авион

Работник загина откако бил вшмукан во мотор од авион на аеродром во Сан Антонио

Вработен на меѓународниот аеродром во Сан Антонио во Тексас починал откако бил вшмукан во мотор на патнички авион. Несреќата се случила додека авион на компанијата …

Работник загина откако бил вшмукан во мотор од авион на аеродром во Сан Антонио Прочитај повеќе »

Четири деца преживеале еден месец во џунгла откако авионот со кој патувале се урнал

Четири деца се пронајдени живи во јужна Колумбија, пет недели откако авионот со кој патувале се урнал во густа џунгла, објави колумбискиот претседател Густаво Петро. …

Четири деца преживеале еден месец во џунгла откако авионот со кој патувале се урнал Прочитај повеќе »

(Видео) Македонски патници вадат багаж, додека авионот сè уште лета: седнете предмети може да паднат и да повредат патник

Македонски патници во авион ја изнервираа стјуардеса, додека авионот сè уште лета, а патниците станаа и почнаа да го вадат багажот. „Вие што сте во средина …

(Видео) Македонски патници вадат багаж, додека авионот сè уште лета: седнете предмети може да паднат и да повредат патник Прочитај повеќе »

(Видео) Патници скршија прозор додека се тепаа во авион

Авионот кој летал од Кернс до Дарвин, во Австралија, морал двапати принудно да слета поради тепачката која се случила меѓу патниците. Четири лица се обвинети …

(Видео) Патници скршија прозор додека се тепаа во авион Прочитај повеќе »

(Видео) Најголемиот авион во светот има крила подолги од фудбалско игралиште и постави рекорд со пробен лет од 6 часа

„Д Рок“ е најголемиот авион во светот. Овој авион има крила подолги од фудбалско игралиште и има шест мотори. Авионот го заврши 6 часовниот пробен …

(Видео) Најголемиот авион во светот има крила подолги од фудбалско игралиште и постави рекорд со пробен лет од 6 часа Прочитај повеќе »

Жена се породи во авион додека летала за Амстердам

Жена се породи во авион на летот од Еквадор до Амстердам, објави холандската болница која ја презела патничката. Неколку часа пред слетувањето, жената почувствувала контрации …

Жена се породи во авион додека летала за Амстердам Прочитај повеќе »

Амбер Херд за прв пат се појави во јавноста откако го загуби судењето со Џони Деп

Амбер Херд за прв пат се појави во јавноста откако го загуби судењето со нејзиниот поранешен сопруг Џони Деп. Таа е видена како лета за …

Амбер Херд за прв пат се појави во јавноста откако го загуби судењето со Џони Деп Прочитај повеќе »

Гасете интернет, дијамантски авион на „Емиратите“

Дијамантскиот „боинг 777“ на авиокомпанијата „Емирати“ стана вистински хит на интернет. Откако во јавноста се појави слика од авионот целиот обложен со дијаманти на пистата …

Гасете интернет, дијамантски авион на „Емиратите“ Прочитај повеќе »

(Видео) Актерката Тара Рид исфрлена од авион

Американската актерка Тара Рид, ѕвездата на филмот „Американска пита“, заедно со своето куче била исфрлена од авион во Лос Анџелес оти направила инцидент пред полетувањето. …

(Видео) Актерката Тара Рид исфрлена од авион Прочитај повеќе »

(Видео) Авион ја промаши пистата и слета во море

Патнички авион  на „Ер Ниугини“ од Папуа Нова Гвинеја слетал во море покрај меѓународниот аеродром Чук во Микронезија откако ја промашил пистата, пренесува „Би-би-си“. Според …

(Видео) Авион ја промаши пистата и слета во море Прочитај повеќе »

(Фото) Џими со авион ја прошета Анета Молика над Битола

Фолк-пејачката Анета Молика и нејзиниот сопруг, Џими, со спортски авион летаа над Битола. Пејачката на својот инстаграм-профил објави неколку слики од градот и напиша „Мојата …

(Фото) Џими со авион ја прошета Анета Молика над Битола Прочитај повеќе »

Се запалил авионот со кошаркарите на „Жалгирис“

Авионот со кој летале играчите и стручниот штаб на кошаркарскиот клуб „Жалгирис“ се запалил при слетувањето во Атина. Инцидентот се случил вчера поради дефект на …

Се запалил авионот со кошаркарите на „Жалгирис“ Прочитај повеќе »

Најсреќната стјуардеса преживеа пад од 10.000 метри

Весна Вуловиќ, стјуардесата што преживеа пад на авион од 10.000 метри, многумина ја нарекуваат најсреќната жена во светот. Таа се најде и во Гинисовата книга на …

Најсреќната стјуардеса преживеа пад од 10.000 метри Прочитај повеќе »

Зошто луѓето аплаудираат кога авионот ќе слета?

Сигурно сте забележале дека некои луѓе аплаудираат кога авионот ќе слета. Зошто се случува тоа? Има многу психолошки и културолошки причини:   Човечки инстинкт за …

Зошто луѓето аплаудираат кога авионот ќе слета? Прочитај повеќе »

(Видео) Најопасните аеродроми на светот

Во Франција, Португалија и Шкотскасе наоѓаат три од десетте најопасни аеродроми на светот. Ако во некои од авионите треба да аплаудирате по успешното слетување, тогаш …

(Видео) Најопасните аеродроми на светот Прочитај повеќе »

Scroll to Top