Ацо Пејовиќ

Хонорарите на српските пејачи за Нова година, Цеца и оваа Нова година со рекордна заработка од 100.000 евра

Пејачките Светлана Цеца Ражњатовиќ заработи 100.000 евра за дочекот на Нова година. Пејачката е рекордер по заработката, со настапот на Златибор, пренесе српски „Информер“. На …

Хонорарите на српските пејачи за Нова година, Цеца и оваа Нова година со рекордна заработка од 100.000 евра Прочитај повеќе »

Ацо Пејовиќ со “Македонско девојче“ го крена Скопје, пак сруши рекорд со публика и направи концерт за паметење

Предновогодишна журка и приреди српскиот пејач Ацо Пејовиќ вчеравечер на македонската публика. Салата „Борис Трајковски“ претесна за публиката која дојде да ужива во големите хитови …

Ацо Пејовиќ со “Македонско девојче“ го крена Скопје, пак сруши рекорд со публика и направи концерт за паметење Прочитај повеќе »

Предновогодишен концерт на Ацо Пејовиќ во Скопје

Српскиот фолк-пејач Ацо Пејовиќ ќе одржи предновогодишен концерт во Скопје. Ќе го одржи на 24 декември во „А1 Арената Борис Трајковски“. Пејовиќ со години е на …

Предновогодишен концерт на Ацо Пејовиќ во Скопје Прочитај повеќе »

(Видео) Ацо Пејовиќ го собра цело Скопје, а за гратис билет се правеа и склекови среде „Ист Гејт”

Вечерва околу два часа фановите го чекаа пејачот Ацо Пејовиќ во Ист Гејт за да можат да се дружат, забавуваат и да ги слушнат неговите …

(Видео) Ацо Пејовиќ го собра цело Скопје, а за гратис билет се правеа и склекови среде „Ист Гејт” Прочитај повеќе »

Даночната управа ќе ги проверува договорите за новогодишните настапи на српските пејачи

Даночната управа на Република Србија најави контрола на објектите што работеа за Нова година, а посебен акцент ќе биде ставен на местата на кои настапувале …

Даночната управа ќе ги проверува договорите за новогодишните настапи на српските пејачи Прочитај повеќе »

Кога помислив дека ја загубив сопругата, имав потреба да бидам со децата, Ацо Пејовиќ низ солзи раскажа за најтешките моменти во својот живот

Пејачот Ацо Пејовиќ за време на гостувањето во емисијата на водителот Милан Калиниќ, „Преживеани“, проговори за својот најтежок период во животот, моментите кога помислил дека …

Кога помислив дека ја загубив сопругата, имав потреба да бидам со децата, Ацо Пејовиќ низ солзи раскажа за најтешките моменти во својот живот Прочитај повеќе »

(Видео) Познатите на роденден кај Александра Пријовиќ

Пејачката Александра Пријовиќ синоќа во кругот на семејството и пријателите го прослави 25. роденден. На прославата дојдоа голем број познати пејачи кои ја направија атмосферата …

(Видео) Познатите на роденден кај Александра Пријовиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Ацо Пејовиќ ги забавуваше Александра и Филип на брод

Српската пејачка Александра Пирјовиќ заедно со нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ синоќа се појавија на забава на отворањето на еден сплав во Белград, каде настапуваше нивниот …

(Фото) Ацо Пејовиќ ги забавуваше Александра и Филип на брод Прочитај повеќе »

(Фото) Ацо Пејовиќ пееше пред преполната „Штарк арена“

Српскиот пејач Ацо Пејовиќ синоќа имаше концерт во „Штарк арена“ во Белград. Во салата пристигнаа повеќе од 20.000 луѓе, а меѓу нив имаше и дел …

(Фото) Ацо Пејовиќ пееше пред преполната „Штарк арена“ Прочитај повеќе »

Распродадени билетите за концертот на Ацо Пејовиќ

Српскиот фолк-пејач Ацо Пејовиќ ги распродаде билетите за концертот што треба да се одржи во белградската сала „Арена“ на 22 ноември. Организаторите велат дека интересот …

Распродадени билетите за концертот на Ацо Пејовиќ Прочитај повеќе »

Братот на Ацо Пејовиќ умрел при раѓање

Српскиот фолк-пејач Ацо Пејовиќ во последното интервју за списанието „Глос“ ја раскажа својата тажна семејна приказна. Тој откри дека кога имал шест години, неговата мајка …

Братот на Ацо Пејовиќ умрел при раѓање Прочитај повеќе »

(Фото) Цеца и Пејовиќ во новото жири на „Никогаш не е доцна“

Во една од наредните емисии на натпреварувањето „Никогаш не е доцна“, гледачите ќе имаат можност да ја гледаат и фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ. Фолк ѕвездата …

(Фото) Цеца и Пејовиќ во новото жири на „Никогаш не е доцна“ Прочитај повеќе »

Поради измама, Ацо Пејовиќ завршил во полиција

Познатиот фолк-пејач Ацо Пејовиќ се соочил со непријатна ситуација кога непознат маж, претставувајќи се во негово име на социјалните мрежи, оштетил неколку жени за илјадници …

Поради измама, Ацо Пејовиќ завршил во полиција Прочитај повеќе »

(ФОТО) Кумот им купи автомобил од 50.000 евра на Александра и Филип

Српскиот пејач Ацо Пејовиќ, кумот на Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ, веќе купил подарок за нивната свадба. На саемот за автомобили  не се двоумел и, …

(ФОТО) Кумот им купи автомобил од 50.000 евра на Александра и Филип Прочитај повеќе »

Ацо Пејовиќ на специјален режим на исхрана

Со месеци српскиот пејач Ацо Пејовиќ е на специјален режим на исхрана препишан од нутриционисти. Откако неговата сопруга Билјана имала здравствени проблеми, Ацо одлучил да …

Ацо Пејовиќ на специјален режим на исхрана Прочитај повеќе »

Сека доби поддршка од колегите за закажаниот концерт

Фолк-пејачката Сека Алексиќ има закажан концерт во „Штарк арената“ на 14 април за на спектакуларен начин да ги круниса низата успешни настапи во преполните клубови …

Сека доби поддршка од колегите за закажаниот концерт Прочитај повеќе »

Кој ќе пее на свадбата на Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ?

За венчавката на Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ се пишува и зборува на големо во јавноста, а нема сомнение дека тоа ќе биде свадба на …

Кој ќе пее на свадбата на Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ? Прочитај повеќе »

Филип Живоиновиќ откри зошто решил Ацо Пејовиќ да му биде кум

Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ решиле да се венчаат, а кум, како што одлучиле, ќе им биде Ацо Пејовиќ. На гостувањето во емисијата „Ѕвездите на …

Филип Живоиновиќ откри зошто решил Ацо Пејовиќ да му биде кум Прочитај повеќе »