок на моментот кога ме прегази плуг: Џереми Ренер раскажа за тешката несреќа

Само три месеци по тешката несреќа, Џереми Ренер (52) со помош на бастун влегол во студиото на Џими Кимел каде зборувал за трауматичниот инцидент што …

Ми беа скршени 35 коски, мојот внук беше сведок на моментот кога ме прегази плуг: Џереми Ренер раскажа за тешката несреќа Прочитај повеќе »

Почина актерот Мајкл Лернер, кој беше номиниран за Оскар за споредна улога во филмот „Бартон Финк“

Американскиот актер Мајкл Лернер почина на 82-годишна возраст. Актерот починал во саботата, а причината за смртта се уште не е позната. Тажната вест ја сподели …

Почина актерот Мајкл Лернер, кој беше номиниран за Оскар за споредна улога во филмот „Бартон Финк“ Прочитај повеќе »

Срѓан Тодоровиќ првпат проговори за смртта на синот: секој ден гледам негови слики и го бакнувам на видеата од мојот телефон

Српскиот актер Срѓан Жика Тодоровиќ и неговата сопруга Ана на 21 декември 2017 година го загубија тригодишниот син Дејан, кој ненадејно почина во сон во …

Срѓан Тодоровиќ првпат проговори за смртта на синот: секој ден гледам негови слики и го бакнувам на видеата од мојот телефон Прочитај повеќе »

Почина порно актерот Пол Литл, кој ги принудувал девојките на екстремен секс

Озлогласениот порно актер Пол Литл почина на 66-годишна возраст, пишува Дејли мејл. Попознат како Макс Хардкор, актерот починал од септичен шок и пневмонија. Пол се …

Почина порно актерот Пол Литл, кој ги принудувал девојките на екстремен секс Прочитај повеќе »

Почина Пол Грант актерот од „Војна на ѕвездите“

Актерот Пол Грант, попознат на публиката од филмовите „Војна на ѕвездите“ и „Хари Потер“, почина на 56-годишна возраст, потврди неговото семејство. Членовите на семејството изјавија …

Почина Пол Грант актерот од „Војна на ѕвездите“ Прочитај повеќе »

Италијанскиот актер Микеле Мороне во Турција им помага на децата кои настрадаа во земјотресот

Италијанскиот актер Микеле Мороне, на многумина најпознат по улогата во филмот „365 дена“, моментално престојува во Турција. Се дружи со децата кои останаа без домови …

Италијанскиот актер Микеле Мороне во Турција им помага на децата кои настрадаа во земјотресот Прочитај повеќе »

Том Круз е најсекси актер, одлучија жените во анкета на „Шоукејс синемас“

„Шоукејс синемас“ направија анкета во која побараа повеќе од 2.000 жени да ги изберат најсексапилните актери на сите времиња и нивниот омилен филм. Том Круз …

Том Круз е најсекси актер, одлучија жените во анкета на „Шоукејс синемас“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top