актерка

Златко Јовановски ја облече Росалинда: мојот бренд станува светски

Дизајнерот Златко Јовановски креираше фустан за мексиканската актерка Талија Соди, на македонската јавност позната по улогата на Росалинда во истоимената серија. „Драги пријатели, светската ѕвезда …

Златко Јовановски ја облече Росалинда: мојот бренд станува светски Прочитај повеќе »

Првиот сопруг ја силувал, па ја оженил, потоа ја продал на шеик за 10.000 фунти: љубовниот живот на Џоан Колинс 

Актерката Џоан Колинс е секс симбол на осумдесетите и една од најпознатите негативци, која се прослави со улогата на Алексис во популарната „Династија“.Оваа актерка британците …

Првиот сопруг ја силувал, па ја оженил, потоа ја продал на шеик за 10.000 фунти: љубовниот живот на Џоан Колинс  Прочитај повеќе »

(Видео) Моите омилени мажи, тато Кирил и син Кирил: Весна Бејби со емотивна објава покажа дека ѝ недостасуваат најблиските

Актерката Весна Бејби Петрушевска објави емотивно видео со фотографии со нејзиниот син и починат татко, додека како позадина се слуша песна од Елвис Присли, и …

(Видео) Моите омилени мажи, тато Кирил и син Кирил: Весна Бејби со емотивна објава покажа дека ѝ недостасуваат најблиските Прочитај повеќе »

Ненадејно почина српската актерка Марија Стеваниќ

Српските медиуми објавија дека ненандејно починала младата актерка Марија Стеваниќ од Парачин. Нејзиниот сопруг Бранислав Стојановиќ со потресна порака која ја објави на Фејсбук се прости …

Ненадејно почина српската актерка Марија Стеваниќ Прочитај повеќе »

Меган Фокс проговори за телесната дисформија, пореметување од кое пати уште како дете

Актерката Меган Фокс (37), претприемачката и телевизиска личност Марта Стјуарт (81), трансродовиот музичар Ким Петрас (30) и моделот и актерка Брукс Надер (28) се ѕвездите …

Меган Фокс проговори за телесната дисформија, пореметување од кое пати уште како дете Прочитај повеќе »

Аманда Бајнс излезе од психијатирија ќе оди на домашно лекување

Актерката Аманда Бајнс (37) е пуштена од установата за ментално здравје по еден месец откако беше пронајдена како талка гола по улиците во Лос Анџелес. …

Аманда Бајнс излезе од психијатирија ќе оди на домашно лекување Прочитај повеќе »

Почина актерката Нури Флорес, ѕвездата од телевизиската новела „Касандра“

Венецуелската актерка Нури Флорес почина на 80-годишна возраст. Нејзината најпозната улога беше во серијата Касандра во која ја глумеше злобната Херминија. Како што е наведено, …

Почина актерката Нури Флорес, ѕвездата од телевизиската новела „Касандра“ Прочитај повеќе »

Турската актерка Мелиса Донгел била силувана од нејзиниот татко: мајка ми не ми веруваше, сакав да се самоубијам

Турската актерка Мелиса Донгел имала многу тешко и трауматично детство. Таа како дете била сексуално злоупотребувана од нејзиниот татко. Таа сега има успешен живот, откако …

Турската актерка Мелиса Донгел била силувана од нејзиниот татко: мајка ми не ми веруваше, сакав да се самоубијам Прочитај повеќе »

Ребел Вилсон доби 30 дена забрана за влез во Дизнилед, откако направи селфи

На актерката Ребел Вилсон ѝ бил забранет влез во Дизниленд во траење од 30 дена, откако направила селфи. „Официјално ми беше забранет влез во Дизниленд …

Ребел Вилсон доби 30 дена забрана за влез во Дизнилед, откако направи селфи Прочитај повеќе »

Актерката Ребел Вилсон се сврши со партнерката Рамона Агрум во Дизниленд

Актерката и комичар Ребел Вилсон се сврши со нејзината партнерка Рамона Агрум. Ѕвездата на филмот „Питч перфект“ ја сподели среќната вест со фановите на социјалните …

Актерката Ребел Вилсон се сврши со партнерката Рамона Агрум во Дизниленд Прочитај повеќе »

Поради кражба на маица вредна 28 долари уапсена е актерката Клои Чери

Американската актерка Клои Чери е уапсена поради кражба на маица вредна 28 долари. Младата актерка, позната по улогата во популарната серија на НБО „Еуфориа“, беше …

Поради кражба на маица вредна 28 долари уапсена е актерката Клои Чери Прочитај повеќе »

Ева Лонгорија носеше фустан на Тони Матичевски на гала-настан во Шпанија

Актерката Ева Лонгорија на настанот на доделување на титулата „Дама“ беше облечена во креација на македонскиот дизајнер кој живее и работи во Австралија, Тони Матичевски. …

Ева Лонгорија носеше фустан на Тони Матичевски на гала-настан во Шпанија Прочитај повеќе »

На десет години пиев алкохол и пушев марихуана, па ме испратија во психијатриска болница, Дру Баримор раскажа за траумите од детството

Актерката Дру Баримор во нејзиниот поткаст Drew’s News ги сподели деталите од нејзиното тешко детство. Дру откри дека првиот алкохолен пијалак го испила на девет години, …

На десет години пиев алкохол и пушев марихуана, па ме испратија во психијатриска болница, Дру Баримор раскажа за траумите од детството Прочитај повеќе »

Почина грчката актерка и пејачка Ирене Папас

Грчката актерка Ирене Папас почина на 97-годишна возраст. Смртта ја потврдил портпаролот на грчкото Министерство за култура. Причината за смртта засега е непозната. Во 2018 …

Почина грчката актерка и пејачка Ирене Папас Прочитај повеќе »

Дарија Ризова најдобра актерка на фестивалот „Ристо Шишков“

Дарја Ризова е добитник на наградата најдобра актерка на ФКТ „Ристо Шишков“. Таа ја доби наградата за улогата на Маша во претставата „Нема да биде крај …

Дарија Ризова најдобра актерка на фестивалот „Ристо Шишков“ Прочитај повеќе »

(Фото) Стојна Костовска е македонската Шерон Сотоун на плажа во Охрид

Актерката Стојна Костовска ги ужива пензионерските денови. Таа сподели фотографии на плажа во костим за капење. Стојна (68) е во седмата деценија од животот и …

(Фото) Стојна Костовска е македонската Шерон Сотоун на плажа во Охрид Прочитај повеќе »

Вдишување чад и топлински повреди се причини за смртта на Ен Хејџ

Актерката Ен Хејџ починала од вдишување чад, што предизвикало топлински повреди откако автомобилот што го возела удрил во куќа која се запалила, пренесува „Сан“. Актерката …

Вдишување чад и топлински повреди се причини за смртта на Ен Хејџ Прочитај повеќе »

Scroll to Top