девојче

Приказната за Лина Медини, девојчето кое на пет годишна возраст роди здраво машко дете

Петгодишно девојче од сиромашно село на Андите во Перу било донесено во локална болница во 1938 година, поради оток во стомакот. Лина во тоа време …

Приказната за Лина Медини, девојчето кое на пет годишна возраст роди здраво машко дете Прочитај повеќе »

Деветгодишно девојче нападнато од пума додека кампувало со своите родители

Деветгодишно девојче од Вашингтон преживеало напад од пума, додека си играла криенка со уште две деца додека била на кампување со своите родители во округот …

Деветгодишно девојче нападнато од пума додека кампувало со своите родители Прочитај повеќе »

(Видео) Девојче од Ерменија со косата влече автомобил од 2 тона

16-годишната Карин од Ерменија со својата коса влече автомобил тежок 2 тона. Ерменските медиуми ја нарекуваат „чудо“ оти тоа не го може никој. Карин ја …

(Видео) Девојче од Ерменија со косата влече автомобил од 2 тона Прочитај повеќе »

5-годишната Јар од Нигерија е најубавото девојче во светот

Јар, 5-годишното девојче од Нигерија, беше прогласено за најубавото девојче во светот откако фотограф објави нејзини слики на „Инстаграм“. Оние што гласаа за неа велат …

5-годишната Јар од Нигерија е најубавото девојче во светот Прочитај повеќе »

Девојче починало откако телефон ѝ експлодирал во раката

Индијката Ума Орам разговарала на мобилен телефон, кога ѝ експлодирал во раката. Девојчето се здобило со повреди на рацете, градите и нозете. Веднаш била пренесена …

Девојче починало откако телефон ѝ експлодирал во раката Прочитај повеќе »

Мајката виновна за смртта на двегодишното девојче од Велс

За смртта на 2-годишната Кјара Мур од Велс е виновна нејзината мајка. Телото на девојчето било пронајдено во  автомобил потонат во студената река Тејфи. По …

Мајката виновна за смртта на двегодишното девојче од Велс Прочитај повеќе »

Снимка од Тарантино како го брани Полански дека не силувал 13-годишно девојче

Снимка стара 15 години, во која Квентин Тарантино во емисија на водителот Хауард Стерн го брани својот колега, режисерот Роман Полански, кој е обвинет дека …

Снимка од Тарантино како го брани Полански дека не силувал 13-годишно девојче Прочитај повеќе »

Девојче секое утро го носи на грб својот неподвижен брат во школо

Жу Дингшуанг, деветгодишното девојче од Гагнн, град од југозападна Кина, секое утро го носи својот постар дванаесетгодишен брат кој е парализиран и не е во …

Девојче секое утро го носи на грб својот неподвижен брат во школо Прочитај повеќе »

Продавачка доби отказ затоа што на девојче му ја открила вистината за Дедо Мраз

Продавачка во Шпанија добила отказ затоа што на едно од децата со родители кои пазареле во дуќанот пред три години му ја открила вистината за …

Продавачка доби отказ затоа што на девојче му ја открила вистината за Дедо Мраз Прочитај повеќе »

(Фото) Најубавото девојче на светот Анастасија, своите црти ги добила од мајка и

Малата Русинка Анастасија Књазева е прогласена за најубаво девојче на светот, и со шест години стана вистинска ѕвезда. Се занимава со моделство, рекламира познати руски …

(Фото) Најубавото девојче на светот Анастасија, своите црти ги добила од мајка и Прочитај повеќе »

Најубавото девојче на светот доби голема конкуренција во Анастасија

Шестгодишното девојче од Русија, Анастасија Књазева, е прогласена за најубава на светот и чекори по стапките на францускиот модел Тајлин Блонди (16), која некогаш  ја …

Најубавото девојче на светот доби голема конкуренција во Анастасија Прочитај повеќе »

Девојче од Загреб тешко болно, мајката очајно бара помош

Лекарката Алма Демировиќ од јуни годинава  води битка со аутоимуната болест на нејзината ќерка. Таа верува дека заболувањето е резултат на вакцината што  ја примила …

Девојче од Загреб тешко болно, мајката очајно бара помош Прочитај повеќе »

Џоди Фостер: Холивудската елита се обиде да ме силува кога бев девојче

Актерката Џоди Фостер, откри дека холивудските раководители се обиделе да ја силуваат во времето кога била тинејџер, и кога се обидела да се пробие во …

Џоди Фостер: Холивудската елита се обиде да ме силува кога бев девојче Прочитај повеќе »

Татко на три деца сокрил камера во гелот за туширање, па снимал 13-годишно девоjче

Мајкл Меџик, 38-годишен маж е обвинет дека во гел за туширање ставил мобилен телефон со кој снимал 13-годишно девојче додека се туширало. Овој татко на …

Татко на три деца сокрил камера во гелот за туширање, па снимал 13-годишно девоjче Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Видела бремено девојче, а кога стигнале таткото на детето останала во шок

Пред неколку години била вградена скриена камера која прво го шокираше, а потоа го насмеа целиот свет. На следното видео сѐ изгледа нормално додека една …

(ВИДЕО) Видела бремено девојче, а кога стигнале таткото на детето останала во шок Прочитај повеќе »

Девојче има бела, нескротилива коса – По две години лекарите соопштиле необична дијагноза

Таа е една во милион. Кога 29-годишната Сара Ламб ја родила својата ќеркичка Џејли, сѐ било во најдобар ред. Породувањето поминало во најдобар ред, а бебето …

Девојче има бела, нескротилива коса – По две години лекарите соопштиле необична дијагноза Прочитај повеќе »

(ФОТО) Погоди кој сум? – Некогаш слатко девојче, а денеска една од најубавите водителки

Дали можете да претпоставите за кого се работи?Дали ја препознавате младата дама од фотографијата? Во прашање е една позната водителка, која многу луѓе ја сметаат …

(ФОТО) Погоди кој сум? – Некогаш слатко девојче, а денеска една од најубавите водителки Прочитај повеќе »