девојка

Џеф Безос љуби новинарка, милијардерот има нова девојка

Милијардерот Џеф Безос на премиерата на новиот филм „Господарот на прстените: Прстените на моќта“ се појави со новата девојка новинарката Лорен Санчез. Премиерата на филмот …

Џеф Безос љуби новинарка, милијардерот има нова девојка Прочитај повеќе »

Нова љубов на естрадата: Павле Камилоски во врска со планинарката Ирина Дишовска

Македонскиот музичар и уметник Павле Камилоски е во љубовна врска со планинарката Ирина Дишовска. Нивната врска ја официјализираа пред извесен период кога Дишовска објави заедничка …

Нова љубов на естрадата: Павле Камилоски во врска со планинарката Ирина Дишовска Прочитај повеќе »

Првата девојка на Илон Маск ги продава нивните заеднички фотографии од студентските денови

Првата девојка со која се забавувал милијардерот Илон Маск, Џенифер Гвин, ги продава на аукција нивните заеднички фотографии од студентските денови. Фотографиите се од времето …

Првата девојка на Илон Маск ги продава нивните заеднички фотографии од студентските денови Прочитај повеќе »

(Видео) Со коњот Цезар до Крушево: Ели Апостоловска единствената жена која од Скопје тргна на Илинденскиот марш

Ели Апостоловска (27)  од Велес е единствената девојка која оваа година учествува на илинденскиот марш до Крушево, помеѓу 27 мажи. По професија e војник во …

(Видео) Со коњот Цезар до Крушево: Ели Апостоловска единствената жена која од Скопје тргна на Илинденскиот марш Прочитај повеќе »

Русинка си го продала бебето, а со парите платила операција на носот

33-годишна жена е уапсена бидејќи го продала своето новороденче за да плати за операција на носот. Според руските медиуми, таа била приведена на крајот на мај …

Русинка си го продала бебето, а со парите платила операција на носот Прочитај повеќе »

(Видео) Девојката на Малума носи македонски патики

Светските диџејки Наталија Барулич и Естер Анаја од неодамна носат уникатни, рачно изработени патики со розово-виолетови рози од македонскиот дизајнер Сатја Грабулоски. Розите, освен што …

(Видео) Девојката на Малума носи македонски патики Прочитај повеќе »

Режисер ја побара за сопруга девојката на доделувањето на наградите „Еми“

Откако холивудскиот режисер Глен Вајс ја доби наградата за режија на  нагардите„Еми“, среде говор ја побара за сопруга својата девојка Јан Свендсен. Тој излезе на …

Режисер ја побара за сопруга девојката на доделувањето на наградите „Еми“ Прочитај повеќе »

Роберт Патинсон раскина со девојката

Актерот Роберт Патинсон и неговата девојка, моделот и актерка Суки Вотерхаус, раскинаа по два месеца врска, пишува „Дејли мејл“. Врската ја открија во јавноста уште …

Роберт Патинсон раскина со девојката Прочитај повеќе »

(Видео) Момче ја побара за сопруга својата девојка на натпреварот Вардар – Кил

Вчера, на полувремето од реванш-натпреварот меѓу „Вардар“ и „Кил“ во Скопје, Владимир ја побара за сопруга својата девојка Ирена. Додека седеа на трибините, тој клекна …

(Видео) Момче ја побара за сопруга својата девојка на натпреварот Вардар – Кил Прочитај повеќе »

Студенти се натпреварувале кој ќе има секс со подебела девојка

Студентите од братството „Зета Бета Тау“ од приватниот Универзитет „Корнел“ организирале натпревар по име „Свинско печење“. Натпреварувачите требало да спијат со што подебела девојка, а …

Студенти се натпреварувале кој ќе има секс со подебела девојка Прочитај повеќе »

Калина Велевска е девојката што ја бараат спасувачите на Кајмакчалан

Калина Велевска е 26-годишната девојка која заедно су уште едно момче е исчезната на грчката страна на планината Кајмакчалан. Групата планинари меѓу кои биле Велевска …

Калина Велевска е девојката што ја бараат спасувачите на Кајмакчалан Прочитај повеќе »

Професор од Холандија поради кој девојките сакаат математика

Роберт Лигтвоет (28), професор по математика од Холандија, освен што добро предава, многу е привлечен и харизматичен. One of the 10 waterfalls that goes up …

Професор од Холандија поради кој девојките сакаат математика Прочитај повеќе »

Стив Тејлор прошета со 40 години помлада девојка на црвениот тепих

Прочуениот рокер и фронтмен на групата „Аеросмит“, Стивен Тејлор (69), на црвениот тепих на една гала-вечера што ја направи за деца во рамките на својата …

Стив Тејлор прошета со 40 години помлада девојка на црвениот тепих Прочитај повеќе »

Scroll to Top