Анастасија Ражнатовиќ

Секс-скандал ја тресе српската репрезентација, вмешан е идниот зет на Цеца

Секс скандал ја тресе српската репрезентација, во кој бил вмешан и идниот зет на Цеца, Немања Гудељ пренесоа српските медиуми. Наводно Гудељ имал афера со …

Секс-скандал ја тресе српската репрезентација, вмешан е идниот зет на Цеца Прочитај повеќе »

Тони Зен, Анастасија, Таско и Раста ќе настапат на Open Air фестивалот во Скопје

Викендов во Ист Гејт во Скопје ќе почне концерт Open Air – East Gate Mall Connect Festival. Скопјани во наредните неколку викенди ќе можат да се забавуваат …

Тони Зен, Анастасија, Таско и Раста ќе настапат на Open Air фестивалот во Скопје Прочитај повеќе »

(Видео) Патување од 12.000 евра на Ибица роденденски подарок од Гудељ за Анастасија

Букет рози, портрет со покојниот татко Жељко Ражнатовиќ и патување од 12.000 евра ѝ подари Немања Гудељ на пејачката Анастасија Ражнатовиќ за нејзиниот 24. роденден. …

(Видео) Патување од 12.000 евра на Ибица роденденски подарок од Гудељ за Анастасија Прочитај повеќе »

Анастасија и Немања заедно за Велигден

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ објавија иста фотографија на социјалната мрежа Инстаграм, на која се гледаат нивните патки.   Анастасија Велигденските празници ги …

Анастасија и Немања заедно за Велигден Прочитај повеќе »

(Фото) Анастасија Ражнатовиќ се сврши во Париз

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ беше запросена по нејзиниот настап во Париз. Таа викендов го имаше својот прв солистички концерт по четири години. На крајот еден млад …

(Фото) Анастасија Ражнатовиќ се сврши во Париз Прочитај повеќе »

(Галерија) Празнична идила во домот на Анастасија Ражнатовиќ

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ го украси својот нов дом во кој неодамна се всели со нејзинот дечко Ѓорѓе Кулиќ. Ќерката на Цеца која неодамна се пресели …

(Галерија) Празнична идила во домот на Анастасија Ражнатовиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Цеца никогаш не пуштила ниту еден новинар да го слика нејзиниот дом, сега конeчно изненади со раскошот на Дедиње

Куќата на фолк пејачката Цеца  Ражњатовиќ е вистинска туристичка атракција пишуваат медиумите. Сите знаат каде се наоѓа, но, малкумина имале можност да видат од внатре. …

(Видео) Цеца никогаш не пуштила ниту еден новинар да го слика нејзиниот дом, сега конeчно изненади со раскошот на Дедиње Прочитај повеќе »

(Видео) Џумбус со Цеца за првиот роденден на внукот Жељко

Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ организираше забава за првиот роденден на нејзиниот внук Жељко. Роденденот го прославија во ресторан во Белград, а темата на забавата беше сафари. На …

(Видео) Џумбус со Цеца за првиот роденден на внукот Жељко Прочитај повеќе »

(Фото) Од Мексико, право на ревакцинација, Анастасија ја прими втората вакцина

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ синоќа се врати од Мексико и веднаш замина во болница да ја прими втората доза на вакцина против коронавирусот. Таа вели дека …

(Фото) Од Мексико, право на ревакцинација, Анастасија ја прими втората вакцина Прочитај повеќе »

(Фото) Анастасија продава маски со стихови од нејзина песна

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ почна да продава маски со стихови од нејзина песна. Заштитните маски се продават на еден сајт, по цена од 750 динари, односно …

(Фото) Анастасија продава маски со стихови од нејзина песна Прочитај повеќе »

Додека Цеца и Вељко се во изолација, Анастасија се забавува

Додека српската пејачка Цеца и Вељко Ражнатовиќ веќе неколку дена се во изолација во својот дом во Дедиње, поради тоа што се позитивни на коронавирусот, …

Додека Цеца и Вељко се во изолација, Анастасија се забавува Прочитај повеќе »

(Видео) Ќерката на Есма ќе ѝ парира на Анастасија Ражнатовиќ

Ќерката на покојната кралица на ромската музика Есма Реџепова, Елонора, сними песна на српски јазик „Теби се предајем”. Елеонора која е позната под името Малиша …

(Видео) Ќерката на Есма ќе ѝ парира на Анастасија Ражнатовиќ Прочитај повеќе »

Цеца и подари накит на Анастасија вреден 10.000 евра

Анастасија Ражнатовиќ за својот 21 роденден, доби подарок вреден 10.000 евра од својата мајка српската пејачка Цеца Ражнатовиќ. Накитот од бело злато со дијаманти го …

Цеца и подари накит на Анастасија вреден 10.000 евра Прочитај повеќе »

(Фото) Цела српска естрада кај Анастасија на роденден

Српската пејачка Анастасија Ражнатовиќ синоќа го прослави 21. роденден во ресторан во Белград. Меѓу гостите беа голем број имиња од музичката естрада. Прва на роденденската …

(Фото) Цела српска естрада кај Анастасија на роденден Прочитај повеќе »

Цеца горда на Анастасија и нејзините песни

Фолк-пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ вели дека е горда на својата ќерка Анастасија Ражнатовиќ, по успехот кој го постигнала со своите песни. Пејачката во една од …

Цеца горда на Анастасија и нејзините песни Прочитај повеќе »

Анастасија призна дека била во врска со постари мажи

Ќерката на српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија во своето интервју во емисијата „Магазин ИН“, открила дека била во врска со постари мажи. Пејачката ретко …

Анастасија призна дека била во врска со постари мажи Прочитај повеќе »

Приведен човекот кој со месеци ја прогонувал Анастасија

Полицијата го приведе прогонителот кој со месеци ја следел Анастасија, ќерката на српската пејачка Цеца Ражнатовиќ. Пријател близок до семејството вели дека младата пејачката со …

Приведен човекот кој со месеци ја прогонувал Анастасија Прочитај повеќе »

(Фото) Анастасија има нова тетоважа

Српската пејачка Анастасија Ражнатовиќ на социјалните мрежи се пофали со фотографија од нејзината нова тетоважа, која ја направила за потребите за снимањето за разни едиторијали. …

(Фото) Анастасија има нова тетоважа Прочитај повеќе »

Анастасија ќе стане заштитно лице на светски моден бренд

Анастасија Ражнатовиќ за време на нејзината посета во Париз потпишала договор за соработка со познат моден бренд. Извор близок до пејачката вели дека договорот бил …

Анастасија ќе стане заштитно лице на светски моден бренд Прочитај повеќе »